Usuń wirusa Heimdall (Ostatnia aktualizacja, lis 2016) - Instrukcj usuwania

Instrukcja usuwania wirusa Heimdall

Czym jest Wirus Heimdall?

Skutki działania oprogramowania Heimdall

Heimdall jest wirusem który swoja nazwe zawdziecza postaciom z mitologii. Autorzy tego oprogramowania zapragneli sterroryzowac cyber swiat kolejnym wirusem pochodzacym z rodziny ODIN, Locky, czy tez powiazanego z wirusem Thor. Tym razem widac wyrazne zapozyczenie nazwy od Heimdall – bogiini ciemnosci i swiatla ktora stala sie nawet tlem aplikacji. Wirus zyskuje coraz to wieksza popularnosc odkad autor opublikowal go na GitHubie – projekcie open space. Tam zostal zaprezentowany poraz pierwszy. Wiadomo ze oprogramowanie nie bedzie tworzone na masowa skale, jednakze juz widac pierwsze oznaki tego ze niektorzy uzytkownicy zostali zaatakowani przez tego wirusa. Jezeli tego typu oprogramowanie atakuje takze ciebie to powinienes czym predzej pozbyc sie tego oprogramowania ze swojego komputera. Wiecej informacji na temat usuwania tego oprogramowania znajdziesz ponizej.

Oprogramowanie zostalo stworzone korzystajac z jezyka PHP. Mimo tego ze rozni sie niektorymi wariantami to ciagle cel oprogramowania pozostaje ten sam. Program pragnie zaszyfrowac pliki na twoim komputerze wykorzystujac do tego algorytm AES-128-CBS. Jak tylko zainfekowane pliki wyladuja w systemie to generuja graficzne informacje dotyczace platnosci jakiej powinienes dokonac aby odzyskac pliki. Mozesz skontaktowac sie z autorami tego wirusa pod tajemnioczym adresem email@email.com. Wzamian za odzyskanie plików wirus prosi o wplate 2bitcoinow. Program zawiera takze miejsce na wpisanie hasla do odszyfrowania plikow, ktore mozesz uzyskac po zakupie aplikacji.

Program jest w stanie umiescic swoj skrypt w lokalizacji $_SERVER[’DOCUMENT_ROOT’] a nastepnie moze zaszyfrowac pliki w tej lokalizacji. Jedna z bardziej niebezpiecznych funkcji tego oprogramowania jest to ze niezaleznie od formatu pliku twoje pliki moga zostac zainfekowane przez ten program. Pozniej mozesz je rozpoznac po dodanym rozszerzeniu o nazwie .heimdall. Oprogramowanie moze byc jeszcze bardziej szkodliwe niz aplikacja Locky, ze wzgledu na szeroki zakres infekowanych plikow. Jednakze tego typu oprogramowanie moze sugerowac ze autor nie jest zwiazany z wirusem Locky. Wiadomosc dotyczaca szyfrowania plikow takze rozni sie od wiadomosci serwowanej przez oprogramowanie Locky.

Mimo tego ze autor oprogramowania twierdzi ze program zostal stworzony glownie w celach edukacyjnych to publiczne pokazanie mozliwosci tego oprogramowania nie wplywa pozytywnie na jego wizerunek. Istnieje takze inny wariant tego oprogramowania – wirus Apocalypse ktorym to przestepcy zdolali sie juz pochwalic w sieci. Zostal on juz wykryty przez znanego wojownika z wirusami – Fabiana Wosara. Zaraz po tym oprogramowanie zakonczylo swoja kariere. Z tego powodu wszystko wskazuje na to ze oprogramowanie .heimdall takze zostalo stworzone przez amatorow ktorzy chcieli podazac za slawa oprogramowania Locky. Specjalisci zastanawiaja sie teraz czy zaprezentowanie projektu GitHub moglo dac szanse na poszerzenie dzialalnosci zlosliwych aplikacji, jednakze nie sadza aby to bylo mozliwe. Jednakze zawsze istnieje ryzyko ze hakerzy posiada wiedze dotyczaca wzmacniania cyber infekcji. Dlatego tak wazne jest sprawne usuniecie oprogramowania Heimdall. Wykorzystaj do tego oprogramowanie FortectIntego celem skutecznego usuniecia wszelkich problemow zwiazana z ta aplikacja.

Kiedy wirus moze przeniknac do mojego komputera?

Mimo tego ze brazylijski autor tego oprogramowania zostal poproszony o usuniecie tego zagrozenia z portalu GitHub to oprogramowanie malware ciagle tam jest. Oznacza to ze oprogramowanie Heimdall moze jeszcze nie byc nastawione na rozpowszechnianie sie w sieci. Jednak jesli chodzi o autorow tego oprogramowania to dosc naiwnym podejsciem bedzie to ze zrezygnuja ze swoich zyskownych dzialan. Jednakze jak pokazuja badania wirus staje sie coraz silniejszy i nawet najnowsze oprogramowanie moze nie poradzic sobie z jego usunieciem. Jesli wirus zostal opublikowany w sieci to niezbyt dobrym pomyslem moze sie okazac otwieranie spamowych wiadomosci. Najczesciej moga ukrywac sie pod rozszerzeniem .doc, js czy tez plikach dll zawierajacych skrypty szyfrujace twoje pliki.

Przejrzysty poradnik usuwania wirusa Heimdall

Jezeli w jakis sposob zoistaniesz zainfekowany wirusem Heimdall to polecamy ci skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego takiego jak na przyklad FortectIntego. Aplikacja jest w stanie efektywnie usuwac wszelkiego rodzaju zlosliwe elementy i walczyc o bezpieczenstwo twojego komputera. Tego typu narzedzie usunie oprogramowanie Heimdall doslownie w kilka chwil. Nie zapominaj tylko o jego biezacej aktualizacji. Jezeli w jakikolwiek sposob nie bedziesz w stanie walczyc z tego typu oprogramowaniem to zajrzyj do poradnika ponizej. Zaraz po wykonaniu nastepujacych krokow bedizesz w stanie usunac zlosliwe oprogramowanie

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Heimdall

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Heimdall korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Heimdall. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Heimdall

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Heimdall z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Heimdall mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Korzystanie z Data Recovery Pro

Jednym z lepszych pomyslow na odzyskanie twoich danych jest skorzystanie z oryginalnego oprogramowania do deszyfrowania, jednakze w zastepstwie mozesz skorzystac z Data Recovery Pro aby odzyuskac chociaz czesc swoich plikow

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Heimdall.
 • Przywróć je

Metoda ShadowExplorer

Tego typu oprogramowanie to kolejna alternatywa do przywrocenia waznych dla ciebie plikow po ataku oprogramowania Heimdall.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Heimdall i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach