Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Launchpage.org (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Wirus Launchpage.org infekuje coraz to więcej użytkowników

Launchpage.org virus

Wirus Launchpage.org jest robakiem przeglądarkowym, który jest w stanie przejąć twoje przeglądarki bez twojego pozwolenia. Jak tylko robak zdola przeniknac do twojego komputera rozpoczyna swoje glowne dzialanie – pokazuje sponsorowane reklamy wsrod tych ormalnych a nastepnie przzekierowuje swoje ofiary na obce strony. Moze sie takze okazac ze strona domowa na twoim komputerze zostanie zmieniona na Launchpage.org, zmieni sie takze twoja domyslna wyszukiwarka jak i strona nowej karty.

Jezeli adres tej strony rzuca ci sie w oczy od dluzszego czasu, za kazdym razem kiedy otwierasz przegladarke twoja intuicja powinna ci powiedziec ze nie wszystko jest OK. Po pierwsze nalezy zauwazyc ze wyszukiwarka wyglada niemalze identycznie co Google Chrome i posiada 8 skrótów prowadzacych do najpopularniejszych stron – jedyna roznica jest taka ze wirus Launchpage.org oferuje ci skróty to najbardziej popularnych stron w internecie.

Tego typu robak przegladarkowe zawsze bedzie staral sie przypominac panel oferowany w przegladarce Google Chrome, jednak bedzie przepelniony zakladkami takimi jak Facebook, Youtube, Amazon i inne powszechnie znane strony. Jednakze ulepszona wersja wyszukiwarki moze dobrze wygladac dla osoby która widzi te strone 1 raz. Chcemy ie ostrzec ze jest niebezpieczna i nie powinienes na niej polegac. Polecamy czym predzej dokonac usuwania oprogramowania takiego jak wspomniana strona Launchpage.org celem unikniecia problemow w przyszlosci.

Wirus Launchpage.orgBadacze pokazują jak wygląda strona wirusa Launchpage.org. Wygląda niemalże identycznie co strona domowa przeglądarki Google Chrome.

Wychodzi na to ze opisywany robak przegladrkowy a co za tym idzie promowana przez niego wyszukiwarka jest wykorzystywana glownie do robienia pieniedzy dla swoich autorow. Wyglada na to ze wyszukiwarka jest przepelniona sponsorowanymi linkami i stara sie przekonac uzytkownikow do odwiedzania prezentowanych tresci.

Idac ta droga pragnie zwiekszyc ruch na swojej stronie. Jednakze autorzy tego typu wyszukiwarek nie dbaja o swoich klientow i ich celem nie jest zapewnienie dobrych wynikow wyszukiwania. Co gorsze staraja sie oni skupic w swoich dzialaniach na pokazywaniu niepotrzebnych reklam.

W rezultacie uzytkownikow moze byc nawet przekierowywany na zlosliwe witryny i moze nawet nie zdawac sobie sprawy z tego ze witryny nie do konca sa zaufane. Wysoko polecamy ci nie ufanie tego typu stronom ze wzgledu na zle intencje ich autorow. Jezeli szukasz sprawdzonych wyszukiwarek to lepiej bedzie skorzystac z innej wyszukiwarki i usunac ze swojej systemu oprogramowanie Launchpage.org. Jezeli sadzisz ze ciezko usunac tego typu robaka przegladarkowe moze sie okazac ze zmienisz swoje zdanie po skorzystaniu z oprogramowania ReimageIntego lub tez po manualnym usunieciu oprogramowania z pomoca instrukcji opisanej ponizej.

W jaki sposób robaki przeglądarkowe mogą przedostać się do systemu?

Robaki przeglądarkowe i inne niegodne zaufania programy staraja sie przejac kontrole nad komputerem ofiary zaczynając od przeglądarki internetowej. Naturalnie autorzy tego typu aplikacji szukaja prostych drog na przenikniecie do komputera podpierajac swoje dzialania na sprawdzonych aplikacjach i wykorzystujac zaufanie do nich. Wlasnie takie dzialanie nazywamy praktycznym wykorzystaniem metody bundling jezeli chodzi o rozpowszechnianie swoich plikow.

Tego typu dzialanie pozwala autorom oprogramowania przeniknac do systemu ofiary i sprawic aby zainstalowali oni wiecej programow nawet o tym nie wiedzac. Mozesz z powodzeniem siagnac program na swoj komputer nawet o tym nie wiedzac ze wzgledu na to ze wiekszosc darmowych aplikacji jest zdolna do przenikniecia do komputera ofiary razem z aplikacjami, które to uzytkownik faktycznie chcial zainstalowac.

Jezeli chcialbys wykluczyc mozliwosc takiej instalacji powinienes zawsze korzystac z opcji instalacji uzytkownika czy tez instalacji zaawansowanej i odznaczyc niechciane programy jeden po drugim. Nastepnie mozesz zakonczyc instalacje w tradycyjny sposob. Jezeli juz dales sie podejsc i zainstalowales niechciane oprogramowanie przejdz prosze do ostatniego kroku gdzie opisujemy w jaki sposob mozesz pozbyc sie tego zlosliwego oprogramowania ze swojego systemu.

Usuwanie oprogramowania Launchpage.org z systemu

Jezeli nie mozesz zniesc obecnosci tego robaka rzegladarkowego powinienes czym predzej przejsc do naprawiania swoich przegladarek, ze swojej strony sugerujemy ci przejscie do instrukcji przygotowanej dla ciebie. Robaki przegladarkowe, w przeciwienstwie do wirusow komputerowych sa calkiem proste do usuniecia, nie nalezy tracic czasu i mozliwosci usuniecia ich samodzielnie.

Ponizej znajdziesz sprawdzony poradnik ktory pomoze ci samodzielnie usunac oprogramowanie Launchpage.org, jednakze jezeli nie masz czasu na zapoznanie sie z nim mozesz zawsze wybrac sposob automatyczny. W tym wypadku upewnij sie prosze ze dokonasz aktualizacji swojego oprogramowania antyszpiegujacego zanim pozwolisz mu usunac wirusa Launchpage.org z pomoca tylko jednego klikniecia.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Launchpage.org:

Usuń Launchpage.org z rodziny systemu Windows

Postepuj prosze zgodnie z instrukcja pokazana ponizej i usunac zlosliwe programy powiazane z oprogramowaniem Launchpage ze swojego komputera. Zgodnie z najnowszymi wiadomosciami wirus moze byc powiazany ze stronami ilitil.com, teeion.com, zhinku.info i tym podobnymi robakami przegladarkowymi. Nie trzeba chyba dodawac ze powinienes czym predzej usunac tego typu zlosliwe aplikacje ze swojego komputera.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Launchpage.org oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Launchpage.org lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Launchpage.org ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Launchpage.org z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimLaunchpage.org czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Launchpage.org z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Launchpage.org oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Launchpage.org. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Launchpage.org z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Launchpage.org powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Launchpage.org z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Launchpage.org oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Launchpage.org. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Launchpage.org z Google Chrome

Otwór przegladarke Chrome, przejdz do sekcji ustawien, a nastepnie przejdz do rozszerzen. Jezeli nie jestes w stanie znalezc tego panela zapoznaj sie z instrukcja zamieszczona na obrazkach ponizej gdzie na pewno go znajdziesz. Przejdz do usuwania niepotrzebnych rozszerzen, w tym launchpage.org, ilitil.com, teeion.com, zhinku.info, i tak dalej. Nie zapomnij zrestowac swojej przegladarki.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Launchpage.org oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Launchpage.org. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Launchpage.org z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Launchpage.org i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Launchpage.org to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Launchpage.org. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-launchpage-org-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Launchpage.org virus