Usuń wirusa Nagini (Darmowy poradnik)

Instrukcja usuwania wirusa Nagini

Czym jest Wirus Nagini?

Harry Potter i komnata tajemnic: czy tutaj też uda się skuteczni wygrać z oprogramowaniem o nazwie Nagini?

Wygląda na to ze slynna pisarka J. K. Rowling cieszy sie dosc duza popularnoscia, bohaterem jednej z jej ksiazek – cykl przygod Harego Potera – zlym wezem Nagini zostal nazwany jeden z najnowszych wirusow, ktory juz rozpowszechnia sie w internecie. Nagini jest wezem, ktory nalezy do zlego Lorda Voldemorta, najczarniejszej postaci w calej powiesci, ktory zawsze atakuje z zaskoczenia. Jak tylko aplikacja znajdzie sie na twoim komputerze moze uruchamiac zlosliwy kod, blokowac ofierze dostep do jej danych a nastepnie moze oczekiwac na zaplate wzamian za odzyskanie danych. Interesujace jest to ze wirus nie postpepuje podobnie co jego konkurencja – wirus Locky, Cryptolocker czy tez Cerber i nie szyfruje plikow uzytkownika na tak szeroka skale. Obecnie jest on w stanie zaszyfrowac tylko najbardziej popularne rozszerzenia takie jak .doc, .xls czy tez .pdf, ponadto dotyczy to tylko plikow zlokalizowanych w lokacji C:\Users\Colosseum\Desktop\files\. Tak wiec zastanowmy sie czy wirus blokuje dostep do calego komputera? Poprez zablokowanie komputera – owszem. Jednakze takie dzialanie nie jest az tak efektywne jak skorzystanie z algorytmu AES czy tez RSA, jednakze mniej doswiadczeni uzytkownicy z pewnoscia zaczna postepowac zgodnie z oczekiwaniami przestepcow. Nie badz jednym z nich i nie pozwol zloczyncom dorabiac sie w tak nieetyczny sposob. Oprocz tego pamietaj o tytm ze usuwanie oprogramowania Nagini oraz przywracanie danych nie nalezy do najlatwiejszych. Moze sie okazac ze wystarczy tylko przeskanowac twoj komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym takim jak FortectIntego, jednakze nie zawsze jest to regula. Jednakze zanim przywrocisz swoje pliki powinienes usunac wirusa ze swojego komputera. Ponizej dowiesz sie jak skutecznie sie do tego zabrac.

Patrzac na kompleksowosc rozwiazan mozemy podejrzewac tylko dwie rzeczy: albo ten program zostal stworzony dla smiechu, jego autorom nie zalezalo zbytnio na zyskach, lub tez oprogramowanie ransomware jest po prostu pierwszym wariantem wirusa, ktorego celem jest tylko przetestowanie publicznosci w postaci uzytkownikow. Obie te opcje sa prawdopodobne, jednakze nie zapominajmy ze nie powinnismy tolerowac tego typu zachowan. Program ciagle jest w stanie blokowac pliki i blokowac dostep do twojego pulpitu co ciagle moze byc denerwujacym zachowaniem i moze blokowac ci dostep do oprogramowania antywirusowego. Oprocz tego istnieje kilka ciagle nieznanych funkcji tego oprogramowania ktore widoczne sa dopiero po zaszyfrowaniu plikow jak na przyklad to po co istnieje folder C:\Temp\voldemort.horcrux. Tutaj pozostaje miejsce dla spekulantow, jednakze mozemy miec tylko nadzieje ze nie bedzie to nic podejrzanego. W miedzyczasie powinienes zadbac o przyszlosc swoich plikow i czym predzej usunac oprogramowanie Nagini z twojego komputera.

W jaki sposób można walczyć ze złośliwym oprogramowaniem?

Nagini jest z pewnoscia swietnym przykladem oprogramowanie ktore moze przeniknac do twojego komputera z pomoca trojanow czy tez zalacznikow w wiadomosci email. Jezeli chociaz troche rozumiesz technike rozpowszechniania tego typu oprogramowania to powinienes wiedziec jakie sa slabe punkty tego oprogramowania i jak z nim walczyc. Najczesciej zainfekowanie wynika z tego ze uzytkownik pobiera oprogramowanie o ktorym nie ma za bardzo pojecia, nastepnie nawet nie pozwala oprogramowaniu antyszpiegujacemu na dokladny skan. Tak wiec najlepiej sprawdzac to jakei aplikacje chcemy zainstalowac. Oprogramowanie malware moze rozpowszechniac sie korzystajac z pobierania poprzez siec p2p, bezposrednie pobranie czy tez nawet wiadomosc email. Z tego powodu dosc mocno polecamy ci sprawdzanie kazdego oprogramowania zanim pobierzesz go na swoj komputer, nalezy uwazac na zalaczniki, zwlaszcza jesli zawieraja niechciane dodatki.

Usuwanie oprogramowania Nagini i przywracanie twoich plików:

Wirus Nagini jest ciagle malo zaawansowany jezeli chodzi o rozwoj, jednakze nie oznacza to ze powinienes go traktowac mniej powaznie niz inne infekcje wirusa ransomware. Z drugiej strony, jesli program ciagle jest rozwijany to nie wiesz czego mozesz sie po nim spodziewac i nie wiesz jak zachowa sie w przyszlosci. Tak wiec pewnie rozumiesz dlaczego tak wazne jest jego usuniecie z twojego komputera aby zapewnic bezpieczenstwo twoim danym. Sugerujemy ci jego automatyczne usuniecie. Ponizej zjadziesz instrukcje dotyczaca usuwania oprogramowania Nagini i przygotowania twojego komputera na skan antywirusowy. Dodatkowo mozesz znalezc poradniki jak radzic sobie z deszyfrowaniem danych jesli wirus zdolal je zablokowac.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Nagini

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Wirus Nagini zdolal zablokowac dostep do twojego ekranu za kazdym razem kiedy wlaczasz swoj komputer. Wplywa to znaczaco na mozliwosc usuniecia ze wzgledu na brak mozliwosci uruchomienia oprogramowania antyszpiegujacego. Na szczescie mozesz ciagle uruchomic swoj komputer porpzez przejscie do trybu awaryjnego. Ponizej opisujemy te metode:

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Nagini korzystająć z System Restore

Glowne pliki wirusa zostaly zlokalizowane w folderze:
c:/Temp/voldemort.horcrux
%UserProfile%\Nagini.exe

Znajdz je a nastepnie usun ze swojego komputera.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Nagini. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Nagini

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Nagini z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Nagini mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

W jaki sposob mozesz odzyskac dane?

Ze wzgledu na to ze Nagini nie jest az tak zlosliwy moze bedziesz w stanie przywrocic zablokowane pliki korzystajac z oprogramowania takiego jak Data Recovery Pro. Ponizej znajdziesz do tego instrukcje przywracania plikow.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Nagini.
 • Przywróć je

Czy przywracanie systemu pomoze mi odzyskac moje pliki?

Przywracanie systemu Windows jest dosc czesto wyjatkowo skuteczna metoda ktora pomaga odeprzec atak zlosliwego oprogramowania. Oprocz tego warto wspomniec ze wazne aby funkcja przywracania systemu zostala wlaczona jeszcze przed tym az wirus zdola przeniknac do twojego systemu. Jezeli wszystko jest jak nalezy przejdz do krotkiego poradnika ponizej i postaraj sie usunac zlosliwe programy przy pomocy cofniecia sie w czasie.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

W jaki sposob moge przywrocic kopie swoich plikow?

ShadowExplorer to kolejna funkcja systemu Windows ktora pozwala odtworzyc uszkodzone pliki z woluminów, ktore zostaly zachowane na komputerze. O ile wirus Nagini nie zdolal naruszyc tego typu kopii zawsze mozesz je odzyskac przechodzac przez nastepujace kroki:

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Nagini i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach