Skala niebezpieczeństwa:  
  (77/100)

Usuń wirusa Adylkuzz Miner (Poradnik usuwania) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Malware

Adylkuzz wykorzystuje zasoby komputera do generacji kryptowaluty

Adylkuzz to ukryty kopacz kryptowaluty Monero odkryty chwilę po pojawieniu się w mediach informacji o atakach wirusa ransomware WannaCry. Szybko okazało się, że ten malware przeprowadza ataki w zupełnie ten sam sposób, bo WannaCry – to jest poprzez lukę EternalBlue – więcej o tym póżniej. Jednak eksperci Proofpointa oraz Bitdefendera po krótkiej analizie odkryli, że wirus wykorzystywał te błędy jeszcze wcześniej – na długo przed niesławnym ranomware'm. Może to sugerować, że ów zagrożenie jest dziełem grupy Shadow Brokers – tej samej, która udostępniła narzędzia związane z lukami EternalBlue i DoublePulsar  z tajnych baz  danych NSA. Ze względu jednak na brak informacji o twórcy, nie chcemy rzucać fałszywych oskarżeń. Dużo lepszym pomysłem będzie wykorzystanie dotychczasowej wiedzy o wirusie w celu uniknięcia lub pozbycia się go z zainfekowanych komputerów.

Wirus-kopacz Adylkuzz

W przeciwieństwie do większości oprogramowania zajmującego się wydobywaniem kryptowaluty, Adylkuzz skupia się na walucie Monero zamiast popularnych Bitcoinów. Monero cechyje się większą anonimowością, co może być głównym powodem takiej decyzji hakerów. Obie kryptowaluty mają zbliżony do siebie sposób wydobycia. Jak tylko kopacz znajdzie się na komputerze, podłącza zainfekowany komputer do większego botnetu poświęconego temu celowi i wykorzystuje zasoby sprzętu do generacji kryptopieniędzy. Podczas, gdy jeden komputer może wygenerować raptem kilka dolarów, sieć jest w stanie utworzyć ich kilka tysięcy w tym samym czasie. Najgorsza jest jednak przebiegłość i zdolność do ukrycia się programu. Adylkuzz może działać bez wykrycia na komputerze miesiącami, stopniowo wykorzystując więcej i więcej danych. Zwykle taki komputer zachowuje się ociężale i ma bardzo wysokie użycie procesora. Jeśli widzisz coś takiego przy swoim sprzęcie, bezzwłocznie sprawdź system. Sugerujemy skorzystanie z fachowego oprogramowania zaezpieczającego – takiego jak np. Reimage Reimage Cleaner Intego – które znajdzie zagrożenie i natychmiastowo przystąpi do jego usunięcia.

Przykład działania wirusa AdylkuzzAdylkuzz dostaje się do komputera w ten sam sposób, co niesławny WannaCry - wykorzystuje go jednak do wydobywania kryptowaluty.

Wirus wykorzystuje lukę w systemie w celu dostania się do komputerów

MS17-010 to kod luki w systemach Microsoft Windows, która pozwoliła Adylkuzzowi oraz WannaCry na zainfekowanie setek tysięcy komputerów na całym świecie. Luka ta pozwala hakerom na wykorzystanie Bloku Wiadomości Serwera Microsoft (SMB) i wykrycie zarażonych komputerów w danej sieci. Hakerzy nastepnie wykorzystują lukę EternalBlue do dostania się na komputer i pobierają DoublePulsar pełniący rolę tylnego wejścia. Na koniec, w systemie zostaje ukryrt kopacz Adylkuzz, który zaczyna generować nielegalne dochody swoim twórcom.

Usuń Adylkuzz ze swojego komputera, po czym przywróć system

Infekcje związane z generacą kryptowaluty są probleme, jeśli chodzi o płynne działanie systemu. Zwykle spowalniają komputer oraz wywołują niepotrzebne błędy. Oczywiście, usunięcie Adykluzza może to zatrzymać – nie jest ono jednak tak łatwo do wykonania. Wirus zauważa funkcje antywrusów będących w systemi i próbuje blokować je w celu pozostania dalej niezauważonym. Przez co, możesz spróbować własnymi rękami usunąć Adylkuzz ze swojego systemu. W tym celu, musisz uruchomić komputer w Trybie Awaryjnym – wyłączy on niektóre z funkcji wirusa, przez co ten stanie się dużo lepiej wykrywalny. Przygotowaliśmi odpowiedni poradnik na ten temat na końcu artykułu.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Adylkuzz Miner:

Usuń Adylkuzz Miner korzystająć z Safe Mode with Networking

Jak wspomnieliśmy, nawet najbardziej specyficzny antywirus może mieć problemy z usunięciem wirusa. By ułatwić ten proces, zalecamy uruchomienie Trybu Awarynjego i ponownie przeskanowanie komputera.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Adylkuzz Miner

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Adylkuzz Miner.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Adylkuzz Miner korzystająć z System Restore

Rzuć też okiem na ten sposób pozbywania się złośliwego oprogramowania:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Adylkuzz Miner. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Adylkuzz Miner

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Adylkuzz Miner z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Adylkuzz Miner mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Adylkuzz Miner i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-adylkuzz-miner-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Adylkuzz Miner virus