Usuń wirusa .Locked

Instrukcja usuwania wirusa .Locked

Czym jest Wirus .Locked?

Jakie są podstawowe rzeczy, które powinienes wiedziec o wirusie .Locked?

Wirus .Locked jest rodzajem oprogramowania ransomware, które moze przeniknac do komputera i zaszyfrowac twoje personalne dane. Nastepnie mozesz stanac przed dylematem – zaplacic grzywne czy tez pogodzic sie z tym ze dane z twojego komputera zostaly zaszyfrowane. Tak wiec jezeli zostales przez niego zaatakowany to pierwsza rzecza jaka powinienes zrobic bedzie usuniecie wirusa .Locked. Jak tego dokonac mozesz zobaczyc ponizej.

Tego rodzaju wirus ransomware, jest bardzo podobny do innych wirusow ransomware takich jak Locky virus, .locky extension virus, TeslaCrypt, Cerber, oraz KeRanger. Jednakze wystepuja male roznice miedzy poszczegolnymi programami. Wirus .Locked korzysta z algorytmu AES-256 w przeciwienstwie do RSA-2048 oraz AES-128 wykorzystywanych przez Locky. Co wiecej, ransomware żąda od uzytkownika okolo 500$, co stanowi rownowartosc niemalze 1,22 bitcoina wzamian do standardowej wartosci okolo 400$. Co wiecej jezeli nie zaplacisz w okreslonym czasie, to ilosc zadanych pieniedzy moze sie nawet podwoic. Jezeli zdecydujesz sie na wspolprace z cyberprzestepcami i zaplacisz im to jak tylko klikniesz przycisk ”Pay” to wirus .Locked moze zaczac pokazywac ci instrukcje dotyczace zaplaty. Zaraz po tym bedziesz musial pobrac okreslony program a razem z nim twoj osobisty klucz deszyfrujacy. Jednakze nie polecamy ci tego poniewaz nie ma zadnej gwarancji na to ze cala tranzakcja przebiegnie dla ciebie pomyslnie. Mozesz rozwazac udostepnienie prywatnych informacji i strate pieniedzy jednakze prawdopodobnie i tak nie odzyskasz swoich pieniedzy. Z tego powodu powinienes pomyslec o usunieciu .Locked zamiast o tym zeby spelniac zachcianki cyber przestepcow. W tym celu polecamy skorzystanie z oprogramowania FortectIntego

Jezeli chodzi o autorow tego oprogramowania, to niespodziewanie powiemy ci ze organizowania Anonymous moze byc wciagnieta w ten proces. Tego typu dzialanie zblizylo sie w czasie z powstaniem kolejnego wirusa – Anonymous wirus. Wirus wyglada na takiego, ktory zostal stworzony przez te organizacje, znajac zamiary tej organizacji, ktora zapowiedziala walke z organami rzadowymi i prywatnymi instytucjami, wirus .Locked moze byc prawdziwym wyzwaniem. Co wiecej hakerzy korzystaja ze zdjecia maski fawkesa, ktora takze stanowi o powiazaniach z grupa anonimowych.

Tak wiec, w jaki sposób oprogramowanie .Locked moze przeniknac do mojego komputera?

Podobnie jak inne oprogramowanie malware, wirus rozpowszechnia sie poprzez zainfekowane zalaczniki spam. Ofiara otrzymuje falszywe komunikaty bezpieczenstwa, ktore zawieraja plik w formie ZIP jak i Word, zawierajacy kod macro. Jezeli ofiara otworzy plik w swoim systemie oparcyjnym to wirus zaszyfruje wszystkie wazne dla ofiary dokumenty, certyfikaty, konta firmowe i tym podobne. Jak tylko zakonczy swoja prace pozostawi na komputerze plik .locked w zaszyfrowanych folderach. Nastepnie na komputerze ofiary moze pojawic sie komunikat proszacy o zaplate wzamian za odszyfrowanie.

Co wiecej, udalo sie nam zaobserwowac, ze oprogramowanie .Locked moze byc rozpowszechniane takze z pomoca trojanów. To zagrozenie prowadzi dzialania wpisujace sie w programy ransomware. Najczesciej trojany nie sa widoczne przez programy antywirusowe, poniewaz wygladaja jak zwykle pliki. Dzieki temu moga przedostac sie przez system ochrony komputera, trojany ustawiaja komputer uzytkownika a nastepnie ransomware .Locked zaczyna szyfrowac pliki. W tej sytuacji powinienes posiadac na swoim komputerze oprogramowanie natymalware, ktore bedzie w stanie wykryc twojany i inne oprogramowanie malware. Dodatkowo niektore oprogramowanie ransomware moze przedostac sie poprzez scrakowane gry. Tak wiec jezeli jestes pasjonatem gier to uwazac poniewaz oprocz malej ilosci potencjalnie niechcianych programow mozesz takze narazic sie na dzialanie powaznych wirusow.

Instrukcja usuwania .Locked:

Jezeli zostaniesz zainfekowany oprogramowaniem .Locked to powinienes wiedziec ze dane zaszyfrowane przez to oprogramowanie moga zostac utracone. Mozesz przywrocic je, jednakze jezeli nie posiadasz kopii swoich danych na dysku zewnetrznym to mozesz sie z tym pozegnac. Po drugie, usuwanie tego typu oprogramowanie moze nie dzialac jezeli oprogramowanie korzysta z algorytmu szyfrujacego. Dlatego tez pozostaje ci tylko jedna droga – usuniecie zlosliwego oprogramowania z pomoca sprawdzonego narzedzia antymalware takiego jak FortectIntego lub tez Malwarebytes. Na koncu warto dodac ze warto pamietac o aktualizacji i regularnym skanowaniu twojego komputera celem zapewnienia optymalnej ochrony i bezpieczenstwa przegladania plikow. Jezeli nie mozesz uruchomic wspomnianych przez nas programow prosze zapoznaj sie z poradnikiem ponizej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .Locked

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń .Locked korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .Locked. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .Locked

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .Locked i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach