Usuń wirusa JS Downloader (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Trojany

JS Downloader to koń trojański wykorzystujący pliki JavaScript do niezauważalnego wnikania do systemu

Trojan JS DownloaderJS Downloader to koń trojański korzystający z plików JavaScript w celu uzyskania dostępu do komputera ofiary. Po znalezieniu się w systemie, trojan ten tworzy plik autorun.inf oraz inne pliki zapewniające normalne funkcjonowanie powiązanych malware, np. porywaczy przeglądarek, ransomware itd. Nazwa tego wirusa pochodzi od kodu JavaScript wspominanego w raportach od antywirusów AVG, Avast i podobnych. Jeśli nie widzisz zwiększonego zużycia komputera, które mogłoby być spowodowane przez JS.Downloader'a, przeskanuj system zaufanym anty-spyware'm i upewnij się, że nie jest to fałszywy alarm. W przeciwnym wypadku powinieneś usunąć trojana JS Downloader bez żadnej zwłoki.

Nazwa Wirus JS Downloader
Typ Koń trojański
Wykrywany jako
 • JS:Downloader-DEF [Trj;
 • Js/Downloader.Agent;
 • JS.Downloader.
Atakowany system Windows
Objawy Zaburzanie normalnej funkcjonalności urządzenia, śledzenie informacji, zatrzymywanie programów, spowalnianie systemu
Główne zagrożenie Może znacząco uszkodzić system
Dystrybucja Złośliwe strony, załączniki mailowe, podejrzane oprogramowanie
Eliminacja By sprawdzić, czy nie jest to fałszywy alarm oraz usunąć wirusa JS Downloader, skorzystaj z ReimageIntego.

Wirus JS Downloader może zachowywać się na różne sposoby – od kiedy po cichu dostał się do Twojego komputera, mogłeś nawet nie zauważyć tych zmian. Możesz doświadczać takich objawów, jak:

 • zwiększona liczba błędów;
 • ogólne spowolnienie systemu;
 • dostęp do sieci w celu pobierania kolejnych złośliwych plików, co wpływa na prędkość internetu;
 • modyfikacja ustawień przeglądarki, instalacja rozszerzeń i pasków narzędzi, dodawanie aplikacji działających w tle;
 • Wyskakujące reklamy i przekierowania na podejrzane strony podczas przeglądania sesji;

By móc wykonywać tą aktywność, JS Downloader modyfikuje rejestr Windows. Malware następnie próbuje dodać nowe klucze rejestru bądź zmienić te istniejące. To zaś może spowodować awarię komputera.

Usunięcie wirusa JS Downloader jest wymagane z powodu złośliwej natury tego pliki. Ponieważ konie trojańskie są rozbudowane i przyczyniają się do wielu zmian w systemie, potrzebny będzie zaufany antywirus. Badacze zalecają korzystanie z zaufanych programów, takich jak ReimageIntego lub Malwarebytes.

Dodatkowo, nie zapominaj, że wirus JS Downloader i podobne trojany mogą służyć za tylną furtkę dla infekcji ransomware. Te zaś mogą zaszyfrować wszystkie pliki osobiste takie, jak bazy danych, obrazki, wideo, audio, itd., a następnie domagać się okupu w zamian za ich odblokowanie. Zagrożenie to można w miarę szybko wyłączyć – zablokowane pliki stają się jednak niedostępne. Upewnij się więc, że usuniesz JS Downloadera zanim wywoła jeszcze więcej szkód na Twoim komputerze.

Wirus JS DownloaderJS Downloader to wirus instalujący złośliwe pliki na komputerza

Złośliwe strony mogą być stworzone do infekowania Trojanami

Użytkownicy mogą odwiedzać podejrzane strony, takie jak strony z torrentami lub porno. Strony te mogą być niebezpieczne i mogą ukrywać malware. W niektórych wypadkach użytkownicy mogą być też przekierowywani do podejrzanych miejsc w sieci właśnie z powodu infekcji adware. Bez względu na to, nigdy nie klikaj na treści, które są Tobie przedstawiane i zamknij przeglądarkę Google Chrome, Internet Explorer czy Mozilla Firefox.

Dodatkowo, niektóre strony mogą być zhakowane przez cyberprzestępców i zainfekowane malware. W taki sposób niektóre witryny mogą zawierać złośliwe JavaSkrypty instalujące automatycznie wirusy. Dlatego też unikaj stron korzystających z niezabezpieczonego połączenia HTTP i przejdź na strony korzystające z HTTPS.

Trojany mogą także po cichu wniknąć do komputera z pomocą zainfekowanych załączników mailowych. Często pliki wyglądające na bezpieczne zawierają makra i infekują komputer trojanami bądź innymi rodzajami malware po pobraniu i otwarciu ich na komputerze.

Eliminacja wirusa JS Downloader wymaga zaufanych narzędzi

Aby bezpiecznie usunąć wirusa JS Downloader, musisz wykorzystać programy antymalware typu ReimageIntego lub Malwarebytes. Programy te mogą wykryć i usunąć wszystkie podejrzane zagrożenia powiązane z tym trojanem. Upewnij się, że program jest ustawiony na automatyczny skan komputera i że posiada włączoną funkcję ochrony czasu rzeczywistego.

Eliminacja JS Downloadera nie jest taka trudna – możesz jednak potrzebować Trybu Awaryjnego z Obsługą Sieci, jeśli wirus uniemożliwia działanie programom ochronnym. Wyjaśnimy ten proces poniżej. Dodatkowo, nie próbuj pozbywać się wirusa recznie – procedura jest bardzo skomplikowane i tylko doświadczeni informatycy są w stanie poradzić sobie z tym.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa JS Downloader:

Usuń JS Downloader korzystająć z Safe Mode with Networking

W niektórych przypadkach, wirus JS Downloader może zablokować programy ochronne przed poprawnym działaniem. Skorzystaj wtedy z następujących kroków:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń JS Downloader

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie JS Downloader.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń JS Downloader korzystająć z System Restore

Możesz także wyłączyć malware uruchamiając Tryb Awaryjny z Obsługą Sieci:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem JS Downloader. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie JS Downloader

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed JS Downloader i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach