Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa NavSmart.info (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Czy mogę używać strony NavSmart.info jako strony startowej?

NavSmart.info virus

Wirus NavSmart.info moze wygladac jak swietna aplikacja do poszukiwania rzeczy w internecie. Niestety, zawsze powinienes trzymac sie z daleka od tego typu wyszukiwarki. W nawiazaniu do naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa, program powinien zostac zakwalifikowany jako robak przegladarkowy ze wzgledu na to ze moze pokazywac zmienione rezultaty wyszukiwania i nastepnie moze przekierowywac cie na sponsorowane strony.

Tego typu aktywnosc jest wykorzystywana do zarabiania pieniedzy, ktore sa zdobywane wzamin za ruch na stronie. Jezeli twoja strona domowa, czy tez domyslna wyszukiwarka zostala zastapiona tego typu podejrzana witryna to jest to prosty znak na to ze NavSmart mogl zagoscic na twoim komputerze.

W tym wypadku powinienes podjac stosowne dzialania bez straty czasu. Najlatwiej bedzie przeskanowac komputer z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego.

Mozesz zainstalowac tego robaka przegladarkowego na twoim komputerze nawet nie wiedzac ze program mogl stanowic dodatkowy komponent menadzerow do pobierania plikow, kreatorow plikow PDF, oprogramowania do streamowania wideo i tym podobnego oprogramowania freeware.

Jak tylko oprogramowanie przedostanie się do systemu to NavSmart moze zmienic ustawienia strony domowej, moze zmienic domyslna wyszukiwarke a takze strone nowej karty. W rezultacie ofiara nie jest w stanie uniknac zagrozenia ze strony robakow przegladarkowych ktore pojawiaja sie za kazdym razem kiedy uzytkownik otwiera przegladarke czy tez strone nowej karty.

Jezeli ta strona internetowa prowadzi cie poprzez roznego rodzaju skroty w rozne miejsca w internecie to wiedz o tym ze niektore strony sa nawet bezpieczne, jednakze wiekszosc z nich juz taka nie jest. Nie polecamy ci klikania na tego typu skroty ktore moga cie przenosic na roznego rodzaju podejrzane strony.

NavSmart.info moze przekierowywac cie na podejrzane witryny, ktorych zadaniem jest przekierowywanie uzytkownika na podejrzane witryny i generowanie na nich ruchu, paietaj o tym ze tego typu strony moga byc stronami wysokiego ryzyka. To samo moze nastapic jezeli chodzi z serwisu wyszukiwarki udostepnionej przez ten serwis.

NavSmart.info virusWirus NavSmart.info

Naszym zdaniem, tego typu stron nie mozna nazwac zaufanymi i nigdy nie powinienes korzystac z nich zamiast z Google czy tez innych znanych wyszukiwarek. Jezeli wlasnie odkryles je na swojej wyszukiwarce to powinienes czym predzej usunac oprogramowanie NavSmart.info ze swojego komputera. Mozesz dosc latwo wykryc i usunac tego typu oprogramowanie z pomoca aplikacji takich jak ReimageIntego.

W jaki sposób rozpowszechnia się ten program?

Mozesz pozwolic aplikacji NavSmart.info na przenikniecie do twojego komputera podczas instalacji roznego rodzaju programow komputerowych jezeli nie bedziesz zwracac uwagi na proces instalacji. Niestety niektorzy uzytkownicy komputerow po prostu klikaja przycisk Dalej podczas procesu instalacji.

Nie jest to prawidlowa postawa ze wgledu na to ze instalujac takie aplikacje mozesz dosc latwo narazic swoj system na kontakt z duza iloscia zlosliwych aplikacji. Teraz pozwol nam wyjasnic w jaki sposob powinienes instalowac aplikacje na swoim komputerze.

Kiedy uruchomisz program instalacyjny, nie spiesz sie. Wysoko polecamy ci przejrzenie dokumentow w tym ochrony prywatnosci a takze warunkow uzytkowania. Kiedy juz sie z nimi zapoznasz pomysl o tym czy nie ma w nich zadnych podejrzanych pozycji. Pomysl takze o tym czy programy ktore instalujesz maja szanse byc niezainfekowanymi. Dodatkowo unikaj wyjawiania informacji o twoim komputerze.

Zamiast korzystania z instalacji standardowej (ogolnej czy tez domyslnej) lepszym rozwiazaniem bedzie skorzystanie z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika. Nastepnie zobaczysz liste bonusowych aplikacji ktore mozesz pobrac – najczesciej to tutaj mozna spotkac potencjalnie niechciane oprogramowanie. Odznacz je i przejdz do dalszych krokow instalajci.

W jaki sposób usunąć NavSmart.info z twojej przeglądarki?

Celem pozbycia sie przekierowan tego wirusa bedziesz musial pozbyc sie wiekszosci jego komponentow z twojego komputera. W tym celu powinienes sprawdzic niektore lokalizacje na twoim komputerze w tym ustawienia przegladarki a takze ostatnio zainstalowane programy.

Mozesz znalezc wiecej informacji dotyczacych sposobu odinstalowania tego potencjalnie niechcianego oprogramowania ponizej. Celem dokonczenia usuwania aplikacji NavSmart.information przeskanuj swoj komputer z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego i zobacz czy udalo ci sie usunac wszelkie jego komponenty.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa NavSmart.info:

Usuń NavSmart.info z rodziny systemu Windows

Kiedy bedziesz chcial usunac oprogramowanie NavSmart ze swojego systemu i ustrzec sie przed jego obecnoscia w przyszlosci to powinienes odinstalowac podejrzane aplikacje poprzez menu dodaj/usun programy. Pamietaj o tym ze nie pozbedizesz sie tego potencjalnie niechcianego oprogramowania poprzez zwykle usuniecie aplikacji.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj NavSmart.info oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj NavSmart.info lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń NavSmart.info ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń NavSmart.info z systemu Mac OS X

Powinienes usunac wszystkie komponenty zwiazane z oprogramowaniem NavSmart. Jest to jedyna droga do usuniecia tego robaka przegladarkowego, upewnij sie ze program nie wraca po zresetowaniu systemu.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimNavSmart.info czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń NavSmart.info z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj NavSmart.info oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania NavSmart.info. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń NavSmart.info z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz NavSmart.info oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie NavSmart.info. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń NavSmart.info z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz NavSmart.info oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie NavSmart.info. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń NavSmart.info z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj NavSmart.info i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez NavSmart.info to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania NavSmart.info. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-navsmart-info-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: NavSmart.info virus