Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa PayCrypt (Poprawiony poradnik)

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Wazne informacje na temat wirusa PayCrypt

Ostatnio pojawil sie nowy program ransomware, zwany PayCrypt. Jezeli go nie znasz i nie wiesz do czego jest zdolny to powinienes byc szczesliwy ze nie zaatakowal on twojego komputera. Oprogramowanie malware jest zdolne do przecisnienia sie do twojego komputera, poszukiwania dokumentow, raportow jak i prywatnych zdjec a nastpnie zablokowania ich z pomoca algorytmu. W tym artykule opowiemy o tym w jaki sposob mozesz usunac wirusa PayCrypt.

Nawiazujac do danych zebranych na temat tego oprogramowania ransomware, wyglada na to ze wirus PayCrypt zachowuje sie jak wirus do szyfrowania plikow. Podobnie jak inne oprogramowanie ransomware korzysta z algorytmu ktorego celem jest zaszyfrowanie plikow. Z drugiej strony do konca niewiadomo do czego jest wykorzystywany ten algorytm. Wirus korzysta z klucza zabezpieczajacego do szyfrowania twoich plikow. Porownujac go z innym oprogramowaniem ransomware cyber przestepcy skorzystali z innej metody do pozyskiwania pieniedzy od ofiar. Inni autorzy oprogramowania korzystaja z anonimowej sieci tor, podczas gdy autorzy wirusa PayCrypt staraja sie nie korzystac z tej mozliwosci. Zamiast tego wysylaja 2 wiadomosci email do ofiar. Funkcjonalnosc ta moze byc wykorzystywana przez cyber przestepcow wstep do dalszych dzialan.

The note of PayCrypt virus

Co wiecej, wirus ma tendencje do rozpowszechniania specyficznego skryptu w rejestrze i do monitorowania ustawien przegladarki. Z tego wzgledu wirus blokuje mozliwosc dzialania oprogramowania antywirusowego. W rezultacie mozesz miec problem do znalezienia rozwiazania tego problemu, wydaje sie ze sytuacja jest bez wyjscia. Nastepnie reklamy pop-up moga zaczac pojawiac sie na twoim komputerze mowic ze straciles polaczenie. Dodatkowo mozna zauwazyc ze jak tylko wirus znajdzie droge do komputera uzytkownika do umieszcza w nim takze plik aol. Dosc duza ilosc uzytkownikow zostala juz zaatakowana przez ten typ oprogramowania ransomware. Z tego powodu za kazdym razem zmienia sie numer zlosliwego pliku. Podsumowujac, polecamy ci skorzystanie z oprogramowania Reimage Reimage Cleaner Intego, ktore jest skuteczne jezeli chodzi o walke z oprogramowaniem PayCrypt.

W jaki sposób wirus moze przeniknac do mojego komputera?

Oprogramowanie malware sluzy przede wszystkim do rozpowszechniania trojanow. Warto zwrocic uwage ze Trojan.Ransomcrypt.L moze byc bezposrednio z tym zwizany. Zaraz po tym jak zdola przeniknac do twojego komputera pozostawia nastepujace pliki:

%DriveLetter%\PAYCRYPT_GMAIL_COM.txt
%UserProfile%\Desktop\PAYCRYPT_GMAIL_COM.txt
%DriveLetter%\Users\Public\Desktop\PAYCRYPT_GMAIL_COM.txt
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Desktop\PAYCRYPT_GMAIL_COM.txt

Mimo tego ze trojan zostal stworzony kilka lat temu, nie wykluczamy mozliwosci tego ze zostal on stworzony przez firme PayCrypt. Jak pewnie wiesz, trojany, ogolnie najczesciej infekuja nowych uzytkownikow lub tez tych zarazonych innym programem z ich rodziny. Zachowuja przy tym zdolnosc udawania plikow zdrowych. Jezeli twoje oprogramowanei szpiegujace nie wykryje zagrozenia to mozesz meic pwoazny problem. W rezultacie jak tylko oprogramowanei przeniknie do twojego komputera rozpoczyna swoja dzialalnosc jako wirus. Co wiecej program moze przyjmowac rozne firmy – skrypty, male pliki i tym podobne. Jest to glowny powod dla ktorego polecamy stosowanie sprawdzonych programow antyszpiegujacych aby bronic sie przed ich atakami.

W jaki sposób mogę usunąć program PayCrypt?

Ze wzgledu na szczzegolne zachowanie tego oprogramowania, nie polecamy usuwania go na wlasna reke. Jezeli zdecydujesz sie na proces odinstalowania manualnego polecamy ci skorzystanie z poradnika ponizej przygotowanego przez naszych ekspertow. Znajdziesz go ponizej. Oprocz tego, masz alternatywne – znacznie szybsze rozwiazanie, ktore moze skuteczniej walczyc ze zlosliwym oprogramowaniem. Powinienes zaopatrzyc sie w sprawdzony program antyszpiegujacy ktory bedzie w stanie zajac sie wirusem PayCrypt. Mowiac ogolnie tego typu oprogramowanie moze dzialac niemalze w kazdej przegladarce i moze go chronic nie tylko przez oprogramowaniem malware, ale takze niszczacym wplywem innych aplikacji takich jak trojany. Nie zachecamy ci do placenia pieniedzy ze wzgledu na mozliwosc utraty swoich danych. Na koncu jak twoj system powroci do normalnosci powinienes pamietac o przywroceniu swoich danych.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa PayCrypt:

Usuń PayCrypt korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń PayCrypt

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie PayCrypt.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń PayCrypt korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem PayCrypt. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie PayCrypt

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed PayCrypt i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-paycrypt-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: PayCrypt ransomware virus