Skala niebezpieczeństwa:  
  (96/100)

Usuń wirusa Poweliks (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Trojany

Wirus Poweliks to ciężka do usunięcia bezplikowa infekcja

Wirus Poweliks

Wirus Poweliks (znany też jako Trojan.Poweliks, Trojan.Poweliks!gm, itp.) to groźny koń trojański. W przeciwieństwie do regularnycch wirusów, do działania nie tworzy pliku fizycznego w systemie. W zamian dołącza swój złośliwy kod do działającego procesu Windowsa i w taki sposób unika wykrycia.

W momencie pisania artykułu był w stanie atakować tylko maszyny posiadające system Windows. Bez względu na to, wirusy są aktualizowane każdego dnia – nie ma więc gwarancji na to, że wirus nie zacznie atakować innych systemów w niedalekiej przyszłości. Tak jak przy każdym innym wirusie tego typu, odradzamy kontaktu z Trojan.Poweliks ponieważ może być on wykorzystywany do sporej liczby złośliwych aktywności.

W większości przypadków Poweliks może zostać użyty do zainfekowania systemu PC powiązanym z nim malware. W dodatku może też je uruchomić, pobrać jego aktualizację oraz uruchomić inną groźną aktywność otrzymaną zdalnie od atakującego hakera.

Zwykle, trojan Poweliks zajmuje się operacjami typu click-fraud. Stale łączy się z różnymi domenami i ładuje z nich reklamy. Złośliwy pasożyt następnie wchodzi z nimi w interakcję bez wiedzy użytkowników i zarabia pieniądze dla jego twórców, korzystając z mocy komputera ofiary oraz dostępu do Internetu.

Najbrdziej oczywistą oznaką Poweliksa przebywającego w komputerze jest obeność procesów DLLHOST.exe, dllhst3g.exe, dllhost.exe *32, dllhst3g.exe *32 oraz podobnych w Menedżerze Zadań.

Prawdopodobnie już zauważyłeś, że złośliwy wirus ukrywa swoją obecność infekując rzeczywiste procesy i zmuszając je to wykonywania swoich akcji. Pomaga to szkodnikowi uniknąć wykrycia oraz – oczywiście – usunięcia, jeśli użytkownik posiada antywirusa. Eksperci z DieViren.de mówią jednak, że jeśli korzystasz z aktualnej wersji programu anty-malware, nie powinieneś mieć żadnych problemów z usunięciem wirusa Poweliks.

Na dodatek możesz zauważyć, że twój komputer jest dużo wolniejszy niż zwykle, programy przy uruchamianiu wymagają dużo więcej czasu, niektóre strony okazują się niedostępne itd. Jeśli niepokoją Cię te symptomy, wykonaj pełny skan systemu z pomocą ReimageIntego lub innego programu anty-spyware i usuń wirusa Poweliks natychmiast.

Tronaj PoweliksWirus Poweliks to Trojan będcy także infekcją bezplikową. Wpływa on na procesy Windowsa nie pozostawiając żadnych plików fizycznych w zaatakowanym systemie

Sposób na wtargnięcie do systemu

Bazując na informacji od róznych ekspertów do spraw bezpieczeństwa, zagrożenie to jest rozpowszechniane głównie poprzez trojana Trojan.Mdropper. Ten koń trojański może zostać pobrany z nielegalnych stron zwykle wykorzystywanych do rozpowszechniania różnych wirusów. Dodatkowo, ta cyberinfekcja może łatwo zainfekować twój komputer poprzez spam, zwodnicze notyfikacje i podobne metody dystrybucji – zalecamy unikanie wiadomości mówiących o nieoczekiwanych nagrodach czy wygranej.

Dodatkowo, powinieneś trzymać się z daleka od reklam, które oferują aktualizację Flash Playera, FLV Playera i podobnych aplikacji. W tym celu powinieneś korzystać tylko z oficjalnych stron programu. W końcu, by dodatkowo się zabezpieczyć, powinieneś zawsze posiadać chroniony komputer.

Znaczy to, że powienieś mieć pewność, że masz na komputerze coś więcej, niż jeden antywirus. Powinieneś posiadać też zainstalowany i uaktualniony program anty-malware. Pomoże on w unikaniu luk w zabezpieczeniach i zapobiegnie infiltracji takich zagrożeń, jak powyżej opisane.

Usuń wirusa Poweliks i wyczyść bałagan, jaki pozostawił on po sobie w systemie

Trojen ten jest wciąż aktywny – jeśli chcesz usunąć wirusa Poweliks, przemyśl instalację aktualnego programu anty-malware. Jeśli chcesz się upewnić, że Twój komputer jest bezpieczny, wykonaj skan systemu jednym z tych programów: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Upewnij się, e korzystasz z aktualnej wersji, by usunąć wszystkie podejrzane pliki z komputera.

Nie zalecamy próby usunięcia Poweliksa ręcznie – wymaga to specyficznych umiejętności posługiwania się komputerem. Opisywany trojan jest znany jako infekcja bezplikowa, co oznacza, że pozbycie się niego to nie tylko skasowanie kilku plików. By całkowicie naprawić uszkodzenia zrobione przez wirusa, korzystaj z automatycznych programów do usuwania malware.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Poweliks:

Usuń Poweliks korzystająć z Safe Mode with Networking

By usprawnić usuwanie wirusa Poweliks skorzystaj z poniższego poradnika – warto uruchomić komputer w specjalnym trybie odpowiednim do kasowania malware.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Poweliks

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Poweliks.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Poweliks korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Poweliks. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Poweliks

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Poweliks i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach