Usuń wirusa PokemonGo (Darmowe instrukcje)

Instrukcja usuwania wirusa PokemonGo

Czym jest Wirus PokemonGo?

Na rynku pojawiła się nowa złośliwa aplikacja – wirus PokemonGo

Nie tak długo trwało wyokorzystanie popularności znanej gry PokemonGo do przechytrzenia użytkowników do zainstalowania fałszywej wersji gry PokemonGo, bonusowe aplikacje, które sa prawdopodobni zwiazane z tą grą. Niestety autorzy zdecydowali się na stworzenie oprogramowania PokemonGo i wyłudzania pieniedzy od swoich ofiara poprzez wziecie ich personalnych plikow. PokemonGo wydaje sie byc oparty na wirusie Hidden-Tear, który jest oprogramowaniem o kodzie otwartym który generuje szkody na komputerach uzytkownikow. Program wykorzystuje algorytm AES to renderowania plikow uzytkownika tak aby staly sie bezuzyteczne, do tego korzysta z klucza 123vivalgerie AES. Udalo sie nam znalezc zrodlo tego kodu – 123 Long Live Algeria. Daje nam to pewien obraz ze autor tego wirusa moze byc rezydentem wlasnie tego kraju. Podobnie jak inne wirusy ransomware tego typu moze on blokowac wszelkie pliki celem ochrony wlasnych interesow, dodatkowo mozesz zauwazyc pozostawioną notkę o nazwie هام جدا.txt. Jak juz widzisz, notka pochodzi z jezyka arabskiego i bezposrednio mozna ja tlumaczyc jako ”cos waznego.txt”. Wiadomosc zamieszczona w tym pliku jest napisana w jezyku arabskim, prosi ofiare o kontakt poprzez wiadomosc email, najlepiej kontakt pod adresem blackhat20152015@gmail.com lub tez me.blackhat20152015@mt2015.com. Ponizej pokazujemy tę wiadomość

(: لقد تم تشفير ملفاتكم، لفك الشفرة فلكسي موبيليس للعنوان التالي me.blackhat20152015@mt2015.com وشكرا على كرمكم مسبقا

Skrócona charakterystyka tego wirusa:

 • Wirus tworzy sieć dzielenia się plikami na twoim komputerze
 • Uruchomiony zzlosliwy program dodaje kilka dodatkowych kont od twojego komputera pod nazwa Hack3r oraz dodaje je do listy administratorow twojego komputera. Jednakze nazwa uzytkownika nie wyswietla sie podczas wyswietlania ekranu logowania ze wzgledu na to ze wirus moze zmieniac klucz w rejestrze. Pamietaj o tym ze obecnosc takiego konta jest rownoznaczna z udostepnieniem twojego komputera hakerom.
 • Oprogramowanie malware tworzy plik Autorun.inf, który moze uruchamiac sie razem z systemem i umozliwia zdalny dostep do twojego komputera. Aplikacja pozostawia po sobie plik wykonywalny (PokemonGo.exe) celem zdalnego dostepu do danych umieszczonych na twoim komputerze.

Jezeli twoj komputer zostal zainfekowany tego rodzaju oprogramowaniem malware to nie staraj sie kontaktowac z cyber przestepcami poprzez sugerowany mail – zostaniesz poproszony o zaplate znacznej ilosci pieniedzy wzamian za program, ktory bedzie rzekomo w stanie odszyfrowac zablokowane pliki. Zamiast tego powinienes usunac wirusa PokemonGo z pomoca oprogramowania FortectIntego lub tez innego sprawnego narzedzia o usuwania danych, dodatkowo zaraz po tym jak go usuniesz mozesz przywrocic swoje stare dane. Nie polecamy ci manualnego sposobu usuwania oprogramowania PokemonGo chyba ze jestes ekspertem i masz doswiadczenie w walce z tego typu oprogramowaniem

W jaki sposób rozpowszechnia się ten program malware?

Wygląda na to że tego typu oprogramowanie malware rozpowszechnia sie poprzez zlosliwe wiadomosci email i zwykle oszukiwanie internautow. Celem ochrony swojego komputera przed tego typu oprogramowaniem malware powinienes byc wyjatkowo ostrozny i miec podstawowa wiedze o tym w jaki sposob rozpowszechniaja sie tego typu wirusy. Pozwol nam na zilustrowanie metod rozpowszechniania sie tego typu wirusow:

 • Wirus PokemonGo moze przeniknac do twojego komputera zaraz po tym jak otworzysz podejrzany zalacznik do swojej wiadomosci email. W dzisiejszych czasach zlosliwe zalaczniki nie koniecznie musza miec rozszerzenie .exe poniewaz przestepcy staraja sie umieszczac zlosliwy kod takze w plikach Word a takze innych programach po ktorych bys sie tego nigdy nie spodziewal. Dlatego tez radzimy ci trzymac sie z daleka od podejrzanych wiadomosci email, które pochodzic z podejrzanych zrodel. Najczesciej cyberprzestepcy maja tendencje do popelniania podstawowych bledow w skladni, braku gramatyki, tak wiec jezeli widzisz plik ktory zawiera znaczna ilosc bledow to pomysl dwa razy zanim klikniesz na link prowadzacy do plikow do niego dolaczonego.
 • Nie spedzaj duzo czasu na stronach ktorych nie znasz i nie klikaj na wszystko co widzisz. Nie daj sie zlapac na dobrze brzmiace slogany, straj sie unikac linkow i agresywnych reklam ktore moga cie pchac dalej do odwiedzania zlosliwych tresci. Poprzez klikanie losowych tresci ryzykujesz znalezienie sie na podejrzanej stronie, gdzie mozesz przez przypadek kliknac na cos zlosliwego i zainstalowac trojana na swoim systemie.

W jaki sposób usunąć wirusa PokemonGo?

Mówiąc o usuwaniu oprogramowania PokemonGo chcielibysmy ostrzec cie o tym ze nie jest to zwyczajny program i nie ma ze soba pliku sluzacego do dezinstalacji oprogramowania. Program zostal stworzony z mysla o ukrywaniu sie przed uzytkownikiem i pelnej kontroli komputera tak wiec potraktuj go powaznie i wykorzystaj sprawdzone narzedzia antymalware do jego usuniecia. Celem usuniecia oprogramowania PokemonGo dokonaj aktualizacji swojego oprogramowania do ochrony komputera a jezeli takiego nie masz to czym predzej pobierz go na swoj komputer i przeskanuj go. Wirus w niektorych przypadkach moze starac sie blokowac cie przed tym, jednakze jezeli znalazles sie w takiej sytuacji to skorzystaj z poradnika ponizej.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa PokemonGo

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń PokemonGo korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem PokemonGo. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie PokemonGo

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed PokemonGo i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach