Usuń wirusa HolyCrypt (Poradnik usuwania wirusów)

Instrukcja usuwania wirusa HolyCrypt

Czym jest Wirus HolyCrypt?

Co juz wiadomo na temat oprogramowania HolyCrypt?

WIrus HolyCrypt jest nowym rodzajem infekcji na twoim komputerze, która okazala sie zyc swoim zyciem. Wirus nie jest nowoscia jezeli chodzi o technike wykorzystywana do przechwytywania roznego rodzaju danych takich jak pliki czy hasla, dodatkowo wiadomo ze autorzy osiadaja znaczne znaczne zyski z tytulu prowadzenia biznesu z pomoca tego oprogramowania. Wazniejsze jest to ze ten wirus jest zlosliwym skryptem napisanym w jezyku Python, ktory sam w sobie jest jezykiem 64bitowym. Jednakze wirus korzysta z algorytmu szyfrowania RSA a takze AES do zablokowania danych uzytkowanika i zada od ciebie zaplacenia grzywny za odszyfrowanie plikow. Wiekszosc programow ransomware daje swoim uzytkownikom deadline do dokonczenia platnosci i dosc czesto jest to czas w granicy tygodnia czasu. Autorzy tego wirusa nie chca tracic czasu na straszenie zaszyfrowaniem danych. WIekszosc program ransomware stara sie dac ofiara deadne do dokonczenia platnosci. Dosc czest jest to tydzien. AUtorzy nie ca marnowc czasu i najczesciej skracaja ten czas do okolo 24godzin. Pod presja grozby utraty swoich plikow uzytkownicy dosc czesto placa pieniadze, jednakze w wielu wypadkach sa pozostawieni z zablokowanym komputerem. Przestepcy dosc czesto znikaja niemalze w tym samym czasie co pieniadze pojawia sie na ich koncie, sugerujemy nie placenie zadnych pieniedzy, zamiast tego sugerujemy ci usniecie tego oprogramowaa. W tym celu dobrze bedzie skorzystac ze sprawdzonego oprogramowania takim jak a przyklad SpyHunter 5 i zaraz po tym starac sie przywrocic woje dawne pliki korzysajac z oprogramowaia do przywracania aplikacji

Jak tylko wrus dostanie sie do twojego komputera infekcja zostanie dodana do niemalze kazdego zaifekowanego pliku. Zaraz po tym pliki staja sie zablokowane. Dodatkowo warto pamietac tym ze wirus moze rozpowszechniac kopie dokumentow, moze takze pokazywac ci notke mowiaca o koniecznosci zaplaty, mozliwe ze to bedzie moment w ktorym wirus sie ujawni.

YOUR COMPUTER HAS BEEN LOCKED!
Your documents, photos, databases and other important files have been locked with strongest encryption and unique key, generated for this computer. Private decryption key is stored on a secret Internet server and nobody can decrypt ypur files until you pay and obtain the private key.
The server will eliminate the key after 24h.
Open http://test_ransonware.onion.link and follow the instruction for the payment

Jak widac z notatki jest napisana cakiem beztrosko moze ci sie wydawac ze sugeruje ci to z autorzy tego oprogramowania faktycznie robia to tylko dla szybkich pieniedzy. Co wiecej tego typu wirus moze nawet miec obraz nazwany jako alert.jpg celem umieszczenia zlosiwej noty na pulpicie twojego komputera. Jezeli ofiara zdecyduje sie na odzyskanie zablokowanych plikow to bedzie musiala wysac 3 zaszyfrowae pliki na adres HolyCrypt@aol.com i przestrzegac dalszych instukcji. Jak juz wspomnielismy, podazajac za wskazowkami udzielonymi przez cyber przestepcow mozesz jedynie stracic pieniadze. Duzo lepiej bedzie usunac wirusa HolyCrypt i znalezc lepsze sposoby na odzyskanie swoich plikow.

W jaki sposob moge zainfekowac sie tym wirusem?

HolyCrypt jest wirusem, ktory moze pojawiac sie na twoim komputerze na rozne sposoby. Moze sie okazac ze wirus przeniknal do twojego komputera poprzez zainfekowany dodatek do wiadomosci email. Faktem jest to ze rozpowszechnianie tego typu dodatkow poprzez wiadomosci email to jeden z najbardziej powszechnych spsobow na rozpowszechnianie ich. Nie trzeba chyba dodawac ze nieznane tobie wiadomosci emai, zlosliwe zalaczniki sa do wykrycia, po prostu powinienes miec sie na bacznosci. Dodatkowo warto trzymac sie z daleka od niebezpiecznych domen. Jezeli strony ktore przegladasz sa wypelnione zlosliwymi reklamami, przyciskami do pobierania plikow, komunikatami dotyczacymi wygranej, to prawdopodbnie powinienes z nich wyjsc poniewaz sa to swietne warunki do rozpowszechniania takich wirusow jak HolyCrypt

Jakie sa mozliwosci pozbycia sie oprogramowania HolyCrypt?

Mozesz dosc latwo usunac oprogramowanie tego typu korzystajac z oprogramowania antyszpiegujacego takiego jak SpyHunter. Jednakze manualne usuwanie tego wirusa nie jest przez nas zalecane. HolyCrypt to po prostu zespol denerwujacych aplikacji, plikow ktore moga ukrywac sie pod roznymi podejrzanymi folderami. Tak wiec moze byc naprawde trudno zlokalizowac je manualnie. Przeskanowanie twojego komputera z pomoca sprawdzonego oprogramowanie antymalware bedzie duzo bardziej skuteczne, z drugiej strony bedzie on w stanie wykryc i usunac jeszcze wiecej komponentow. Niestety nawet najbardziej wyszukane programy antywirusowe sa bezsilne przeciwko silnym programom do szyfrowania plikow. JEdnakze mozesz takze sprobowac takze innych sposobow na odzyskanie swoich plikow zaraz po usunieciu wirusa HolyCrypt. Mozesz skorzystac z PhotoRec, R-Studio lub tez Kaspersky virus-fighting utilities.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa HolyCrypt

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń HolyCrypt korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem HolyCrypt. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie HolyCrypt

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed HolyCrypt i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach