Usuń wirusa MNS CRYPTOLOCKER (Ostatnia aktualizacja, mar 2017) - Zawiera Kroki Odszyfrowywania

Instrukcja usuwania wirusa MNS CRYPTOLOCKER

Czym jest Wirus MNS CRYPTOLOCKER?

MNS Cryptolocker oraz Cryptolocker. Czy pochodzą z tej samej rodziny wirusów?

Wirus MNS Cryptolocker zdolal wypuscic na rynek nowy plik, którego zadaniem bedzie szyfrowanie plikow uzytkownika. Podobnie jak inne podobne pliki w tej kategorii, program straszy ofiare i prosi o wplacenie ieniedzy wzamian za odszyfrowanie plikow. Oprogramowanie malware prowadzi szyfrowanie w systemie AES celem zaszyfrowania personalnych danych. Ze wzgledu na jego kompleksowe dzialanie odszyfrowanie plikow naruszonych przez ten program moze stanowic niemale wyzwanie. Tego typu wirus to alternatywna wersja wirusa CryptoLocker. W ostatnim czasie zauwazamy wzrost ilosci wirusow nalezacych wlasnie do tej rodziny . Podnosza sie spekulacje odnosnie tego czy wirus tego typu to tylko imitacja stworzona przez innych cyber przestepcow. Fałszywy czy tez nie nie wyglada na to aby zmienil sie zakres jego dzialania – szyfrowanie plikow uzytkownika. Polecamy ci usuniecie oprogramowania MNS Cryptolocker tak szybko jak to tylko mozliwe. Mozesz do tego z powodzeniem wykorzystac oprogramowanie takie jak FortectIntego.

Rodzina oprogramowania CryptoLocker zyskała ciemną sławę terroryzując wirtualną społeczność od początku 2013 roku. Co więcej, nasi analitycy pokazują że udało się jej zarobić ponad 300 milionów dolarów . Dodatkowo na fali popularnosci tego oprogramowania pragna skorzystac inni domorosli twórcy tworząc swoje własne kopie tego typu oprogramowania. Warto dodac ze nie wszystkie imitacje sa az tak destrukcyjne jak oryginalna wersja, jednak ciagle sa w stanie generowac chaos na komputerze użytkownika. Co wiecej, sa one odpowiedzialne za wzrost aktywnosci wirusow komputerowych w sieci w wzrost nieprzestrzegania prawa, agencja bezpieczenstwa FBI radzi co nastepuje: jezeli zostaniesz zainfekowany wirusem MNS Cryptolocker czy tez dowolnym innym crypto oprogramowanie to lepiej bedzie jezeli przeslesz pieniadze swoim oprawcom . Stanowisko oczywiscie pokazalo sie w wsrod wirtualnej spolecznosci. Tego typu podejscie moze tlumaczyc dlaczego nowe szyfrujace pliki pojawiaja sie jak grzyby po deszczu. Co wiecej udalo sie nam dotrzec takze do kilka raportow dotyczacych danych ktore zostaly zwrocone przez cyber przestepcow. Zapewne w wiekszosci przypadkow dane nie zostaly zwrocone, dlatego zdecydowanie lepiej bedzie jezeli po prostu przejdziesz do usuwania oprogramowania MNS Cryptolocker.

All your file locked with MNS CryptoLocker:
send 0.2 btc to adress 19o4meegqhmdswffskcdgm8rjt16cca33xqfor decrypt your files send your uniq and btc wallet from wich paid
to email alex.vas@dr.com
after we receive bitcoins and yor email, we contact with you

Oprócz tego ze ten amerykanski wirus ma w swoim zasiegu takze europejski region to warto powiedziec o tym ze pragnie on pozyskac od kazdego uzytkownika okolo 0,2bitcoina co stanowi okolo 200 dolarów. Autorzy oprogramowania staraja sie unowoczesniac swoje pliki tak aby spelnialy coraz to lepsze standardy . Zauwaz ze jest to wspolna strategia aby alarmowac i ostrzegac uzytkownikow ktorzy nie maja inne wyjscia niz zaplata pieniedzy. Pozwol nam przeprowadzic cie przez proces usuwania zlosliwego oprogramowania jakim z pewnoscia jest MNS Cryptolocker.

czy MNS Cryptolocker jest powiązany z CryptoLocker?

Rozpowszechnianie się zlosliwego oprogramowania

Wygląda na to ze zostales zaatakowany przez zlosliwe oprogramowanie malware zaraz po tym jak bez zadnyh skrupulow otworzyles zainfekowany zalacznik w mailu spamowym. Roznego rodzaju falszywe dokumenty, monity urzedu skarbowego sa wyjatkowo popularne wsrod cyber przestepcow. Ryzyko infekcji wzrasta glownie podczas wakacji . Podobnie moglo sie stac w twoim przypadku – mogles zostac ofiara oprogramowania MNS Cryptolocker zaraz po tym jak otworzyles zainfekowany mail lub tez odwiedzenie strony ktora powstala tylko w celu rozsiewania tego wirusa. Niektorzy z premedytacja korzystaja z tej 2 szansy rozpowszechnianai oprogramowania ze wzgledu na mniejsza zdolnosc do obrony ofiary. Dlatego wlasnie polecamy ci zainstalowanie sprawdzonej aplikacji do ochrony twojego komputera celem zmniejszenia ryzyka tego typu infekcji na twoim komputerze.

Jak szybko jestem w stanie usunąć oprogramowanie MNS Cryptolocker?

Jeżeli szukasz efektywnego narzędzia do usuwania oprogramowania to dobrze będzie jeżeli zainstalujesz sprawdzone oprogramowanie antyszpiegujące takie jak FortectIntego lub tez Malwarebytes. Jedno z tych narzędzi pomoze ci usunac oprogramowanie MNS Cryptolocker z twojego urządzenia. Powinienes aktualizowac program i rozpoczac skanowanie. Oprogramowanie pomoze ci takze wykryc inne pasozyty ktore moga zajmowac twoj komputer. Jezeli nie jestes w stanie dokonczyc usuwania tego oprogramowania to spojrz na ponizszy poradnik ktory przeprowadzi cie przez ten proces. Zaraz po tym jak uda ci sie go usunac przejdz do poradnika przywracania utraconych plików.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa MNS CRYPTOLOCKER

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Jeżeli nie bedziesz w stanie usunac oprogramowania MNS Cryptolocker ze wzgledu na wszelakie blokady to powinienes zresetowac swoj komputer do trybu awaryjnego:

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń MNS CRYPTOLOCKER korzystająć z System Restore

Jezeli w trybie awaryjnym nie bedziesz mial mozliwosci usuniecia zlosliwego oprogramowania mozesz takze skorzystac z tego poradnika:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem MNS CRYPTOLOCKER. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie MNS CRYPTOLOCKER

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania MNS CRYPTOLOCKER z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez MNS CRYPTOLOCKER mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Korzystanie z Data Recovery Pro celem odzysku plikow zaszyfrowanych przez MNS Cryptolocker

Data Recovery Pro jest szeroko znanym narzędziem, które moze ci pomoc odzyskac twoje stracone pliki. Jezeli nie posiadasz kopii zapasowych twoich zaszyfrowanych plikow to program moze ci pomoc je odzyskac.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu MNS CRYPTOLOCKER.
 • Przywróć je

Wykorzystaj poprzednia wersje systemu Windows

Jezeli chcesz wykorzystac te metode to przywracanie systemu powinna byc wlaczone na twoim komputerze zanim zostalo zaatakowane przez wirusy. Jezeli jestes pewien ze tak bylo mozesz wykorzystac te metode do odzysku niektorych plików:

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Czym jest ShadowExplorer?

Jest on programem, który służy do przywracania plików opierajac swoje działanie na nieusunietych kopiach, które sa automatycznie generowane przez system operacyjny. Udalo sie nam ustalic ze MNS Cryptolocker jest w stanie usunac tego typu kopie tak wiec twoje szanse na odzyskanie plikow drastycznie maleja. Jezeli ciagle chcesz skorzystac z tej metody postepuj zgodnie z poradnikiem:

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed MNS CRYPTOLOCKER i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach