Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Ourstartpage.com (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Co powinienes wiedziec zanim zaczniesz szukac czegokolwiek z pomoca Ourstartpage.com?

Jezeli ciagle denerwujesz sie ze wzgledu na obecnosc podejrzanych reklam to wirus Ourstartpage.com moze byc przyczyna twoich koszmarow ze wzgledu na to ze jego wyszukiwarka jest nastawiona na przekierowanie uzytkownikow na podejrzane domeny. Jednakze zanim zauwazysz taka dzialalnosc to mozesz dac sie nabrac na to ze znalazles sie na godnej uwagi i zaufanej stronie. Po pierwsze, oferuje ona az 6 roznych przyciskow do wyboru do oznaczania jej jako ulubionej strony w jezyku angielskim, niemieckim, hiszpanskim, francuskim, wloskim, rosyjskim oraz polskim czy tez portufalskim. Doadtkowo oferuje pobranie darmowych obrazow ze swojej strony. Jego wysoka rozdzielczosc pozwala w latwy sposob dobrac dekoracje twojego pulpitu. Na koncu warto dodac ze oferuje wyszukiwanie stron z poziomu swojej glownej strony, pozwol nam wyjasnic na czym polega inny rodzaj aktywnosci Ourstartpage.com, a mianowicie ten zwiazany z jego przekierowaniami. Mozesz zostac przekeirowany na jego strony, informowany o roznego rodzaju loteriach, wyprzedazach i tym podobne.

Wszystko z pozoru wyglada dobrze, wiec dlaczego powinienes usunac oprogramowanie Ourstartpage.com ze swojego komputera? Po pierwsze, jest to rodzaj robaka przegladarkowego, ktory moze pojawic sie na twojej przegladarce bez twojej wiedzy. Jezeli twoja przegladrka zostala ostatnio zasypana roznego rozdaju wyszukiwarkami czy tez strona domowa w zupelnie nowej odslownie to prawdopodobnie twoj komputer zostal zainfekowany. Dodatkowo jezeli spojrzysz na to z innej strony to mozesz zauwazyc ze zostalo to zrobione glwonie w celu reklamowania podejrzanych stron. Autorzy tego typu oprogramowania mieli na celu generowanie jak najwiekszych zyskow co jest nawet zrozumiale, jednakze aby to osiagnac generuja znaczne ilosci reklam, sponsorowanych linkow ktore moga zasypywac przegladarke zaraz po instalacji oprogramowania. Oprocz tego wyszukiwarka generowana przez to rozszerzenie moze czesciej zasypywac cie reklamami zamiast pokazywania oczekiwanych przez ciebie wynikow wyszukiwania. Jezeli chcesz tego uniknac po prostu przeskanuj swoj komputer z pomoca oprogramowania ReimageIntego lub innego sprawdzonego oprogramowania antymalware ktore bedzie w stanie usunac robaki przegladarkowe, mozemy cie zapewnic ze nie bedziesz zalowal usuniecia oprogramowania Ourstartpage.com ze swojego komputera.

An illustration of the ourstartpage.com browser hijacker virus

Pamietaj, że sponsorowane linki ktore sa generowane przy okazji wynikow wyszukiwania i reklamy w nich zamieszczane sa wyjakowo denerwujace i moga zaslaniac oryginalna zawartosc witryn. Co wiecej, Ourstartpage.com korzysta z dodatkowych zasobow komputera celem generowanai wiekszej ilosci reklam, ktore naturalnie moga spowalniac dzialanie twojego komputera. W rezutlacie, przegladarka moze sie dluzej ladowac, same strony moga nie przechodzic plynnie, dodatkowo wszystko moze sie zacinac. W dodatku posiadanie tego typu dodatku w znacznym stopniu moze narazac twoj komputer na problemy z prywatnoscia, problemy z ochrona twojego komputera i tym podobne. jezeli ciagle zastanawiasz sie w jaki sposob usunac oprogramowanie Ourstartpage.com ze swojej przegladarki to pamietaj ze im dluzej wirus pozostaje na twoim komputerze tym bardziej denerwujacy sie staje.

W jaki sposob unikac infekcji tym wirusem?

Nie czekaj aż Ourstartpage.com przejmie kontrole nad twoja przegladarka i zacznie wydawac ci rozkazy. Nie boj sie go, zaopatrz sie w sprawdzony program antyszpeiguajcy, antymalware a takze inne profesjonalne oprogramowanie ktoremu mozesz ufac. Zawsze pamietaj o ochronie swojego oprogramowania. Z pewnoscia nie chcesz instalowac dodatkow ktore w zaden sposob nie przyczynia sie do zwiekszenia funkcjonalnosci. Zwracaj uwage takze na swoje zachowanie na stronach. Z pewnoscia nie chcesz odwiedzac stron o niskiej popularnosci, zawsze trzymaj sie tych zaufanych, dzieki temu zmniejszasz prawdopodobienstwo zainfekowania swojego komputera zlosliwym oprogramowaniem. Oprocz tego niezaleznie od tego z jakiej strony pobierzesz oprogramowanie staraj sie zapoznac z polityka prywatnosci a takze warunkami uzytkowania ktoer zawieraja wiele detali dotyczacych dzialania oprogramowania i specyfiki jego pracy. Zawsze polecamy skorzystanie z opcj instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika aby miec dostep do monitorowania procesu instalacji i nie dopuszczenia do zainstalowania dodatkow takich jak Ourstartpage. Powinienes zawsze odznaczac takie dodatki ktorych nie chcesz widziec na swoim komputerze. Dodatkowo powinienes odznaczyc takze inne podejrzane dodatki jak i rozszerzenia.

Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie Ourstartpage.com?

Kiedy juz zostaniesz zainfekowany Ourstartpage.com czy tez innego rodzaju robakami przegladarkowymi to profesjonalnosci zawsze polecaja usuniecie oprogramowania poprzez pelny skan systemu ktory bedzie w stanie wykryc zagrozenia. Ten proces pozwoli na pokazanie wszelkiego rodzaju wirusow, niepotrzebnych plikow i innych programow malware z glebokich czesci twojego systemu. Pozniej mozesz po prostu pozwolic dzialac swoimi antywirusowi celem pozbycia sie tych wirusow lub tez zrobic to samodzielnie. Korzystajac z manualnego sposobu usuwania oprogramowania Ourstartpage.com to dosc duze wyzwanie, jednakze moze ci sie udac jezeli skorzystasz z instrukcji przygotowanej na koncu tego artykulu. Jednakze pamietaj ze automatyczne narzedzia sa bardziej precyzyjne i moga dokladniej przejrzec twoj system

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus Ourstartpage.com snapshot
Wirus Ourstartpage.com snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Ourstartpage.com:

Usuń Ourstartpage.com z rodziny systemu Windows

Celem usuniecia oprogramowania Ourstartpage.com powinienes odinstalowac wszelkie jego komponenty. Mozesz znalezc podejrzane paski narzedzi i inne rzeczy zwiazane z ta wyszukiwarka, ktore nie naleza do firmy Microsoft i innych znanych i powszechnie szanowanych firm. Dodatkowo upewnij sie ze usunales strone ://www.ourstartpage.com/….. z pozycji strony domyslnej w twojej przegladarce.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Ourstartpage.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Ourstartpage.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Ourstartpage.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Ourstartpage.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimOurstartpage.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Ourstartpage.com z Internet Explorer (IE)

Celem naprawy twojej przegladarki Internet Explorer upewnij sie ze usunales dodatek ourstartpage oraz jego pochodne. Nie powinienes zapomniec takze o zresetowaniu swojej przegladarki.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Ourstartpage.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Ourstartpage.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Ourstartpage.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Ourstartpage.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Ourstartpage.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Ourstartpage.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Ourstartpage.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Ourstartpage.com z Google Chrome

Celem usuniecia wirusa Ourstartpage.com powinienes znalezc wszelkie dodatki zainstalowane na swojej przegladarce. Sortuj je po dacie ostatniego korzystania

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Ourstartpage.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Ourstartpage.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Ourstartpage.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Ourstartpage.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Ourstartpage.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Ourstartpage.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ourstartpage-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Ourstartpage.com virus