Usuń wirusa Idle Buddy (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, mar 2018

Instrukcja usuwania wirusa Idle Buddy

Czym jest Wirus Idle Buddy?

Wirus Idle Buddy virus jest częścią aplikacji IdleBuddy

Ilustracja wirusa Idle Buddy

Idle Buddy to potencjalnie złośliwy plik będący jednym z elementów aplikacji IdleBuddy. Zwykle, ten plik znajduje się w folderze C:\Program Files lub C:\Program Files (x86). Plik wykonywalny wirusa jest nazwany ibservices.exe, i może zostać wykryty w Menedżerze Zadań. Obecnie, nie ma informacji na temat, jaką dokładną aktywność wykonuje to oprogramowanie. Ekserci zalecają jednak ostrożność.

Nazwa Idle Buddy, IdleBuddy;
Rodzaj Malware
Poziom zagrożenia Wysoki
Oznaki Wykorzystywanie zasobów procesora oraz próby szpiegowania użytkownika.
Usuwanie Z powodu poziomu skomplikowania wirusa, zalecamy usunąć go z pomocą FortectIntego.

Niestety, wirus Idle Buddy może być stworzony do wykonywania wielu złośliwych akcji, takich jak kopanie kryptowaluty w tle. Innymi słowy, może on wykorzystywać zasoby komputera do generowania wirtualnej waluty na rzecz hakerów. Dodatkowo, akcje te uszkadzają system komputera, przez co ten może stać się nie do użytku w przyszłości.

Co więcej, eksperci ostrzegają, że IdleBuddy ma potencjał na zbieranie informacji o komputerze ofiary i jego właścicielu. Zawarte w nim funkcje spyware pozwalają przestępcom na kradzież danych osobistych, w tym szczegółów karty kredytowej, haseł, loginów itd. Z tego powodu, jeśli trzymasz to cyberzagrożenie w systemie, ryzykujesz poważnymi stratami finansowymi.

Dodatkowo, jeśli intencje twórców malware są poważniejsze, program ten może być zaprogramowany, by otwierał wejścia dla wysoce niebezpiecznych oraz niesławnych infekcji typu ransomware. Jeśli to jest powodem, musisz pozbyć się wirusa Idle Buddy tak szybko, jak to możliwe.

Przykład wirusa Idle BuddyWirus Idle Buddy to potencjalnie niepożądana aplikacja, która działa jako proces ibservice.exe w aplikacji IdleBuddy.

Ponieważ eksperci wciąż pracują nad analizą IdleBuddy, nie zalecamy ręcznego usuwania wirusa Idle Buddy. Mądrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w pomoc profesjonalisty.

Możesz usunąć wirusa Idle Buddy dobrym programem antywirusowym. Upewnij się jednak, że wybierzesz właściwą aplikację – istnieje przecież wiele oszustw online, które tylko podszywają się pod programy ochronne. Naszą rekomendację posiadają FortectIntego oraz Malwarebytes.

Wyjaśnienie wektorów ataku malware

Obecnie, przestępcy są obeznani w technikach phishingowych oraz socjopsychologii. Przez to korzystają ze zwodniczych metod by nakłonić ludzi do ręcznego pobrania ich wirusa do systemu. Według analiz, zwykle umieszczają oni malware w sieciach peer-to-peer (P2P) i stronach dzielących się plikami.

Strony te często promują cracki lub podobne nielegalne programy. Nakłania się ludzi także do zaopatrywania się w programy z takich mało zaufanych stron, a przestępcy wykorzystują te akcje. Sprawiają oni, że malware wygląda jak normalna aplikacja i umieszczają ją w sieci. W efekcie, wielu ludzi pobiera wirusy nawet o tym nie wiedząc.

Możesz jednak chronić Twój komputer unikając wszelkich podejrzanych stron i ofert zdobycia oprogramowania. Instaluj programy tylko z oficjalnych stron bądź autoryzowanych dystrybutorów. Jeśli ciężko Ci wykryć fałszywe pobieranie, zaopatrz się w antywirusa z ochroną czasu rzeczywistego.

Deinstalacja wirusa Idle Buddy może pomóc Ci uniknąć uszkodzenia systemu

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jeśli przetrzymujesz wirusa IdleBuddy w systemie może on spowodować jeszcze więcej szkód. Najmądrzejszym sposobem będzie więc pozbycie się tego cyberzagrożenia. Niestety, nie możesz tego zrobić ręcznie.

Usunięcie wirusa Idle Buddy wymaga skontaktowania się z doświadczonym informatykiem,, bądź zdobyciem dobrego programu antywirusowego. Podczas, gdy istnieje wiele nieefektywnych programów w sieci, chcemy oszczędzić czas i polecić te najlepsze. Znajdziesz je na poniższej liście.

Zanim jednak usuniesz automatycznie wirusa Idle Buddy, warto będzie sprawdzić poniższy poradnik pokazujący, jak odinstalowywać oprogramowanie. Według zespołu DieViren.de, malware ten jest powiązany z aplikacją IdleBuddy. Upewnij się więc, że ten wirus nie powróci, poprzez usunięcie tej aplikacji.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Idle Buddy

WindowsmacOS

Odinstaluj z systemu Windows

Możesz chcieć pozbyć się podejrzanych programów jeśli chcesz wyeliminować komponenty powiązane z malware z systemu Windows.

Aby usunąć Wirus Idle Buddy z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Idle Buddy (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 
WindowsmacOS

Usuń Idle Buddy z systemu Mac OS X

Wyczyść swojego Maca ze wszystkich nieznanych aplikacji, które mogą wspierać działanie malware’ów.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimIdle Buddy czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Idle Buddy i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach