Skala niebezpieczeństwa:  
  (9/100)

Usuń wirusa Onclickrev.com (Poradnik prostego usuwania) - Chrome, Firefox, IE, Edge

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Dziwne przekierowania na Onclickrev.com nie są normalną aktywnością przeglądarki

Przykład przekierowania Onclickrev.com

Strona internetowa Onclickrev.com jest powiązana z programem adware wywołującym przekierowania na różne strony promocyjne. Ten potencjalnie niepożądany program zwykle pojawia się w formie rozszerzenia przeglądarki, dodatku, paaska narzędzi lub innej „użytecznej” aplikacji będącej w paczce oprogramowania. Problemem jest to, że może ona dostać się do środka bez Tojej wiedzy.

Z powodu na ukrytą dystrybucję, program ten jest często nazywany wirusem Onclickrev.com virus. Jest to jednak mocna nazwa jak na opis aplikacji potencjalnie niechcianej. Ów cyberzagrożenie nie jest w stanie wywołać zkód na komputerze – jego pojawienie się jednak zwiększa szansę na spotkanie się z dużo groźniejszym atakiem.

Możesz rozpoznać tą infekcję adware po następujących oznakach:

 • Przekierowania na http://onclickrev.com/afu.php?zoneid=1220488 i dalsze przekierowania na inne strony reklamowe;
 • zwiększona liczba reklam i wyskakujących okienek przy przeglądaniu sieci;
 • Losowe słowa na stronach zamienione w hiperlinki;
 • zmieniona strona domowa, wyszukiwarka oraz/lub strona nowej karty.

Adware ten może także zmieniać ustawienia przeglądarki na zaatkowanym rurządzeniu. Głównie atakuje użytkowników Windowsa (wliczając w to Windows 10). Eksperci z Polski przypominają jednak, że system Mac nie jest w żaden sposób uodporniony na zagrożenia tego typu. Z tego powodu, jeśli zauważyłeś podejrzaną aktywność przeglądarki, przeskanuj urządzenie ReimageIntego lub innym programem anty-malware.

Szczególnie irytujące są przekierowania Onclickrev.com. Ta aplikacja wspierana reklamami zakłóca sesje i oferuje odwiedzenie nieznanych stron bądź też próbuje zdobyć kliknięcia w reklamy. Twórcy zaś generują przychód z tej aktywności i, żeby zwiększyć jej efektywność, korzystają z rozmaitych śledzących technologii, by zbierać informacje o uzytkownikach, wliczając w to:

 • historię przeglądania;
 • wyszukiwane hasła;
 • specyfikację komputera, systemu i przeglądarki;
 • kliknięte reklamy;
 • czas spędzony online;
 • lokalizację.

Usunięcie Onclickrev.com jest rekomendowane nie tylko z powodu zapobiegania ataku reklamowego, lecz także z powodu zabezpieczenia prywatności. Nigdy nie możesz być pewien, jakie sposoby na śledzenie zainstaluje ta aplikacja. Z tego powodu możzesz więc stracić informacje o koncie lub inne, cenne dane.

Nasz zespół przygotował poradnik ręcznego usuwania wirusa Onclickrev.com. Jeśli problem nie zniknął – lub jeśli chcesz przyspieszyć cały proces, powinieneś zdobyć program anty-malware i wykonać z jego pomocą pełny skan systemu.

Przedstawienie wirusa Onclickrev.comWirus Onclickrev.com wywołuje przekierowania na różne strony internetowe.

Bądź ostrożny przy instalacji freeware

Darmowe programy dostępne do pobrania online często zawierają dodatkowe komponenty powodujące problemy po instalacji. Atak Onclickrev.com, tak samo jak infiltracja ze strony innych aplikacji tego typu, jest niespodziewany gdyż użytkownicy nie zwracają uwagi na instalację oprogramowania. Z tego powody chcemy przypomnieć, by:

 • korzystać z instalacji Zaawansowanej/Użytkownika i nie ufać ustawieniom Standardowym/Zalecanym;
 • czytać EULA oraz Warunki Użytkowania;
 • monitorować proces instalacji i odznaczyć domyślnie zaznaczone dodatki.

Sposób na zatrzymanie przekierowań Onclickrev.com

Jak już zapewne wiesz, przekierowania są wywoływane przez program adware znajdujący się gdzieś w komputerze. Z tego powodu możesz skorzystać z instrukcji pobierania znajdującej się poniżej i pozbyć się aplikacji gołymi rękami. Adware może być jednak ciężki do usunięcia – jeśli przekierowania wciąż istnieją, powinieneś skorzystać z drugiej metody.

Możesz usunąć adware Onclickrev.com z pomocą różnych programów zajmujących się bezpieczeństwem. Jednakże, po zakończeniu skanu systemu nie powinieneś zapominać o resecie przeglądarek.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Onclickrev.com:

Usuń Onclickrev.com z rodziny systemu Windows

Skorzystaj z tego poradnika by znaleźć i usunąć adware Onclickrev.com:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Onclickrev.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Onclickrev.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Onclickrev.com z systemu Mac OS X

Jeśli przekierowania sprawiają Ci problemy, poszukaj podejrzanych wpisów na swoim Macu:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimOnclickrev.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Onclickrev.com z Internet Explorer (IE)

Najszybszym sposobem na zatrzymanie podejrzanej aktywności jest reset Internet Explorera.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Onclickrev.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Onclickrev.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Onclickrev.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Onclickrev.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Onclickrev.com z Mozilla Firefox (FF)

Niektóre z nieznanych rozszerzeń Firefoksa mogą być odpowiedzialne za przekierowania na  Onclickrev.com. Usuń je:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Onclickrev.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Onclickrev.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Onclickrev.com z Google Chrome

Poniższe instrukcje pomogą Ci wyczyścić Google Chrome i zatrzymać przekierowania na podejrzane strony:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Onclickrev.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Onclickrev.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Onclickrev.com z Safari

Skorzystaj z tych kroków by naprawić Safari po ataku:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Onclickrev.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Onclickrev.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-onclickrev-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Onclickrev.com virus