Usuń wirusa Justgetlook.com (Instrukcj usuwania) - Darmowy poradnik

Instrukcja usuwania wirusa Justgetlook.com

Czym jest Wirus Justgetlook.com?

Justgetlook.com to potencjalnie niepożądana aplikacja zmieniająca ustawienia przeglądarki bez zgody użytkownika

Justgetlook.com

Justgetlook.com to potencjalnie niepożądana aplikacja będąca zazwyczaj zabundlowana wraz z aplikacją freeware i shareware, bądź instalowana przez niezabezpieczone witryny jako podobno użyteczna aplikacja. Będąc już w środku systemu, program dokonuje kilku zmian, modyfikujących zachowanie przeglądarek Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, Opera i innych. Wirus Justgetlook.com następnie zaczyna swoją podejrzaną aktywność: przekierowuje użytkowników na sponsorowane strony, wyświetla fałszywe wyniki wyszukiwania, implementuje przesadne reklamy w przeglądarkach oraz wykonuje inne akcje, które nie przynoszą korzyści użytkownikowi w żaden sposób. Z tego powodu użytkownicy chcą znaleźć rozwiązanie na to, jak wyłączyć niepożądane zachowanie, którego doświadczają. By zatrzymać zagrożenie, muszą oni wyłączyć potencjalnie niepożądaną aplikację powiązaną z aktywnością Justgetlook.com.

Name Justgetlook.com
Typ Porywacz przeglądarki/aplikacja niepożądana
Techniki infiltracji Bundling oprogramowania, niezabezpieczone witryny
Objawy Przekierowania przeglądarki, reklamy, wyskakujące okienka i inne niepożądane aktywności
Główny cel Przychód z reklam
Eliminacja Skorzystaj z oprogramowania ochronnego bądź z naszego poradnika znajdującego się poniżej
Przywracanie Aby by pewnym, że wszystkie złośliwe komponenty zostaną pomyślnie usunięte z komputera, zaopatrz się w aplikację FortectIntego

Justgetlook.com i podobne porywacze przeglądarki mają jeden cel:, by przynosić przychód ich twórcom poprzez instalację niepożądanych aplikacji na tylu komputerach, ile to tylko możliwe oraz na kierowaniu ich na strony sponsorowane. Z tego powodu, bundling oprogramowania jest najatrakcyjniejszą metodą dystrybucji dla twórców niepożądanych aplikacji. By uniknąć infekcji, zwracaj więcej uwagi podczas procedury instalacji nowego oprogramowania.

Gdy przychód z reklam ogółem jest legalnym sposobem na monetyzację dla twórców treści i autorów aplikacji freeware, twórcy Justgetlook.com nie mogą zaoferować żadnego rodzaju benefitu – infekcja po prostu przekierowuje użytkowników i spamuje ich reklamami, spowalniając przeglądarki. By zatrzymać aktywność, powinieneś zająć się eliminacją wirusa Justgetlook.com.

Objawy infekcji Justgetlook.com to między innymi:

 • Zmiana ustawień przeglądarki bez zgody użytkownika;
 • Przekierowania na podejrzane witryny;
 • Wyskakujące okienka, banery, oferty, linki w tekście i inne rodzaje agresywnych reklam;
 • Spowolnienie przeglądarki;
 • Nowe dodatki, paski narzędzi i inne oprogramowanie instalowane bez pozwolenia;
 • Nowe zakładki/ulubione, itd.

Wszystkie te zmiany mogą prowadzić użytkownika do oszustw, stron phishingowych, a nawet do witryn wyładowanych malware. Co więcej, niepożądane aplikacje śledzą aktywność użytkownika w sieci – z tego powodu osobista ochrona online mogła zostać już zaatakowana. Podsumowując, pojawienie się Justgetlook.com nie zwiastuje nic dobrego i im dłużej użytkownik posiada ten program na komputerze, tym większe szanse na atak.

Dlatego więc, usuń wirusa Justgetlook.com ze swojego komputera natychmiast. Sugerujemy skorzystanie w tym celu z oprogramowania ochronnego. Możesz też skorzystać z poniższych instrukcji – gdy tylko pozbędziesz się niechcianej aplikacji, przeskanuj komputer programem FortectIntego – ogarnie on twoje urządzenie i naprawi szkody wyrządzone przez wirusa.

Wirus Justgetlook.comJustgetlook.com to wirus przekierowań przeglądarki łączący użytkowników z podejrzanymi i potencjalnie niebezpiecznymi stronami.

Uważaj na shareware i freeware – w środku czychają niepożądane aplikacje

Niepożądane aplikacje są zwykle instalowane przypadkowo – dlatego też te programy są uznawane za niechciane. W zamiarach ich deweloperów jest jednak instalacja ich na tylu komputerach, na ile to możliwe – nawet przypadkowe kliknięcia na sponsorowane linki przynoszą im przychód. Tymczasem, użytkownicy muszą mierzyć się ze stałymi przekierowaniami na podejrzane strony, potencjalne zagrożenia komputera i problemy z usuwaniem aplikacji tego typu.

Dlatego, powinieneś upewnić się, że żadne takie niechciane aplikacje będą mieć szansę na dostanie się do komputera. Stuprocentowa ochrona może być niemożliwa – możesz jednak osiągnąć stan temu bliski tak długo, jeśli podejmiesz odpowiednie kroki zapobiegawcze.

Badacze zalecają instalację narzędzi, które mogą pomóc w ochronie komputera, wliczając w to oprogramowanie anty-malware, skanery czasu rzeczywistego, programy anty-phishing, ad-blokery i inne aplikacje. Jako minimum, na każdym komputerze powinien być zainstalowany antywirus..

Dodatkowo, powinieneś być ostrożny przy przeglądaniu sieci – trzymaj się z daleka od stron udostępniających pliki, nie pobieraj cracków, keygenów bądź instalatorów pirackiego oprogramowania, nie klikaj na podejrzane strony, itd. Na koniec, przy instalacji darmowych programów z sieci upewnij się, że ostrożnie sprawdzisz instrukcje instalacji i zawsze wybierzesz Instalację Zaawansowaną zamiast Zalecanej. Pozwoli to na zablokowanie instalacji niepożądanych programów i tylko instalację programu, na którym Ci zależy.

Usuń wirusa Justgetlook.com z Twojego komputera

Aby usunąć wirusa Justgetlook.com, musisz przeskanować komputer zaufaną aplikacją ochronną bądź skorzystać z poniższych instrukcji. Obydwie metody są równie efektywne – pierwsza z nich jest jednak zalecana użytkownikom mającym niewiele styczności z komputerami i ich procesami. Wszystko, co muszą oni zrobić, to instalacja aplikacji ochronnej i wykonanie pełnego skanu systemu – wykryje on i odpowiednio wyeliminuje wszystkie niepożądane aplikacje.

Możesz też zastosować się do zaleceń poniższych instrukcji usuwania Justgetlook.com. Pamiętaj, że program, którego poszukujesz, nie będzie nazwany „Justgetlook.com” – będzie on ukryty pod bloatware, które może mieć jakąkolwiek nazwę. Dlatego też sprawdź listę aplikacjie i rzuć okiem, czy są tam nazwy, których nie rozpoznajesz.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Justgetlook.com

Odinstaluj z systemu Windows

By pozbyć się niepożądanej aktywności Justgetlook.com w systemie Windows OS, wykonaj następujące kroki:

Aby usunąć Wirus Justgetlook.com z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Justgetlook.com (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Justgetlook.com z systemu Mac OS X

Jeśli twój MacOS doświadcza problemów, zastosuj się do tego poradnika:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimJustgetlook.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Justgetlook.com i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Justgetlook.com po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Justgetlook.com. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Nie zapomnij przywrócić ustawień fabrycznych Google Chrome – porywacz modyfikuje ustawienia wszystkich zainstalowanych przeglądarek:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Justgetlook.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Justgetlook.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach