Usuń wirusa Nullbyte (Darmowe instrukcje)

Instrukcja usuwania wirusa Nullbyte

Czym jest Wirus Nullbyte?

Nullbyte i związane z nim zagrożenia:

Wirus Nullbyte ostatnio pojawil sie w internecie i od razu wzbudzil niemale zainteresowanie, nasi eksperci ciagle ucza sie nowych rzeczy poznajac ten program. Istnieje kilka teorii dotyczacych zrodla tej infekcji. Niektorzy badacze twierdza ze program Nullbyte jest oparty na oprogramowaniu Detox oraz Serpico który pokazał się już jakiś czas temu. Inni z kolei staraja sie szukac podobienstwa do wirusa Cerber 3.0. Jednakze poki co nie udalo sie potwierdzic zadnej z teorii, pozwol nam przedyskutowac kilka faktow ktore juz znamy o tej infekcji. W tym artykule przedyskutujemy dzialanie tego wirusa, a takze strategie ktorych stosowanie moze ci pomoc uniknac spotkania z wirusem. Na koncu znajdziesz sugestie usuwania tego wirusa i szczegolowy poradnik usuwania. Jezeli szukasz szybkiego rozwiazania mozesz przeprowadzic skan systemu z pomoca automatycznego narzedzia usuwania plikow takiego jak na przyklad FortectIntego.

Bez cienia watpliwosci, wirus Nullbyte nalezy do kategorii oprogramowania ransomware. Korzysta z algorytmu ktory jest w stanie zablokowac setki rodzajow plikow dodajac do nich rozszerzenie _nullbyte stwierdzajacym tym samym zaszyfrowanie oprogramowania. Tego typu pliki moga miec nazwe taka jak „randomfilename.jpg_nullbyte”. Jak tylko wszelkie pliki zostana zaszyfrowane to czas najwyzszy na wytlumaczenie calej sytuacji wlascicielom zainfekowanych komputerow. Celem zainfekowania ;rzestepcy wykorzystuja zablokowanie komputerow na ktorych wyswietlaja notke. Nie ma zadnej mozliwosci na pominiecie tego komunikatu poniewaz wyswietla sie za kazdym razem kiedy zresetujesz swoj komputer. Oprogramowanie ransomware moze zablokowac okno ktore jest zintegrowane z deszyfrowaniem oprogramowania i jednoczesnie zacheca cie do przejscia do twojego portfelu Bitcoin celem dokonania platnosci. Niestety, wiekszosc ofiar tego oprogramowania poddaje sie i decyduje zaplacic. Idac ta droga przestepcy sie bogaca i sa zachecani do dalszej dzialalnosci tworzac coraz to bardziej skomplikowane i zlosliwe oprogramowanie. To że program Nullbyte zada pieniedzy od uzytkownika nie jest zadnym wyjatkiem, dzieje sie tak w wiekszosci programow ransomware jednakze tutaj ”danina” jest nizsza niz u konkurencji – wynosi ”tylko” 0,1 bitcoina. Co poniekad gwarantuje wyzszy procent sciagalnosci gotowki: uzytkownicy maja mniejszy problem z zaplaceniem kwoty niezbyt wysokiej. Jezeli wlasnie zastanawiasz sie nad zaplata grzywny to nie spiesz sie. Mozesz odzyskac swoje pliki calkowicie za darmo. Nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa ustalili ze infekcja posiada swoje slabe strony ktore pozwalaja na stworzenie dzialajacego oprogramowania do deszyfrowania plikow. Link do narzedzia podajemy w sekcji usuwania oprogramowania na koncu tego artykulu. Nie zapomnij usunac oprogramowania Nullbyte ze swojego komputera zanim wlaczysz narzedzie do deszyfrowania plikow i dwa razy sprawdz system jak juz skonczysz go usuwac.

Czy mozna skutecznie walczyc z tego typu zagrozeniem?

Mowi sie ze oprogramowanie ransomware jest najbardziej rozpowszechnione, najbardziej niebezpieczne i nieprzewidywalne jezeli chodzi o wiekszosc cyber infekcji, wiekszosc czesto zapomina ze mozna go bardzo latwo uniknac poprzez wiedze na temat tego w jaki sposob sie rozpowszechnia. Raporty pokazuja ze oprogramowanie Nullbyte moze przeniknac do komputera razem z aplikacja PokemonGo udajac program o nazwie “Necrobot.Rebuilt”. Duze czesciej program korzysta ze standardowych metod rozpowszechnia charakterystycznych dla oprogramowania takich jak zainfekowane wiadomosci email, falszywe aktualizacje a takze podejrzane reklamy. Tak wiec najlepszym sposobem na usuneicie tego oprogramowania jest walka zanim sie on jeszcze pojawi – unikanie go. Jezeli oprogramowanie Nullbyte jest juz na twoim komputerze to powinienes zachowac dystant, skorzystac z oprogramowania antyszpiegujacego i narzedzi deszyfrujacych aby skutecznie odzyskac swoje pliki.

Kroki usuwani oprograowania Nullbyte:

Poziom zagrozenia wirusem Nullbyte jest relatywnie wysoki, tak wiec chcemy cie zachecic do usuniecia tego wirusa – nie powinienes z niego korzystac. Skorzystaj ze skutecznych i profesjonalnych narzedzi do usuwania oprogramowania takich jak na przyklad FortectIntego i czym predzej usun oprogramowanie Nullbyte ze swojego komputera. Nie spiesz sie z procesem usuwania. Po pierwsze oczysc swoje narzedzie z niebezpeicznych plikow ktore moga pozniej niszczyc twoje dane. Ponizej znajdziesz link do oprogramowania NullByteDecrypter, ale takze manualny sposob usuwania tego typu plikow w razie zablokowania narzedzia antywirusowego do skanowania plikow czy tez niemozliwosci usuniecia oprogramowania Nullbyte z jakiegos powodu.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Nullbyte

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Nullbyte korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Nullbyte. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Nullbyte

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Nullbyte z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Nullbyte mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Usuwanie Nullbyte przy pomocy Data Recovery Pro

Mimo tego ze eksperom udalo sie juz stworzyc program do deszyfrowania plikow Nullbyte to ciagle powstaja jego nowsze wersje, jednakze niektore z nich moga byc odporne na jego dzialanie. W tym wypadku polecamy ci skorzystanie z oprogramowania Data Recovery Pro. Ponizej znajdziesz instrukcje jak dokonac tego poprawnie.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Nullbyte.
 • Przywróć je

Usun Nullbyte korzystajac z przywracania systemu Windows

Istnieje kilka niezbednych warunkow ktore musisz spelnic aby z powodzeniem skorzystac z opcji przywracania systemu i tym samym przywrocic system do stanu przed pojawieniem sie oprogramowania Nullbyte. Wazne jest aby upewnic sie ze taka opcja w ogole zostala wlaczona, jezeli nie, to oczywiscie ten sposob nie bedzie w zaden sposob przydatny. Jesli jednak masz wlaczona te opcje skorzystaj z krokow ponizej:

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Przywracanie danych korzystajac z ShadowExplorer

Jeszcze niewiadomo czy tego typu infekcje skutecznie moga przywrocic kopie woluminu na zainfekowanych komputerach. Jezeli nie jest to mozliwe postaraj sie przywrocic dane korzystajac z ShadowExplorer.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Skorzystaj z Nullbyte decrypter do odzyskania zainfekowanych i zaszyfrowanych plikow

Celem odzyskania swoich danych pobierz oprogramowanie NullByteDecrypter i postepuj zgodnie z dalszymi instrukcjami

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Nullbyte i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach