Skala niebezpieczeństwa:  
  (9/100)

Usuń wirusa MaskSearch.com (Chrome, Firefox, IE, Edge) - Darmowy poradnik

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed skorzystaniem z MaskSearch.com

Uzytkownicy przegladarki Google Chrome, którzy to w ostatnim czasie szukali nowych wyszukiwarek mogli natknac sie w sieci n wirusa MaskSearch.com. Jest to podejrzane narzedzie stworzone przez FreshTab Technologies ktore zostalo zaprezentowane jako sprawdzona wyszukiwarka ktora chroni twoja prywatnosc online i dodatkowo moze stanowic rozszerzenie do twojej przegladarki . W nawiazaniu do autorow tego typu oprogramowania twierdza oni ze moze chronic prywatnosc uzytkownika i nie zmieniac jego danych personalnych. Podczas gdy inne wyszukiwarki zbieraja niepersonalne dane takie jak adres IP komputera, user agent, informacje zwiazane z przegladaniem na twoim komputerze to w nawiazaniu do polityki prywatnosci progrm nie moze zbierac tego typu informacji. Jednakze istnieje takze kilka innych powodow dla ktorych mowimy o tym problemie wlasnie dzisiaj. Oprogramowanie MaskSearch.com jest robakiem przegladarkowym , który ma wyjątkowo denerwujaca ceche – jest w stanie przedostac sie do systemu w sekrecie przed uzytkownikiem, moze laczyc sie z innego rodzaju darmowym oprogramowaniem, które to uzytkownik pobiera z sieci. Jak tylko program przedostanie sie do komputera jest w stanie zmieniac ustawienia komputera i zmienic strone domowa przegladarki. Od tego uzytkownicy sa zmuszeni do korzystania z jego wyszukiwarki nie moga wrocic do swojej starej strony do wyszukiwania takiej jak Google czy tez Yahoo. Jedynie dzialanie polegajace na usunieciu oprogramowania MaskSearch.com moze pomoc ci usunac twoja strone domowa oraz tego typu wyszukiwarke. Polecamy ci zrobic to tak szybko jak tylko zobaczysz sprawdzona te witryne na swoim komputerze. Polecamy przyspieszenie twojego komputera zwiazane z usunieciem zlosliwego oprogramowania przy pomocy narzedzi takich jak ReimageIntego celem unikniecia wiekszej ilosci problemow.

Wirus MaskSearch.com chce przejac kontrole nad twoja przegladarka poniewaz musi dostarczac tresci nowym uzytkownikom aby zachowac poziom popularnosci. Komercyjne tresci moga przenikac w wielu formach jak i kształtach : reklamy pop-up, banery reklamowe, reklamy w tekstach, przekierowania na strony i modyfikowanie wynikow wyszukiwania. Pozniejsza aktywnosc jest calkiem denerwujaca poniewaz zamiast wyswietlania okreslonych rezultatow widzisz tylko sponsorowane linki. Szukanie informacji czy tez regularne przegladanie moze i przyciaga wzrok, jednakze naraza cie na spore ilosci przekierowan. Przekierowania MaskSearch.com to problem ktory moze sie rozwijac i prowadzic do jeszcze wiekszych problemow z twoim komputerem ktore moga doprowadzic do przenikania jeszcze wiekszej ilosci sponsorowanych tresci. Problem wiaze sie z dostarczaniem obcych tresci – jezeli klikniesz na reklame czy tez link dostepny w wynikach wyszukiwania to biezesz pelna odpowiedzialnosc za to co sie stanie. Pamietaj o tym ze mozesz zostac przekierowany na strone zwiazane z wyludzaniem danych gdzie mozesz stracic swoje personalne dane. Robaki przegladarkowe moga wprowadzic cie w swiat zagrozen, tak wiec jezeli cenisz sobie swoje bezpieczenstwo powinienes czym predzej przystapic do usuwania oprogramowania MaskSearch.com

The illustration of MaskSearch.com virus

Dlaczego ta wyszukiwarka pojawiła się na moim komputerze?

Powodem dla ktorego twoja przegladarka jest pod wplywem zlosliwego oprogramowania jest twoj brak uwagi przy okazji instalacji nowego oprogramowania. Robaki przegladarkowe podobnie jak i inne zlosliwe robaki i potencjalnie niechciane programy rozpowszechniaja sie razem z oprogramowaniem freeware jak i shareware. Tak wiec mozesz spodziewac sie przekierowan MaskSearch.com za kazdym razem kiedy zainstalujesz nowy program korzystajac z opcji instalacji podstawowej czy tez instalacji polecanej. Tego typu ustawienia pomagaja ukrywac wszelkie dodatkowe aplikacje ktore sa dodawane do oprogramowania i przez to sa instalowane od razu. Pamietaj o tym ze rzadko kiedy jestes informowany o tego typu aktywnosciach. JEdnakze jezeli chcesz dowiedziec sie jakiego rodzaju oprogramowanie jest instalowane na twoim komputerze to podczas instalacji warto skorzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika. Tego typu dzialanie pozwala na odpakowanie oprogramowania i zobaczenie ustawien instalacji. Tylko niestety korzystanie z tego trybu instalacji to nie wszystko, powinienes sprawdzac kazdy krok instalacji i zapoznac sie z podanymi tam informacjami aby nie pominac waznego koku. Moglbys na przyklad pominac krok mowiacy o nie wyrazeniu zgody na ustawienie strony MaskSearch.com jako twojej strony domowej. Ten maly blad moze generowac niepryjemne doswiadczenia w przyszlosci tak wiec nie spiesz sie i zarezerwuj sobie czas jezeli chodzi o instalacje dodatkowego oprogramowania.

Metody usuwania oprogramowania MaskSearch.com 

Chcąc usunąć oprogramowanie MaskSearch.com masz tak naprawdę 2 opcje. Mozesz skorzystac z manualnego lub tez automatycznego sposobu usuwania oprogramowania. Jezeli myslisz o pierwszej metodzie to zastanow sie zanim podejmiesz decyzje, sprawdz instrukcje podana ponizej. Jezeli nie wyglada to dla ciebie zbyt trudno to zyczymy ci cierpliwosci i powodzenia w dazeniu do celu. Jak tylko skonczysz to polecamy ci przeskanowanie twojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegujacym aby upewnic sie ze usunales robaki i powiazane z nimi pliki. Jednakze jezeli chcesz aby twoje dzialania byly skuteczne juz za pierwszym razem zawsze mozesz usunac oprogramowanie zwiazane z MaskSearch.com manualnie. Metoda wymaga wykonania pelnego skanu systemu z pomoca oprogramowania do usuwania zlosliwego oprogramowania.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa MaskSearch.com:

Usuń MaskSearch.com z rodziny systemu Windows

Jezeli zostales zainfekowany wirusem MaskSearch.com to powinienes zidentyfikowac jaki program jest odpowiedzialny za zainfekowanie twojego komputera i powinienes usunac go razem z wirusem. Nie zapomnij sprawdzic swoich przegladarek. Robaki przegladarkowe zostaly stworzone do ataku przegladarek takich jak Google Chrome, jednakze nie powinienes czuc sie zbyt bezpieczny jezeli posiadasz inna przegladarke na swoim komputerze.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj MaskSearch.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj MaskSearch.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń MaskSearch.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń MaskSearch.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMaskSearch.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń MaskSearch.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj MaskSearch.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania MaskSearch.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa MaskSearch.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to MaskSearch.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń MaskSearch.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz MaskSearch.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie MaskSearch.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń MaskSearch.com z Google Chrome

Wirus MaskSearch.com mogl zainstalowac innego rodzaju wirusy na twoim komputerze wraz z pluginami tak wiec powinienes odinstalowac wszelkie podejrzane apliakcje. Nastepnie zresetuj ustawienia przegladarki Google Chrome tak jak pokazujemy to ponizej.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz MaskSearch.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie MaskSearch.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń MaskSearch.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj MaskSearch.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez MaskSearch.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania MaskSearch.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-masksearch-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: MaskSearch.com virus