Skala niebezpieczeństwa:  
  (97/100)

Usuń wirusa .micro (Darmowe instrukcje)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Wydaje mi się, że zostałem zainfekowany wirusem rozszerzenia plików .micro. Czy to prawda?

Jeśli nie możesz otworzyć plików i widzisz, że mają rozszerzenie .micro dodane się do nich, to znaczy, że JESTEŚ zarażony ransomware rozszerzenia plików .micro, który jest bardzo podobny do Teslacrypt. To zagrożenie cybernetyczne aktywnie rozprzestrzenia się wokoło jako załącznik e-mail, który podobno stara się przekazać jego ofiarom możliwość uzyskania zniżki. Jeśli chcesz dostawać takie wiadomości e-mail, należy być ostrożnym w obcowaniu z nimi, ponieważ pobieranie szkodliwego załącznika może prowadzić do poważnych problemów. Czym one są? Głównym z nich jest utrata ważnych plików, w tym zdjęć, dokumentów handlowych, plików muzycznych i podobnych danych. Wierzymy, że nigdy nie chcsz stracić tych danych, więc upewnij się, że dokładnie przeczytasz ten post i wykonasz wszystkie ważne kroki, aby zapobiec pojawieniu się tego lub innego wirusa ransomware na komputerze.

Od razu jak tylko wirus rozszerzenia plików .micro dostaje się do systemu, uruchamia jego skanowanie, aby zobaczyć, jakie pliki są zapisywane na Twoim komputerze. W rezultacie, blokuje wszystkie pliki z rozszerzeniami i dodaje reklamy rozszerzenia .micro do każdego z nich: docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .html, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3. Do szyfrowania tych plików używa on AES 256-bitowego algorytmu szyfrowania, który może być trudno obejsć bez pomocy specjalnego oprogramowania. Zazwyczaj ludzie nie mogą otworzyć tych plików i korzystać z nich. Gdy próbują to zrobić, otrzymują list od szkodnika rozszerzenia plików „.micro” proszący ich, aby zapłacić kilka bitcoins lub więcej, w zamian za udostępnienie specjalnego klucza, który jest potrzebny do odszyfrowania zaszyfrowanych plików. Jeśli próbowałbyś kupić Bitcoin dzisiaj, to zobaczysz, że jeden Bitcoin jest wart ponad $ 400. Jednak bez względu na to, jak kuszące może ci się wydać zapłacenie tego okupu, nigdy nie powinno się go płacić, ponieważ większość użytkowników komputerów nie otrzymało po zapłacie kodu potrzebnego do odszyfrowania ich plików. Jeśli właśnie odkryłeś wirusa rozszerzenia plików .micro na komputerze, należy odłączyć go od Internetu by zapobiec dalszej utracie plików. Upewnij się także, że uruchomiłeś pełne skanowanie systemu za pomocą ReimageIntego i usunąłeś szkodliwe pliki z komputera. W tym momencie należy użyć kopii zapasowych danych i odzyskiwania plików. Jeśli nie możesz ich znaleźć, spróbuj odzyskać pliki z pomocą tych narzędzi: Photorec, R-studio.

The picture showing .micro file extension virus

W jaki sposób mogę się chronić przed wirusem .micro?

Powszechnie wiadomo, że ransomware rozszerzenia plików .micro może przeniknąć do komputerów jako przydatny załącznik e-mail. Zazwyczaj takie maile próbują przekonać ich ofiary, że należą do renomowanych firm, które starają się udzielić im ogromnych zniżek i podobnych transakcji. Oczywiście, wszystkie te e-maile mają haczyk. Czasami są one rozprowadzane przez nakłanianie użytkowników do ujawnienia swoich danych osobowych, które są czasem używane do dystrybucji zagrożeń ransomware, takich jak ten. Co można zrobić, aby chronić siebie? Oczywiście, należy zainstalować niezawodny program anty-spyware i zachować go zaktualizowanego na bieżąco. Następnie upewnij się, że zawsze podwójnie sprawdzasz maile zwrotne od nieznanych osób. Należy sprawdzić nadawcę, przeczytać treść wiadomości e-mail i starannie popatrzeć na zajęcia. Jeśli widzisz jakikolwiek podejrzany szczegół, upewnij się, że usuniesz takie wiadomości. Ponadto, strzeżcie się fałszywych reklam oferujących zaktualizować programy, takie jak Java czy Flash. W większości przypadków są one również wykorzystywane do rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania. Podsumowując, nie jest trudne uniknięcie wirusa rozszerzenia plików „.micro”. Po prostu trzeba być odpowiedzialnym użytkownikiem komputera, który zawsze myśli o dwa kroki do przodu.

Proces usuwania wirusa rozszerzenia plików .micro:

Jeśli twój komputer jest zainfekowany wirusem rozszerzenia pliku .micro i nie możesz otwierać plików, powinieneś być zaniepokojony, ponieważ masz do czynienia z poważnym i niebezpiecznym zakażeniem cybernetycznym. Nie zaleca się, aby ignorować to zagrożenie cybernetyczne komputera, ponieważ może to prowadzić do szyfrowania plików w przyszłości. Aby zachować bezpieczeństwo, upewnij się, że odłączysz komputer od Internetu zaraz po jego uruchomieniu widząc rozszerzenie plików .micro zamiast tradycyjnych. Ponadto, należy uruchomić pełne skanowanie systemu za pomocą wiarygodnego programu anty-spyware, aby usunąć szkodliwe pliki z komputera. Po wyczyszczeniu systemu, spróbuj odblokować pliki. Jak już wspomniano, jeśli nie masz kopii zapasowych, możesz być pozostawiony bez plików.

Szczegółowy poradnik usuwania wirusa rozszerzenia plików .micro można znaleźć tutaj:

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .micro:

Usuń .micro korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń .micro

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie .micro.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń .micro korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .micro. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .micro

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .micro i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-micro-file-extension-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: .micro file extension virus