Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa PowerLocky (Darmowe instrukcje)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Ransomware

Czego mogę się spodziewać po wirusie PowerLocky?

Jezeli wirus PowerLocky przeniknie do twojego komputera to mamy dla ciebie zarazem dobre i zle wiesci. Zle wiesci to takie ze to cyber zagrozenie zostalo przez nas zakwalifikowane jako zlosliwy program. Oznacza to ze jedyna droga do odszyfrowania swoich plikow jest zdobycie klucza deszyfrujacego. Placenie grzywny w zaden sposob nie pomoze ci. Dlatego tez nasi badacze podejrzewaja ze wirus posiada swoja wzmocniona wersje, ktora jest kombinacja wirusow Locky oraz PowerWare. Program korzysta z algorytmu AES do zakonczenia szyfrowania twoich danych. Z tego pwoodu nie powinienes lekcewazyc tego zagrozenia. Na koncu warto dodac ze mozesz dosc latwo usunac tego wirusa bez wiekszych problemow korzystajac ze sprawdzonej aplikacji takiej jak ReimageIntego.

Wirus jest spotykany dosc czesto, zwlaszcza w ostatnim czasie, jednakze wirus moze generowac calkiem spory chaos. Kompleksowosc zagrozenia czyni je jeszcze bardziej niebezpiecznym i przerazajacym. Hakerzy wykorzystuja algorytm AES-156 ktory to jest w stanie szyfrowac personalne pliki. Co wiecej najczesciej jego celem jest %AppData%, %Temp%, %Roaming%, %Common%, %(User’s Profile)%, oraz %System32%. Trzymanie waznych informacji w tych folderach zwieksza ryzyko tego ze twoje dane zostana stracone na korzysc wirusow ktore zainfekuja twoje urzadzenie. Kiedy okreslony wirus przedostanie sie do twojego komputera wirus otwiera pliki _HELP_instructions.html z instrukcja usuwania plikow. Nie zachecamy cie do zaplaty grzywny ktora moze wyniesc od 500 az do 1000 dolarow. Nie ma zadnej gwarancji odnosnie tego ze hakerzy przywroca twoje dane jezeli zaplacisz zadana przez nich kwote.

The screenshot of PowerLocky virus

Mowiac o deszyfrowaniu plikow nalezy wspomniec o tym ze hakerzy oferuja zainstalowanie oprogramowania PowerLocky do deszyfrowania ktore jest identyczne jak w przypadku zwyklego wirusa Locky. Nalezy od razu odrzucic nawet myslenie o tym aby zakupic ten program. Moze ci sie udac odzyskac kilka plikow, jednakze prawdopodobnie podgrazysz swoj program wsrod wiekszej ilosci oprogramowania ransomware. Kiedy nadejdzie odpowiedni cas wirus PowerLocky moze zainfekowac ponownie twoje urzadzenie. Odkad wirus posiada elementy dwoch wspomnianych wyzej zagrozen to mozesz zauwazyc ze kazdy zaszyfrowany plik bedzie posiadal rozszerzenie .tax2016, a takze mozesz sie spotkac z omawianym juz przez nas rozszerzeniem .locky. Co wiecej ten program ransomware moze ukryc sie w procesie notepad.exe, svchost.exe, setup.exe lub tez patch.exe. Z tego powodu rozroznienie ktory plik jest zloslwiy moze stanowic prawdziwy problem. Dlatego tez powinienes rozpoczac usuwanie oprogramowania PowerLocky tak szybko jak to tylko mozliwe.

Techniki dystrybucji oprogramowania

Metody dystrubji oprogramowania nie roznia sie od innych programow ktore sa w stanie szyfrowac twoje pliki. Oprogramowanie PowerLocky przemieszcza sie korzystajac z wiadomosc spam. Nalezy uwazac na nastepujace tytuly: “Windows Free Upgrade Is Here,” “Your PayPal Account Has Been Suspended,” czy tez “Your Bank Account Receipt.” Moga przekonac one uzytkownikow do otwarcia plikow .doc czy tez .exe a nawet .scr ktora beda niestety zawierac w sobie oprogramowanie PowerLocky. Dodatkowo zagrozenie moze pochodzic takze od organow podajacych sie za instytucje. Falszywe wiadomosci email dosc czesto moga takze zawierac literowki czy tez bledy gramatyczne. Nalezy uzbroic sie w cierpliwosc i skorzystac ze sprawdzonej aplikacji antyszpiegujacej. Z pewnoscia zmniejszy to ilosc spamu generowanego w twojej skrzynce emailowej.

Opcje usuwania oprogramowania PowerLocky:

Nie polecamy marnowania czasu i energi na manualne usuwanie oprogramowania. Lokalizacja potencjalnie niechianych plikow daje autorom oprogramowania spore mozliwosci w zakresie wplywu na pliki wykonywalne (exe) na twoim komputerze. Dobrym pomyslem wydaje sie skorzystanie z automatycznego sposobu usuwania oprogramowania. Polecamy aplikacje takie jak ReimageIntego lub tez Malwarebytes, które z pewnoscia beda w stanie dosc szybko usunac oprogramowanie PowerLocky. Aplikacje beda w stanie sprawdzic twoj system w poszukiwaniu roznego rodzaju zagrozen. Zaraz po tym jak usuniesz wirusa mozesz skoncentrowac sie na przywracaniu swoich plikow. Niektore aplikacje moga ci sie przydac, jednakze najbardziej efektywnym sposobem jest wykonywanie kopii zapasowych oprogramowania. Jezeli ich wczesniej nie zrobiles to postaraj sie zadbac o to w przyszlosci.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa PowerLocky:

Usuń PowerLocky korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń PowerLocky

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie PowerLocky.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń PowerLocky korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem PowerLocky. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie PowerLocky

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed PowerLocky i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-powerlocky-ransomware-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: PowerLocky ransomware virus