Usuń wirusa KMSPico (Poradnik usuwania) - Aktualizacja 2018

Instrukcja usuwania wirusa KMSPico

Czym jest Wirus KMSPico?

KMSPico to niebezpieczne narzędzie wykorzystywane do aktywacji niezarejestrowanych produktów Microsoft

Wirus KMSPicoKMSPico to niebezpieczne narzędzie oferowane do aktywacji Windowsa 10, Windowsa 7 bądź pakietu Microsoft Office

KMSPico to nielegalny program oferowany do aktywacji Windowsa 10 i innych wersji systemu operacyjnego Windows za darmo. Niestety, ten program zarządzający kluczem jest niebezpieczny i nie ma żadnych powiązań z korporacją Microsoft. Eksperci mówią, że użytkownicy ryzykuję korzystając z tej aplikacji – wymaga ona do działania wyłączenia antywirusa. W rezultacie system staje się podatny na ataku niepożądanych aplikacji, a nawet malware. Niestety, ludzie wciąż szukają stron z KMSPico, by obejść ograniczenia Microsoftu i uzyskać możliwość korzystania z produktów firmy za darmo. Żadna z tych stron nie podaje jednak informacji na temat działania narzędzia. Dlatego też ludzie trafiają na niezaufane artykuły i nieświadomie wystawiają swoje komputery na działanie róznych cyberzagrożeń.

Nazwa KMSPico
Typ Nielegalne narzędzie systemowe
Poziom zagrożenia Wysoki
Główny plik Secoh-qad.exe
Dystrybucja Może być pobierany z niezaufanych źródeł bądź znaleźć się w systemie poprzez bundle oprogramowania
Potencjalne zagrożenia Komputery mogą być zainfekowane innymi niezaufanymi i potencjalnie niebezpiecznymi aplikacjami
Usuwanie Odinstaluj KMSPico i sprawdź system profesjonalnym programem antymalware by być pewnym, że jest on wolny od wirusów. Polecamy FortectIntego

Próbując dowiedzieć się, czy KMSPico jest bezpieczny w użyciu, powinieneś najpierw dowiedzieć się, co oznacza pojęcie KMS bądź też Usługa Zarządzania Kluczem. W rzeczywistości jest to technologia wykorzystywana przez Microsoft do aktywacji usług poprzez sieć lokalną bez konieczności łączenia każdego komputera z developerem.

Zazwyczaj administratorzy sieci kontaktują się z serwerami KMS poprzez wywołanie procedury zdalnej, a następnie aktywują pożądane usługi. Począwszy jednak od 2017 roku, nazywany przez samych siebie „etyczną drużyną hakerów” zespół oferuje sposób na zastąpienie klucza nowym oraz na aktywację usług bez konieczności łączenia się z serwerem KMS. Takie działanie jest nielegalne!

Pierwszym problemem, który pojawia się przy używaniu KMSpico dla systemów Windows 10, 7 i innych jest jego wygasanie i konieczność odnawiania co 180 dni. Znaczy to, że program musi działać na komputerze bez przerwy, by dać użytkownikom szansę na odpowiednie korzystanie. Wygląda jednak na to, że żaden ze specjalistów nie wykrył wszystkich funkcji tego oprogramowania – może ono pojawić się ponownie wraz a kolejnymi problemami.

Dlatego zalecamy naszym użytkownikom trzymać się z daleka od tego narzędzia bądź odinstalować KMSPico wraz z Secoh-qad.exe, Secoh-qad.dll i podobnymi komponentami. NIelegalne aplikacje mogą być wykorzystywane do otwierania tylnych wejść w komputerze i ściągania jeszcze groźniejszych wirusów. Dlatego zalecamy mieć bezpieczny i czysty komputer.

Jeśli wierzysz w to, że twój komputer może być zainfekowany jakimkolwiek złośliwym programem infiltrowanym przez tą aplikację, musisz uruchomić szybki skan z pomocąFortectIntego. Antywirus ten szybko wykryje wszystkie niepożądane aplikacje i jeśli to konieczne, usunie KMSPico. Zapewni też ochronę systemu w przyszłości.

Główne zagrożenia powiązane z korzystaniem z KMSPico

Nawet, jeśli ludzie szukają KMSPico, program ten nie jest autoryzowany przez korporację Microsoft i nie może być uznany za legalny w żaden sposób. Co ciekawe, podczas instalacji wymaga on od Ciebie wyłączenia wszystkich aplikacji ochronnych na komputerze, co może prowadzić do braku zabezpieczeń na sprzęcie i większego rysyka infekcji malware.

Eksperci już wskazują, że ten program jest wykrywany przez antywirusy jako narzędzie hakujące pod tymi nazwami:

 • W32/Generik.GKMQDON!tr
 • Trojan.Win32.Chapak.ffkokb

Co więcej, użytkownicy zgłaszają, że pojawiły się u nich problemy z ustawieniami proxy po instalacji tego narzędzia – dzieje się tak dlatego, że piracone oprogramowanie często modyfikuje domyślne parametry systemu operacyjnego i wypływa na inne aplikacje. Dlatego też istnieje wiele dyskusji na temat wirusa KMSpico, który obniża wydajność komputera:

Do not install this. I warn you, I had turned off my antivirus and installed this program. End up with alot of malwares, 5 new strange apps and changed my browser data.

Reddit, Quora i inne fora techniczne są jednak wciąż wypełniane prośbami o podzielenie się linkiem do aplikacji bądź zastanawiającymi się, czy ta aplikacja jest bezpieczna. Uważaj, gdyż jest wielu „ekspertów” powiązanych z tym narzędziem deklarujących, jak bardzo jest to użyteczny program. Zawsze kilkukrotnie sprawdzaj informacje w sieci. Jeśli powiedziano, by pobrać Kmspico ze strony MyDigitalLife, trzymaj się od tej opcji z daleka.

Narzędzie hakujące KMSPico

Miej na uwadze, że program ten narusza politykę Microsoftu. Dodatkowo, ludzie pracujący nad tym narzędziem nigdy nie zagwarantują, że ich program jest bezpieczny w użyciu. Kilka lat temu, złośliwy instalator był wykorzystywany do rozpowszechniania ransomware’a Domino. Dodatkowo, po pobraniu tego aktywatora często pojawiały się kolejne programy adware – z tego powodu wielu badaczy także zaczęło nazywać ten program adware’m.

Cyberprzestępcy korzystają z faktu, że ludzie szukają użytecznego oprogramowania za darmo – dlatego też infekują najczęściej wyszukiwane aplikacje szkodliwymi komponentami, takimi jak trojany czy robaki bądź nieco mniej groźne adware. W takim wypadku, malware może wywołać takie problemy, jak wyświetlenie agresywnych reklam czy przekierowywania użytkowników na szkodliwe strony. bez wątpienia powinieneś więc usunąć KMSpico, by system twojego komputera był bezpieczny.

Chcemy zachęcić do NIE pobierania i nie korzystania z takich nielegalnych narzędzi. Wirus KMS definitywnie NIE jest bezpieczny – upewnij się, że będziesz trzymać się z daleka od powyższych stron. Zazwyczaj pojawiają się ona na pierwszych pozycjach Google i wyglądają przekonująco.

Systemy operacyjne wspierane przez program

Gdy narzędzie to zostało oficjalnie uruchomione, było promowane jako aktywator do produktów Windows oraz Microsoft Office. Według ich twórców, program może obejść ograniczenia i pomóc użytkownikom korzystać z oprogramowania tak długo, jak tylko chcą. Nie ma jednak wątpliwości z tym, że nie wyłączenie antywirusa by umożliwić działania aplikacji nie jest opcją.

KMSPico Windows 10

Jest to najnowsza wersja narzędzia, która pomaga użytkownikom ominąć ograniczenia i zdobyć szansę na korzystanie z Windowsa 10 bez żadnych składek ani ograniczeń. Eksperci jednak NIE zalecają pobierania tej aplikacji – jest ona nielegalna. Bez względu na reklamę, że program ten nie może być wykryty przez Microsoft, nie jest to prawdą. Za korzystanie z nielegalnego oprogramowania możesz uzyskać grzywnę, a nawet wylądować w więzieniu. Na chwilę obecną KMSPico Windows 10 jest już blokowany przez Windows Defendera – użytkownikom oferuje się wyłączenie ochrony czasu rzeczywistego. To samo w sobie jest dziwne.

KMSPico Windows 7

Ta wersja obiecuje zaaktywować system bez interwencji użytkownika. Nie jest to jednak aktywacja wieczysta wbrew temu, co twierdzą hakerzy.Uważaj też, gdyż niektóre źródła KMSPico Windows 7 już okazały się niebezpieczne. Po tym, jak pobierzesz aplikację, może być ona ustawiona na rozpoczęcie złośliwej aktywności po minięciu pewnego czasu. Wcześniej wspomniana aktywność zawiera między innymi zbieranie cennych informacji, instalację malware, itd.

KMSPico Office 2016

KMSPico Office 2016 jest wersją, którą oferuje się w celu ominięcia ograniczeń nałożonych przez Microsoft. Narzędzie to zapewnia licencję oraz funkcje rozszerzone nie wymagając żadnych pieniędzy. Bez względu na to, procesy aplikacji cały czas działają w tle – istnieje wysokie ryzyko awarii systemu. Nie będziesz korzystać z nielegalnej licencji zapewnianej przez program, jeśli go odinstalujesz. Jest to jednak jedyny sposób powrotu do bezpiecznego, wolnego od wirusów komputera.

Malware KMSPico

Nielegalne oprogramowanie może pojawić się na Twoim komputerze bez twojej wiedzy

Istnieją dwa sposoby na pojawienie się tego narzędzia w systemie – możesz je pobrać bezpośrednio z wielu niebezpiecznych witryn mogących je promować, bądź też deweloperzy mogą udostępniać je wraz z innymi aplikacjami, w taki sposób infiltrując system bez Twojej zgody.

Problemem jest fakt, że twórcy szkodliwych aplikacji i potencjalnie niepożądanych programów korzystają z techniku bundlingu oprogramowania, która pomaga im rozpowszechniać ich podejrzane produkty wraz z darmowymi aplikacjami. W takim wypadku instalator niewinnie wyglądającego programu może wprowadzić Cię do kolejnych aplikacji, które możesz zainstalować jednocześnie z aplikacją główną.

Dodatkowo, pamiętaj, że program działa po cichu w tle – powinieneś więc zwracać szczególną uwagę podczas instalacji darmowych aplikacji – w przeciwnym wypadku możesz nawet nie zauważyć, jak niezaufane oprogramowanie wnika do systemu i zaczyna potencjalnie niebezpieczną działalność.

Według zespołu NoVirus.uk, możesz uniknąć KMSpico oraz powiązanych aplikacji korzystając z następujących kroków:

 1. Nigdy nie wyłączaj antywirusa;
 2. Pobieraj aplikację tylko ze stron oficjalnych bądź od autoryzowanych dystrybutorów;
 3. Korzystaj z instalacji Zaawansowanej/Własnej, by móc wyszukać i odznaczyć dodatkowe komponenty;
 4. Regularnie aktualizuj komputer oraz oprogramowanie ochronne.

Odinstaluj KMSPico i pozbądź się problemów związanych z systemem

Pojęcie wirusa KMSPico jest wykorzystywane do opisywania niepożądanych konsekwencji posiadania nielegalnego oprogramowania. Niestety, system scrackowany przez ten program może powodować problemy i uniemożliwiać dobre korzystanie z komputera. Nie ma więc potrzeby pobierania i posiadania tej aplikacji.

Najbezpieczniejszym sposobem na usunięcie KMSpico z komputera oraz pozbycie się problemów systemu jest uruchomienie skanu systemu profesjonalnym programem do usuwania malware. Po skanie możesz być pewien, że aplikacja zostanie wyeliminowana z systemu wraz z innymi potencjalnie niebezpiecznymi komponentami.

Po usunięciu KMSpico, sugerujemy sprawdzenie systemu pod kątem następujących plików wykonywalnych i upewnienie się, że zostaną one w pełni wyeliminowane:

 • Secoh-qad.exe
 • AutoPico.exe
 • Service_KMS.exe
 • unins000.exe
 • KMSELDI.exe
 • UninsHs.exe
 • tap-windows-9.21.0.exe

Jeśli nie możesz odinstalować KMSpico, Zastosuj się do poniższych instrukcji i naucz się, jak przygotować komputer do eliminacji malware. Bądź też uważny i nie pozbądź się przypadkowo ważnych plików systemowych – w przeciwnym wypadku możesz spowodować jeszcze więcej problemów na komputerze, a nawet na dobre go uszkodzić.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa KMSPico

Odinstaluj z systemu Windows

By pozbyć się KMSpico z systemu Windows, musisz pozbyć się następujących komponentów, jakie mogą być powiązane z narzędziem hakującym:

 • KMSpico_setup.exe
 • Re-LoaderByR@1n.exe
 • www.ratondownloads.com.br AT2016.rar
 • Activator.rar
 • KMSpico_10.2.0.san.rar
 • Re-Loader RATON.exe

Aby usunąć Wirus KMSPico z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus KMSPico (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed KMSPico i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach