Skala niebezpieczeństwa:  
  (13/100)

Usuń wirusa Justgetlook.com (Instrukcj usuwania) - Darmowy poradnik

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Justgetlook.com to potencjalnie niepożądana aplikacja zmieniająca ustawienia przeglądarki bez zgody użytkownika

Justgetlook.com

Justgetlook.com to potencjalnie niepożądana aplikacja będąca zazwyczaj zabundlowana wraz z aplikacją freeware i shareware, bądź instalowana przez niezabezpieczone witryny jako podobno użyteczna aplikacja. Będąc już w środku systemu, program dokonuje kilku zmian, modyfikujących zachowanie przeglądarek Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, Opera i innych. Wirus Justgetlook.com następnie zaczyna swoją podejrzaną aktywność: przekierowuje użytkowników na sponsorowane strony, wyświetla fałszywe wyniki wyszukiwania, implementuje przesadne reklamy w przeglądarkach oraz wykonuje inne akcje, które nie przynoszą korzyści użytkownikowi w żaden sposób. Z tego powodu użytkownicy chcą znaleźć rozwiązanie na to, jak wyłączyć niepożądane zachowanie, którego doświadczają. By zatrzymać zagrożenie, muszą oni wyłączyć potencjalnie niepożądaną aplikację powiązaną z aktywnością Justgetlook.com.

Name Justgetlook.com
Typ Porywacz przeglądarki/aplikacja niepożądana
Techniki infiltracji Bundling oprogramowania, niezabezpieczone witryny
Objawy Przekierowania przeglądarki, reklamy, wyskakujące okienka i inne niepożądane aktywności
Główny cel Przychód z reklam
Eliminacja Skorzystaj z oprogramowania ochronnego bądź z naszego poradnika znajdującego się poniżej
Przywracanie Aby by pewnym, że wszystkie złośliwe komponenty zostaną pomyślnie usunięte z komputera, zaopatrz się w aplikację ReimageIntego

Justgetlook.com i podobne porywacze przeglądarki mają jeden cel:, by przynosić przychód ich twórcom poprzez instalację niepożądanych aplikacji na tylu komputerach, ile to tylko możliwe oraz na kierowaniu ich na strony sponsorowane. Z tego powodu, bundling oprogramowania jest najatrakcyjniejszą metodą dystrybucji dla twórców niepożądanych aplikacji. By uniknąć infekcji, zwracaj więcej uwagi podczas procedury instalacji nowego oprogramowania.

Gdy przychód z reklam ogółem jest legalnym sposobem na monetyzację dla twórców treści i autorów aplikacji freeware, twórcy Justgetlook.com nie mogą zaoferować żadnego rodzaju benefitu – infekcja po prostu przekierowuje użytkowników i spamuje ich reklamami, spowalniając przeglądarki. By zatrzymać aktywność, powinieneś zająć się eliminacją wirusa Justgetlook.com. 

Objawy infekcji Justgetlook.com to między innymi:

 • Zmiana ustawień przeglądarki bez zgody użytkownika;
 • Przekierowania na podejrzane witryny;
 • Wyskakujące okienka, banery, oferty, linki w tekście i inne rodzaje agresywnych reklam;
 • Spowolnienie przeglądarki;
 • Nowe dodatki, paski narzędzi i inne oprogramowanie instalowane bez pozwolenia;
 • Nowe zakładki/ulubione, itd.

Wszystkie te zmiany mogą prowadzić użytkownika do oszustw, stron phishingowych, a nawet do witryn wyładowanych malware. Co więcej, niepożądane aplikacje śledzą aktywność użytkownika w sieci – z tego powodu osobista ochrona online mogła zostać już zaatakowana. Podsumowując, pojawienie się Justgetlook.com nie zwiastuje nic dobrego i im dłużej użytkownik posiada ten program na komputerze, tym większe szanse na atak.

Dlatego więc, usuń wirusa Justgetlook.com ze swojego komputera natychmiast. Sugerujemy skorzystanie w tym celu z oprogramowania ochronnego. Możesz też skorzystać z poniższych instrukcji – gdy tylko pozbędziesz się niechcianej aplikacji, przeskanuj komputer programem ReimageIntego – ogarnie on twoje urządzenie i naprawi szkody wyrządzone przez wirusa.

Wirus Justgetlook.comJustgetlook.com to wirus przekierowań przeglądarki łączący użytkowników z podejrzanymi i potencjalnie niebezpiecznymi stronami.

Uważaj na shareware i freeware – w środku czychają niepożądane aplikacje

Niepożądane aplikacje są zwykle instalowane przypadkowo – dlatego też te programy są uznawane za niechciane. W zamiarach ich deweloperów jest jednak instalacja ich na tylu komputerach, na ile to możliwe – nawet przypadkowe kliknięcia na sponsorowane linki przynoszą im przychód. Tymczasem, użytkownicy muszą mierzyć się ze stałymi przekierowaniami na podejrzane strony, potencjalne zagrożenia komputera i problemy z usuwaniem aplikacji tego typu.

Dlatego, powinieneś upewnić się, że żadne takie niechciane aplikacje będą mieć szansę na dostanie się do komputera. Stuprocentowa ochrona może być niemożliwa – możesz jednak osiągnąć stan temu bliski tak długo, jeśli podejmiesz odpowiednie kroki zapobiegawcze.

Badacze zalecają instalację narzędzi, które mogą pomóc w ochronie komputera, wliczając w to oprogramowanie anty-malware, skanery czasu rzeczywistego, programy anty-phishing, ad-blokery i inne aplikacje. Jako minimum, na każdym komputerze powinien być zainstalowany antywirus..

Dodatkowo, powinieneś być ostrożny przy przeglądaniu sieci – trzymaj się z daleka od stron udostępniających pliki, nie pobieraj cracków, keygenów bądź instalatorów pirackiego oprogramowania, nie klikaj na podejrzane strony, itd. Na koniec, przy instalacji darmowych programów z sieci upewnij się, że ostrożnie sprawdzisz instrukcje instalacji i zawsze wybierzesz Instalację Zaawansowaną zamiast Zalecanej. Pozwoli to na zablokowanie instalacji niepożądanych programów i tylko instalację programu, na którym Ci zależy.

Usuń wirusa Justgetlook.com z Twojego komputera

Aby usunąć wirusa Justgetlook.com, musisz przeskanować komputer zaufaną aplikacją ochronną bądź skorzystać z poniższych instrukcji. Obydwie metody są równie efektywne – pierwsza z nich jest jednak zalecana użytkownikom mającym niewiele styczności z komputerami i ich procesami. Wszystko, co muszą oni zrobić, to instalacja aplikacji ochronnej i wykonanie pełnego skanu systemu – wykryje on i odpowiednio wyeliminuje wszystkie niepożądane aplikacje.

Możesz też zastosować się do zaleceń poniższych instrukcji usuwania Justgetlook.com. Pamiętaj, że program, którego poszukujesz, nie będzie nazwany „Justgetlook.com” – będzie on ukryty pod bloatware, które może mieć jakąkolwiek nazwę. Dlatego też sprawdź listę aplikacjie i rzuć okiem, czy są tam nazwy, których nie rozpoznajesz.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Justgetlook.com:

Usuń Justgetlook.com z rodziny systemu Windows

By pozbyć się niepożądanej aktywności Justgetlook.com w systemie Windows OS, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Justgetlook.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Justgetlook.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Justgetlook.com z systemu Mac OS X

Jeśli twój MacOS doświadcza problemów, zastosuj się do tego poradnika:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimJustgetlook.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Justgetlook.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Justgetlook.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Justgetlook.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Justgetlook.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Justgetlook.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Justgetlook.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Justgetlook.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Justgetlook.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Justgetlook.com z Google Chrome

Nie zapomnij przywrócić ustawień fabrycznych Google Chrome – porywacz modyfikuje ustawienia wszystkich zainstalowanych przeglądarek:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Justgetlook.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Justgetlook.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Justgetlook.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Justgetlook.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Justgetlook.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-justgetlook-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Justgetlook.com virus