Usuń wirusa Jager (Poprawione instrukcje) - Ostatnia aktualizacja, sie 2016

Instrukcja usuwania wirusa Jager

Czym jest Wirus Jager?

Analiza wirusa Jager

Hakerzy z pewnoscia nie odpoczywaja i zaskoczyli nas nowym oprogramowaniem do szyfrowania oprogramowania – wirusem Jager, znanym takze pod nazwa JagerDecryptor. Tego typu oprogramowanie ransoware wyglada jak kompleksowe, dosc dobrze przygotowane oprogramowanie malware. Jest ono w stanie wykorzystac algorytm AES a takze RSA to kodowania twoich personalnych danych. Program nie rozpowszechnia sie zbyt szeroko, jednakze wszystko wskazuje na to ze rozwinie sie w ciagu najblizszych tygodni. Dlatego tez tak wazne jest aby wiedziec cos na jego temat zanim sie z nim zetkniesz. Jezeli ten program przejal juz kontrole nad twoim urzadzeniem to nie panikuj. W tym artykule powiemy ci jak skutecznie pozbyc sie oprogramowania Jager. Z pewnoscia mozesz zaczac od instalacji oprogramowania FortectIntego które pomoze ci skutecnzi usunac tego wirusa z twojego komputera.

W odróżnieniu od niektórych wirusów takich jak NoobCrypt, który został dość szybko rozszyfrowany przez naszych ekspertow. Na szczescie, nasz specjalista do spraw malware Jakub Knostek otrzyma probke oprogramowania co moze sprawic ze sam specjalisci beda miec wieksze szanse na stworzenie narzedzia do deszyfrowania plikow. Z pomoca szyfrowania AES-256 oprogrmowanie Jager jest w stanie zablokowac twoje pliki. Co wiecej celem zablokowania twoich plikow tak aby uzytkownik nie mogl ich odzyskac oprogramowanie ransomware korzysta z klucza RSA. W rezultacie jedynym sposobem na odzyskanie danych jest otrzymanie prywatnego klucza ktory jest powiazany z publicznym. Dodatkowo warto wiedziec ze wirus moze dodac specyficzne rozszerzenie do wszystkich zainfekowanych plikow. Najczesciej tytul plikow moze zawierac dopisek !ENC

Niejako podsumowujac, jezeli pliki ktore straciles sa wyjatkowo wazne to nadal nie powinienes rozwazac zaplaty pieniedzy jako jednej z mozliwosci ich odzyskania. Cyber przestepcy nie sa zobligowani do odzyskania twoich danych nawet jezeli wplacisz grzywne. Hakerzy czerpia nieoceniona radosc z terroryzowania swoich ofiar poprzez ustawianie limitu czasowego jezeli chodzi o czas na wplacenie grzywny. Wiekszosc uzytkownikow niestety zgadza sie na wplate pieniedzy wzamian za mozliwosc odzyskania zablokowanych danych. Dodatkowo program pozwala na odkogowanie jednego pliku o rozmiarze do 200kb aby pokazac mozliwosci oprogramowania i utwierdzic uzytkownika ze rzeczywiscie jest to mozliwe. Co wiecej jezeli ofiara odmowi wplaty pieniedzy w czasie 72godzin to dne zostana stracone. Co wiecej, kazdego dnia zadana suma wzrasta o okolo 25%. Niestety nasi specjalisci do spraw IT ciagle nie rozwineli nowego narzedzia do deszyfrowania plikow ze wzgledu na to ze hakerzy wycofuja sie z ataku wirusem ktorego probke udostepnili. Powinienes skupic swoja uwage na usunieciu oprogramowania Jager.

Kiedy oprogramowanie moglo zainfekowac moj komputer?

Wyglada na to ze wirus moze rozpowszechniac sie poprzez niezabezpieczone domeny a takze system wymiany plikow P2P. Wiadomosci spam, które najczesciej sa wykorzystywane przez hakerow takze stanowia dosc czesto wykorzystywana opcje. Cyber przestepcy sa naprawd ekspertami jezeli chodzi o strategie rozpowszechniania plikow. Uzytkownikow otwierajac maile dosc pochodzace rzekomo od instytucji finansowych czy tez organow takich jak urzad skarbowy. Nie nalezy spieszyc sie z otwieraniem tego typu wiadomosci email z zalacznikami, które rzekomo zawieraja wazne dokumenty. Jezeli czekasz na przesylke, skontaktuj sie prosze sie z instytucja bezposrednio. Brak rozwgi moze cie kosztowac przenikniecie oprogramowania Jager czy tez innych wirusow na twoj komputer.

Sugestie w usuwaniu oprogramowania Jager:

Polecamy ci skorzystanie z automatycznego sposobu usuwania oprogramowania. Wez prosze pod uwage cala strukture oprogramowania ransomware, manualne usuwanie oprogramowania moze byc dosc czasochlonne. Nalezy zaopatrzyc sie w sprawdzona aplikacje do usuwania oprogramowania antyszpiegujacego taka jak FortectIntego lub tez Malwarebytes.Oprogramowanie z pewnoscia poradzi sobie z trudnym zagrozeniem w zaledwie kilka chwil. Jest ono w stanie skutecznie usunac oprogramowanei Jager. Dodatkowo program udowadnia swoja skutecznosc w blokowaniu innych programow takich jak exploity. W przyszlosci wirus Jager moze rozpowszechniac takze inne zlosliwe pliki, tak wiec wazna jest ochrona twojego komputera.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Jager

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Jager korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Jager. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Jager

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Jager i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach