Usuń wirusa HELP_YOUR_FILES (Poprawione instrukcje)

Instrukcja usuwania wirusa HELP_YOUR_FILES

Czym jest Wirus HELP_YOUR_FILES?

Co powinienem wiedzieć o wirusie HELP_YOUR_FILES?

HELP_YOUR_FILES jest po prostu kolejnym dodatkiem pochodzacym od CryptoWall. Program jest dosc blisko powiazany z wirusem CryptoWall 3.0 virus, Cryptowall 4.0 oraz HELP_DECRYPT virus. Jezeli nigdy nie slyszales o zadnym z tego typu zagrozen to powinienes wiedziec ze naleza one do kategorii adware, ktora to jest jedna z najbardziej niebezpiecznych kategorii. Wirusy tego typu najczesciej korzystajac z zaawansowanych technik celem infiltracji do podejrzanych komputerow. Dodatkowo programy moga dosc latwo szyfrowac wazne dane i prosic o zaplate grzywny na swoj rachunek.

Kiedy HELP_YOUR_FILES bedzie staral sie przeniknac do twojego systemu to zaprezentuje sie jako przydatne narzedzie w mailu. Program moze twierdzic ze jest komunikatem z banku lub tez jakims waznym plikiem ktory nalezy otworzyc. Jak tylko uda mu sie zainfekowac komputer to to cyberzagrozenie moze zaszyfrowac wiekszosc rozszerzen (w tym audio, wideo a takze podobne) na roznego rodzaju partycjach. Najczesciej dzieje sie to za posrednictwem kodu RC4. Uwazaj poniewaz HELP_YOUR_FILES moze dosc latwo szyfrowac rozszerzenia takie jak .txt, .ppt, .jpg, .gif, .pdf, .mp3, .mp4, .flv, .wmv. Jak tylko ten wirus zmodyfikuje tego rodzaju pliki to moze zastapic ich nazwy symbolami takimi jak ysjo96d.9d4 i tym podobne, program moze takze wyswietlac roznego rodzaju komunikaty na ekranie ofiary:

Mozesz zauwazyc ze kazdy folder ktory zawiera zaszyfrowane pliki zawiera pliki takie jak HELP_YOUR_FILES.PNG, HELP_YOUR_FILES.HTML lub tez HELP_YOUR_FILES.TXT. Tego typu pliki zawieraja informacje na temat odszyfrowania zaszyfrowanych plikow. Jak pewnie widzisz tego typu wirusy prosza o zaplacenie 700$ grzywny za posrednictwem bitcoinów. Uzytkownicy powinni zaplacic taka cene podczas pewnego kresu czasu, w przeciwnym razie wirus moze podwoic lub tez nawet potroic naleznosc. Powszechnie wiadomo ze HELP_YOUR_FILES moze blokowac narzedzia sluzace do odblokowania plików. Niestety ale nie bedizesz w stanie odzyskac dostep do swoich plików bez zapłaty grzywny. W tym wypadku moga ci pomoc kopie zapasowe twojego systemu. Jezeli je masz to nie powinienes placic grzywny poniewaz w zaden sposob ci ona nie pomoze. W tym wypadku lepiej bedzie jezeli usuniesz wirusa HELP_YOUR_FILES ze swojego komputera. Mozesz tego dokonac z pomoca oprogramowania FortectIntego

W jaki sposób oprogramowanie HELP_YOUR_FILES może przeniknąć do mojego komputera?

WIrus jest najczesciej rozpowszechniany za pomoca falszywych wiadomosci email, tak wiec nigdy nie powinienes otwierac wiadomosci od nieznanych nadawcow, czy tez pobierac zlosliwych zalacznikow. Tego typu oprogramowanei ransomware dziala jak trojany – moze wysylac do uzytkownikow pliki takie jak “PENALTY.TX.EXE,” “REWARD.TXT.EXE,” „RESUME.TXT.EXE” i tym podobne. Niedoswiadczeni uzytkownicy moga nie zrozumiec co oznaczaja tego typu rozszerzenia, czasami rozszerzenie txt wcale moze nie oznaczac dokumentu tekstowego ze wzgledu na to tak naprawde jest to plik z rozszerzeniem exe, co oznacza ze jest to program wykonywalny. Kolejna przydatna informacja powinno byc to aby unikac stron na ktore mozesz zostac przekierowany, nigdy nie wiesz jakie narzedzia sie za nimi czaja i dokad moga prowadzic linki na nich umieszczone, moze to doprowadizc do infekcji komputera oprogramowaniem HELP_YOUR_FILES. Powinienes unikac zwlaszcza stron poswieconych pornografii to one najczesciej moze generowac zlosliwe pliki na twoim komputerze.

Dodatkowo powinienes zawsze ostroznie instalowac oprogramowanie na swoim komputerze. Prosze zwracaj uwage na kazda instalacje oprogramowania i upewnij sie ze nie pomijasz istotnych kwestii. Poswiec doslownie kilka minut i zapoznaj sie z polityka prywatnosci oprogramowania a takze warunkami uzytkowania. A takze jezeli znajdziesz istotne kwestie dotyczace instalacji dodatkowego oprogramowanai to wyklucz je w procesie instalacji. Powinienes zawsze korzystac z opcji instalacji zaawansowanej lub tez instalacji uzytkownika a nastepnie odznaczyc wszelkie niechciane czy tez nieznane sobie pliki. Powinienes widziec przed soba cala ich liste.

W jaki sposób skutecznie usunąć tego wirusa?

Niestety, zaszyfrowane pliki nie moga zostac odzyskane jezeli nie posiadasz dodatkowego dysku na ktorym mialbys ich kopie zapasowa. Mozesz sprobowac zadzialac jednym z tych narzedzi jednakze nie ma zadnej gwarancji w tym ze pomoze ci ona naprawic swoj komputer:: R-Studio, Photorec. Wirus HELP_YOUR_FILES znany jest takze jako CryptoWall 4.0, ktory moze zostac usuniety z pomoca kilku krokow podanych ponizej. Mozesz postarac sie zainstalowac polecane przez nas oprogramowanie antyszpiegujac takie jak FortectIntego i usunac oprogramowanie HELP_YOUR_FILES automatycznie.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa HELP_YOUR_FILES

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń HELP_YOUR_FILES korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem HELP_YOUR_FILES. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie HELP_YOUR_FILES

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed HELP_YOUR_FILES i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach