Usuń wirusa .Shit (Darmowy poradnik)

Instrukcja usuwania wirusa .Shit

Czym jest Wirus o nazwie .Shit?

Kolejny nasladowca oprogramowania Locky

Wirus .Shit stanowi nastepce dla denerwujacego jak i niebezpiecznego wirusa Locky który został przez nas odkryty w sieci jednakze stanowi pdoobienstwo do najnowszego wirusa ODIN a takze aplikacji Zepto. Prawdopodobnie program zdołał juz zdolal juz zablokowac twoje dane personalne na komputerze o ile pochodzisz w Francji i poprosil cie o uregulowanie rachunku za odblokowanie danych. Oprocz tego jezeli mieszkasz w innym kroju to nie polecamy ci ufac tej aplikacji. Ze wzgledu na jego metody dystrybucji, oprogramowanie .Shit moze rozpowszechniac sie w innych czesciach Europy a takze na calym swiecie. Mimo tego ze nazwa wirusa – .Shit (pol. kupa) nie jest zbyt wysublimowana to wierz nam – z pewnoscia nie zostala stworzona przez amatorów. Tego typu pasozyt jest zdolny do zainfekowania komputera powaznym wirusem, podobnie do wirusa Locky i innych wirusow. Faktem jest ze autorzy tego oprogramowania podjeli odpowiednio powazne dzialania celem sformowania powaznej infekcji – udalo im sie skorzystac z metody szyfrowania AES CBC 256 bit ktora jest zdola zaszyfrowac pliki na komputerze ofiary bez powiadomienia go o tym i bez szans na odzyskanie plikow. To samo oprogramowanie jest wykorzystywane przez oprogramowanie Locky ODIN a takze inne zaawansowane aplikacje. Oprocz tego wirus moze doadtkowo zmieniac lokalizacje plikow i dodawac do nich rozszerzenie .shit, zwlaszcza do plikow ktore zostaly zaszyfrowane. Pliki sa niemalze niemozliwe do odzyskania, jednak nie nalezy tego tak po prostu zostawic. Jezeli chcesz nadal korzystac ze swojego komputera bezpiecznie w przyszlosci to powinienes usunac wirusa .Shit ze swojego systemu. Mozesz skorzystac z powaznej aplikacji antywirusowej takiej jak FortectIntego aby to zrobic. Kiedy juz usuniesz ten plik ze swojego komputera to ciagle masz szanse na odzyskanie malej czesci plikow ze swojego systemu.

Picture of the Shit ransomware virus

Istnieje bardzo duzo funkcji oprogramowania .Shit, ktore klasyfikuja go jako czlonka rodziny Locky. Nie tylko moze oferowac odszyfrowanie plikow korzystajac z oprogramowania Locky Decrypter ale takze moze pzoostawiac znane ci juz z naszych poprzednich artykulow 3 rodzaje plikow: _WHAT_is.html, _[2_random_numbers]_WHAT_is.html and _WHAT_is.bmp. Jak pewnie pamietasz pdoobne rozwiazanie znalazlo miejsce przy innych wersjach wirusa. Nazwy poszczegolnych plikow moga sie roznic, jednakze w wiekszosci przypadkow zawieraja podobny format pliku i instrukcje dotyczace odzyskania danych. Oczywiscie detale takie jak linki do systemu platnosci, numer identyfikacyjny czy tez suma grzywny jaka powinienes zaplacic rozni sie w kazdym przypadku. Oprogramowanie .Shit w tej chwili prosi o wplacenie okolo 0,5bitcoina – okolo 326dolarow wzamian za odszyfrowanie danych, jednakze nigdy nie powinienes nawet rozmyslac nad tym czy warto je zaplacic. Wirus jest relatywnie nowy, narazie jeszcze nie wiadomo czy tworcy tej aplikacji naprawde chca odszyfrowac twoje pliki czy tez po prostu znikna wraz z pieniedzmi z twojego konta. Duzo bardziej bezpieczna opcja moze byc przejscie do usuwania oprogramowania .Shit kiedy pierwszy raz zauwazysz symptomy zainfekowania twojego komputear. Zaraz po tym jak przejdziesz przez mozliwosci odzyskania swoich adnych przekonasz sie ze sytuacja nie jest az tak zla.

Główne kierunki rozpowszechniania zlosliwych aplikacji:

Podobnie jak wirus Locky i jemu podobne wersje oprogramowanie .Shit jest najczesciej rozpowszechniane poprzez zlosliwe kampanie spamu, mozliwe ze to wlasnie on rozpowszechnia zlosliwe wiadomosci. Wirus najczesciej przenika do komputera uzytkownika poprzez JavaScript czy tez zlosliwy zalacznik w wiadomosci email, ktory to uzytkownik sciaga na swoj komputer sadzac ze jest to mandat za przekroczenie predkosci, rachunek ze sklepu za zakupy czy tez oficjalny list. Otwarcie tego typu wiadomosci uaktywnia zlosliwy skrypt ktory pozwala na pobranie aplikacji na twoj komputer i rozpoczecie szyfrowania plikow. Powinienes zaopatrzyc sie w program ktory bedzie w stanie walczyc z zagrozeniami poprzez biezaca aktualizacje zasobow baz wirusow, bedzie w stanie zablokowac wyskakujace reklamy pop-up.

Poradnik usuwania oprogramowania .Shit:

Jezeli martwisz sie ze nie bedziesz w stanie proadzic sobie z usuwaniem oprogramowania .Shit ze swojego komputera to mamy dla ciebie kilka dobrych wiesci. Przygotowalismy instrukcje ktora przeprowadzi cie przez kroki usuwania oprogramowania. Pierwsza rzecz jaka powinienes zrobic jest przetestowanie twojego antywirusowa, zastanow sie czy wirus zostal zablokowany przez ten program czy tez nie. Jezeli wirus zostal zlapany przejsc do instrukcji ponizej. Jezeli nie to przejdz do pelnego skanu systemu ktory powinienes odnalezc wirusa .Shit na twoim komputerze. Ponizej znajdziesz kilka porad dotyczacych odzyskania swoich plikow. Prawdopodobnie nie uda ci sie odzyskac wszelkich aplikacji, jednakze mozesz sprobowac odzyskac kilka z nich.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .Shit

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń .Shit korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .Shit. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .Shit

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania .Shit z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez .Shit mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Odzyskiwanei plikow korzystajac z Data Recovery Pro

Jezeli szukasz sposobu na odzyskanie swoich danych to powinienes skorzystac z aplikacji takiej jak Data Recovery Pro. Celem sprawnego wykorzystania tego narzedzia prosze zastosuj sie do informacji ponizej.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu .Shit.
 • Przywróć je

Odzyskiwanie danych korzystajac z narzędzia Windows Previous Versions

Ta metoda nie stanowi jednoznacznej odpowiedzi na wszystkie twoje pytania, jednakze moze ci pomoc odzyskac wazne pliki w razie problemów. Wszystko co powinienes zauwazyc jest to ze przed atakiem tego wirusa powinienes miec wlaczona funkcje przywracania systemu, w przeciwnym razie metoda bedzie nieskuteczna.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Korzystanie z funkcji Shadow Explorer

Na koncu mozesz sprobowac rozpakowac swoje pliki korzystajac z pozostalych woluminow, ktore sa skladowane na twoim komputerze. Zlosliwe wirusy sa w stanie oczywisie usunac tego typu pliki, jednakze ciagle warto sprobowac skorzystac z  ShadowExplorer. 

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .Shit i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach