Skala niebezpieczeństwa:  
  (11/100)

Usuń wirusa MapsFrontier (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Maps Frontier – potencjalnie niepożądana aplikacja z rodziny adware

Wyskakujące okienka Maps Frontier

Maps Frontier to niepożądany program, który zazwyczaj dostaje się do urządzeń użytkowników bez pozwolenia. Po ataku, użytkownikom stale pojawiają się reklamy na przeglądarkach Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari i innych. Dodatkowo, użytkownicy mogą zostać wystawieni na treści, jakich zazwyczaj nie chcieliby widzieć – takie, jak fałszywe oprogramowanie, fałszywe aktualizacje, oszustwa czy strony ofensywne. Ostatecznie, rozszerzenie przeglądarki MapsFrontier Offers zirytuje swoje ofiary na tyle, by te zaczęły szukać sposobu na eliminację.

PODSUMOWANIE
Nazwa Maps Frontier
Rodzaj Adware
Rozszerzenie MapsFrontier Offers
Główne zagrożenia Wystawienie na strony wypełnione malwarem oraz inne niebezpieczne
Dystrybucja Bundlng oprogramowania, oficjalna strona
Objawy Agresywne reklamy w formie wyskakujących okienek, ofert, banerów, kuponów itd.
Eliminacja Możesz odinstalować problem automatycznie z pomocą ReimageIntego

Na początek, wirus Maps Frontier szuka sposobu na przychód poprzez wyświetlanie użytkownikom reklam online – dlatego reklamuje się, jako użyteczny dodatek do przeglądarki, który zapewnia “trafną nawigację, wskazywanie dróg tranzytowych, korków i więcej.” Nie możemy jednak zrozumieć, w jaki sposób rozszerzenie przynosi korzyści użytkownikowi – kliknięcie na nie nie robi absolutnie nic.

Prędzej czy później jednak, reklamy MapsFrontier zaczną wyświetlać się podczas przeglądania sieci i wyświetla różne oferty i usługi, „którymi możesz być zainteresowany”. Jeśli zauważyłeś, że te reklamy rzeczywiście są chwytliwe – pamiętaj, że opisany adware zbiera dane zależnie od aktywności. Nie wspominając już o tym, że te reklamy mogą być złośliwe i w niektórych przypadkach prowadzić użytkownika na złośliwe strony, w tym witryny wypełnione malware.

Adware Maps Frontier

Podczas, gdy technicznie nie może zbierać o tobie prywatnych danych, zbiera każdą informację ujawniającą twoje upodobania. Dlatego też może śledzić, jakie strony odwiedzasz i czego poszukujesz z pomocą wyszukiwarkiem. Baazując na zebranych danych, program ten komunikuje się z sieciami reklamowymi, a następnie dostarcza reklamy do użytkownika rozszerzenia. Dodatkowo, takie informacje są udostępniane partnerom:

We may share your PII with our parent company and its principals, parent company, employees, consultants, officers, directors, members, agents, subsidiaries, or affiliates (collectively „Related Companies”).

Niestety, wielu ludzi narzeka na te reklamy i mówi, że nagle zaczęły się im naprzykrzać. To pozwala nam stwierdzić, że większość użytkowników Maps Frontier nie wie nawet, że mają takie rozszerzenie w przeglądarce.

Aby usunąć adware Maps Frontier, zalecamy zastosowanie się do pewnych wskazówek. Odnajdziesz je na końcu artykułu. Nie zapominaj, że pełny skan systemu jest konieczny, jeśli nie sprawdzałeś komputera od jakiegoś czasu. Możesz się zaskoczyć widząc programy, których nigdy nie instalowałeś.

Do usunięcia Maps Frontier, sugerujemy skorzytanie z programu anty-malware takiego, jak ReimageIntego. Alternatywą jest zaś Malwarebytes. Możesz też znaleźć użyteczne opinie na temat oprogramowania, jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego produktu.

Reklamy Maps FrontierMaps Frontier to bardzo irytujący wirus wspierany reklamami, serwujący użytkownikom reklamy w przeglądarce

Możesz uniknąć niepożądanych aplikacji poprawnie instalując nowe oprogramowanie

Nie chcesz przymusowo stać się użytkownikiem pewnego podejrzanego, darmowego programu? Musisz zwracać uwagę na instalatory oraz ustawienia, jakie oferują. Nie polegaj na instalacji Standardowej lub Domyślnej – wyglądają one na zaufane, lecz domyślnie zawierają pozwolenia na dodawanie do komputera niepożądanego oprogramowania.

Nie obawiaj się – istnieje mądry sposób na instalację oprogramowania. Musisz po prostu wybrać instalację Zaawansowaną/Użytkownika i zobaczyć, jakie dodatkowe programy instalator sugeruje dla komputera. Wszystko, co musisz wtedy zrobić, to odznaczyć te dodatki i kontynuować instalację.

Zespół Losvirus.es zaleca wybór zaufanych źródeł plików, z których pobierać programy – próby pobierania plików z niezanych i podejrzanych źródeł zwiększają szanse na instalację potencjalnie niepożądanych programów.

Instrukcje usuwania Maps Frontier

Użytkownicy zainfekowani podanym adwarem powinni usunąć wirusa Maps Frontier z ich komputerów. Można tego dokonać korzystając z programu anty-malware lub anty-spyware. Nie trzeba mówić, że pierwsza opcja wymaga mniej czasu podczas, gdy druga z opcji wymaga precyzji i cierpliwości.

Wirus Maps Frontier

Jeśli szukasz kompromisu, sugerujemy zastosowanie się do naszych poradników eliminacji MapsFrontier oraz próbę ręcznego usunięcia niechcianego oprogramowania z komputera. Przemyśl też sprawdzenie sprzętu darmowym skanem systemu, wykorzystując jeden z polecanych programów.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa MapsFrontier:

Usuń MapsFrontier z rodziny systemu Windows

Aby usunąć MapsFrontier, znajdź identycznie nazwany program na liście zainstalowanych aplikacji i pozbądź się go z pomocą podanych instrukcji.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj MapsFrontier oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj MapsFrontier lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń MapsFrontier z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMapsFrontier czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń MapsFrontier z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj MapsFrontier oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania MapsFrontier. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa MapsFrontier z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to MapsFrontier powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń MapsFrontier z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz MapsFrontier oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie MapsFrontier. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń MapsFrontier z Google Chrome

Usuń w prosty sposób rozszerzenie MapsFrontier Offers z Chrome'a.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz MapsFrontier oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie MapsFrontier. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń MapsFrontier z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj MapsFrontier i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania MapsFrontier. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się MapsFrontier i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach