Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Mystart.uninstallmaster.com (Poprawiony poradnik)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Mystart.uninstallmaster.com jest rodzajem robaka przeglądarkowego, który został wydany dosłownie kilka tygodni temu. Jest to podejrzany program, przed którym powinienes chronic swoj komputer zanim przedostanie się on do komputera niezauwazony. Program jest opisywany jako potencjalnie niechciana aplikacja, tak wiec nie warto dodawac ze nie jest to program, któremu mozesz zaufac.

Czy powinienem usunąć wirusa Mystart.uninstallmaster.com z mojego komputera?

Faktem jest to ze im szybciej zauwazysz ten program tym lepiej dla ciebie. Ten potencjalnie niechciany program nie jest aplikacja ktorej mozesz zaufac. Po pierwsze chcielibysmy powiedziec ci ze ta aplikacja moze zostac zainstalowana bez twojej wiedzy. Jednakze dzieje sie tak poniewaz wiekszosc uzytkownikow nie zdaje sobie sprawy z powagi zagrozenia i spieszy sie podczas instalacji oprogramowania na komputerze. Jednakze pozniejszych paragrafach opiszemy w jaki sposob radzic sobie z usuwaniem Mystart.uninstallmaster.com z twojego komputera. Teraz porozmawiajmy o tym co wlasciwie robi tn program jak tylko znajdzie sie na twoim komputerze i sie uaktywni.
Mystart.uninstallmaster.com browser redirect virus

Kiedy Mystart.uninstallmaster.com przeniknie do twojego komputera to znajduje roznego rodzaju przegladarki internetowe, ktorych uzywasz i zmienia w nich swoje ustawienia. Mowiac precyzyjniej, program zmienia strone domowa na domene Mystart.uninstallmaster.com, dodatkowo dodaje on do twojej przegladarki duze ulosci wyszukiwarek. Na pierwszy rzut oka ta strona internetowa wyglada na calkiem normalna wyszukiwarke, jednakze jak tylko pierwszy raz z niej skorzystasz zobaczysz jak topornie moze ona pracowac. powinienes zauwazyc zez Mystart.uninstallmaster.com moze przekierowywac cie na roznego rodzaju podejrzane strony i moze zmuszac cie do klikania w roznego rodzaju linki. Pozwol ze wyjasnimy ci dlaczego ma to miejsce – otoz Mystart.uninstallmaster.com jest robakiem przegladarkowym, ktory zyskuje na kazdym kliknieciu na niego. Niestety niektore obce dodatki moga byc niezabezpieczone i moga nawet starac sie przeszmuglowac na twoj komputer roznego rodzaju falszywe komunikaty, aktualizacje i rozpowszechniac ze soba oprogramowanie malware. Dodatkowo powinienes unikac innych aplikacji czy tez plikow pochodzacych z niezaufanych zrodel, zwlaszcza tych ktore dostaly sie do komputera bez twojej wiedzy. Jezeli nie chcialbys doswiadczac tego rodzaju przekierowan wysoce polecamy ci odinstalowac oprogramowanie Mystart.uninstallmaster.com z pomoca sprawdzonych narzędzi takich jak Reimage. Tego typu oprogramowanie moze przeskanowac twoj komputer, wykryc zagrozenie i w pore je usunac razem z innymi paszytami i zagrozeniami o ktorych mogles nawet nie miec pojecia.

W jaki sposób Mystart.uninstallmaster.com moze przeniknąć do mojego komputera?

Wlasciwie niemozliwe jest pobranie aplikacji tylko poprzez twój wybór. Dzieje się tak poniewaz ten podejrzany program rozpowszechnia sie razem z darmowym oprogramowaniem i ze wzgledu na ten fakt zostal zakwalifikowany jako potencjalnie neichciana aplikacja. Celem unikania tego typu robakow przegladarkowych, programow adware czy tez potencjalnie niechcianych aplikacji ktore sa dosc czesto dodawane do roznego rodzaju darmowych programow i czasami rzadko widoczne to powinienes barzdiej uwazac podczas instalacji nowego oprogramowania w swoim systemie. Dodatkowo programy nie beda przez ciebie zauwazone jezeli nie wlaczysz instalatora aplikacji. Jednakze zamiast korzystania z opcji instalacji domyslnej czy tez standardowej powinienes skorzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika. Potem mozesz zauwazyc sugestie mowiace o zmianie swojej strony startowej, domyslnej wyszukiwarki a takze roznego rodzaju pluginow, toolbarow, rozszerzen jak i dodatkow. Powinienes zawsze odmawiac instalacji tego typu dodatkow. W przeciwnym razie po prostu wyrazisz zgode na instalacje Mystart.uninstallmaster.com i innych podobnych programow ktore beda generowac przekierowania, spowolnienia systemu, reklamy pop-up i inne problemy podczas przegladnaia. Jezeli juz doswiadcasz tego problemu polecamy ci przejscie do poradnika na stronie numer 2 gdzie dowiesz sie w jaki sposob skutecznie poradzic sobie z tego rodzaju problemem.

W jaki sposob usunac wirusa Mystart.uninstallmaster.com?

Wysoce polecamy korzystanie ze sprawdzonego oprogramowania celem usuniecia tego zlosliwego oprogramowania i wszystkich potencjalnie niechcianych aplikacji a takze plikow z nimi powiazanych. Oczywiscie mozesz takze postarac sie usunac tego typu pasozyty takze manualnie, jednakze powinienes sie upewnic czy zrobisz to wystarczajaco dokladnie. Jezeli nie chcesz pozostawic resztek oprogramowania Mystart.uninstallmaster.com w swoim systemie wysoce polecamy ci skorzystanie z poradnika usuwania Mystart.uninstallmaster.com ktora dla ciebie przygotowalismy. Mozesz znalezc te instrukcje ponizej.

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Mystart.uninstallmaster.com:

Usuń Mystart.uninstallmaster.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Mystart.uninstallmaster.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Mystart.uninstallmaster.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Mystart.uninstallmaster.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Mystart.uninstallmaster.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMystart.uninstallmaster.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Mystart.uninstallmaster.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Mystart.uninstallmaster.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Mystart.uninstallmaster.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Mystart.uninstallmaster.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Mystart.uninstallmaster.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Mystart.uninstallmaster.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Mystart.uninstallmaster.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Mystart.uninstallmaster.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Mystart.uninstallmaster.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Mystart.uninstallmaster.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Mystart.uninstallmaster.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Mystart.uninstallmaster.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Mystart.uninstallmaster.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Mystart.uninstallmaster.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Mystart.uninstallmaster.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mystart-uninstallmaster-com-virus.html

Poradniki w innych językach