Usuń wirusa KEYHolder (Zaaktualizowany)

Instrukcja usuwania wirusa KEYHolder

Czym jest Wirus KEYHolder?

2016: Co jest wazne jezeli chodzi o wirusa KEYHolder?

KEYHolder jest dosc powazna infekcja ransomware, ktore jest zdolna do szyfrowania twoich personalnych plikow. Program rozpowszechnia sie z pomoca spamu, falszywych komunikatow i innych drog dystrybucji. Nie ma znaczenia to ze oprogramowanie KeyHolder zostalo wydane ponad rok temu, ciagle jest zdolne do infekowania tylko systemów Windows. Oczywiscie jezeli korzystasz z innego systemu powinienes takze uwazac poniewaz nigdy tak naprawde nie wiesz jakie zagrozenia zostana wypuszczone w niedalekiej przyszlosci. Jezeli oprogramowanie KEYHolder dostanie sie do twojego komputera to niemalze natychmiast zaszyfruje twoje dokumenty, pliki wideo a takze pliki ktore moga byc dla ciebie wazne. Proces szyfrowania ma swoj konkretny cel, producent oprogramowania chce aby ofiara zaplacila za odszymanie klucza deszyfrujacego. Mimo tego nie polecamy ci placic za klucz do deszyfrowania ze wzgledu na to ze nie ma zadnej gwarancji na to bedziesz miec dostep do swoich plikow. W wiekszosci przypadkow, ludzie zostaja z niczym, a wlasciwie z wirusem ktoremu nie powinni ufac. Moze sie okazac ze stracisz pieniadze, a wcale nie otrzymasz kodu do deszyfrowania plikow.

Podobnie jak wiele innych programow ransomware, autorzy tego oprogramowania korzystaja z przegladarki Tor celem ukrywania sie przed organami rzadowymi. Jak tylko zostaniesz zainfekowany program poprosi cie o odwiedzenie pewnej strony, gdzie zarzada od ciebie zaplaty kwoty rzedu 500$. Oproc tego mozesz takze zostac odlaczony od internetu, przekierowany na zlosliwe strony lub na inne podejrzane aktywnosci. Celem unikniecia dodatkowych problemow na swoim komputerze powinienes zajac sie usuwaniem wirusa KeyHolder. Najlatwiej dokonac tego poprze pelny skan komputera z pomoca oprogramowania FortectIntego. Jednakze nawet SpyHunter nie jest narzedziem ktore bedzie w stanie przywrocic twoje pliki po tym jak spotkasz sie z oprogramowaniem KeyHolder. W tym wypadku dobrze posilkowac sie oprogramowaniem takim jak R-studio oraz Photorec.

W jaki sposób wirus KeyHolder moze przeniknac do mojego komputera?

KEYHolder jest wirusem, który rozpowszechnia sie korzystajac z typowych metod dystrybucji, które byly wczesniej wykorzystywane do rozpowszechniania innego oprogramowania ransomware. Wiekszosc z nich polega na falszywych komunikatach, ktore staly sie dosc czesto wykorzystywane w 2015 roku. Tego typu komunikaty najczesciej zwracaja komunikaty dotyczace brakujacych aktualizacji oprogramowania takiego jak Flash Player, FLV Player, manadzery pobierania plikow a takze inne przegladarki. Jezeli czesto czytasz nasza strone, to z pewnoscia pamietasz ze od zawsze radzimy trzymanie sie z daleka od tego typu reklam i korzystanie z oficjalnych stron oprogramowania, ktore chcesz zaaktualizowac. Dodatkowo warto wspomniec o falszywych komunikatach, ktore takze moga byc wciagniete w dystrybucje wirusa KEYHolder. W wiekszosci przypadkow tego typu raporty zawieraja raporty na temat roznego rodzaju platnosci, czy tez problemow zwiazanych z rzadem. Prosze nigdy nie dac sie nabrac na tego typu wiadomosci i zawsze starac sie unikac instalacji podejrzanych zalacznikow. Jedna rzecz jest pewna – jezeli ransomware zdola przeniknac do twojego komputera to zacznie pokazywac ci bardzo duze komunikaty. Wiadomosc poinformuje cie o zaszyffrowaniu waznych dla ciebie plikow, a takze zaoferuje odszyfrowanie ich poprzez specyficzne dzialanie. Prosze nigdy nie placic za odszyfrowanie swoich plikow. W przeciwnym razie mozesz zostac bez swoich plikow i bez pieniedzy. Jak juz powiedzielismy, wirus KeyHolder moze takze wspoldzialac z zaktualizowanym oprogramowaniem antyszpiegujacym. Wiecej informacji na temat tego procesu podajemy na drugiej stronie. Tutaj znajdziesz dokladny poradnik wyjasniajacy w jaki sposob usunac wirusa KeyHolder z twojego komputera.

Walka z wirusem KEYHolder:

Celem pozbycia sie wirusa KEYHolder, powinienes zignorowac wszelkie podejrzanie wygladajace wiadomosci mail i zapomniec o reklamach ktore oferuja aktualizacje oprogramowania Flash, Java i tym podobne. Dodatkowo upewnij sie ze przeskanowales swoj komputer sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegujacym. W tym celu mozesz wykorzystac FortectIntego lub tez Malwarebytes. Jezeli nie mozesz uruchomic zadnego z tych programow wykonaj kroki podane ponizej:

 1. Zrestartuj swoj zainfekowany komputer do trybu awaryjnego celem wylaczenia wirusa (powinno to dzialac na kazda wersje)
 2. Wlacz Regedit
 3. Poszukaj wpisow WinLogon Entries i zapisz wszystkie pliki, nastepnie usun wpisy z rejestru odwolujace sie do tego pliku
 4. Search the registry for these files you have written down and delete the registry keys referencing the files.
 5. Zresetuj swoj komputer i przeprowadz pelny skan systemu z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego.

Na koncu wysoko olecamy ci pomyslenie o usunieciu tego typu infekcji. W tym celu dobrze jest zabezpieczyc swoje pliki poprzez kopie zapasowa na dysku zewnetrznym. Oprocz tego nie zapomnij o ochronie swoich plikow. Jezeli to zrobiles to bedziesz mogl bez problemu odzyskac swoje pliki. Dodatkowo mozesz skorzystac z programu do przywracania takch plikow, polecamy skorzystanie z R-studio oraz Photorec.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa KEYHolder

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń KEYHolder korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem KEYHolder. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie KEYHolder

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed KEYHolder i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach