Skala niebezpieczeństwa:  
  (40/100)

Usuń wirusa Hbpix (Darmowe instrukcje) - Poradnik usuwania

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Malware

Wirus HBpix budzi wątpliwości na temat swojego przeznaczenia

Screenshot przedstawiający plik HBPix oraz stronę /idpix.media6degrees.com

Wirus HBpix jest plikiem pobieralnym z wielu różnorodnych stron. Na chwilę obecną najwięcej problemów z nim mają użytkownicy z Portugali. Nagle pojawiający się plik hbpix wprawia ich w osłupienie. W większości przypadków, pochodzi on ze strony http://idpix.media6degrees.com. Jest jednak też kilka innych stron pochodzenia:

• boatos.org 
• nerfnow.com

Według analityków VirusTotal, sam plik hbpix nie zawiera malware. Są to tylko pozory – chociaż plik nie jest szkodliwy, posiada occenę -4. Co więcej, wykazuje powiązania do wielu innych plików, wśród których znajdują się też te podejrzane.

Odniesienia do stron phishingowych trojanów, exploitów i backdoorów

Na  przykład, usługa wskazuje na bezpoęrednie powiązanie z plikiem WCReg.mht. To rozszerzenie pliku jest formatem własnym Microsoftu. Może zawierać zawartość HTML (obrazki, muzykę i skrypty). 
Jeśli mowa o pliku WCReg.mht, jeden z anty-malware'ów identyfikuje go jako Html.Trojan.Iframe-12. Inne powiązania zaś wskazują na relacje z zestawami exploitów – identyfikowanymi jako Exploit ( 04c55ad41).

Jeszcze inne wersje wykazują zdalną relację z Backdoor.Win32.InCommander lub trojanem Faceliker. Biorąc pod uwagę to oraz fakt, że plik ten jest pobierany bez pytania się użytkowników o zgodę, powinieneś szybko isinąć plik HBPix.

Skan kilkoma programami typu Reimage czy Malwarebytes oraz antywirusem może przynieść wymierne korzyści. Poniżej zaś znajdziesz instrukcje, jak radzić sobie z tym plikiem.

Niuanse dystrybucyjne

Obecnie, plik ten jest najczęściej spotykany na portugalskich stronach. Został jednak też zauważony na angielskih portalach. By uniknąć jego instalacji w systemie, zainstaluj narzędzie do ochrony komputera. Niektóre z nich mogą mieć filtry przeciwko złośliwym URLom, które odciągną Cię od oglądania takich stron, jak media6degrees.com. Zablokują ona też automatyczną instalację takich potencjalnie niebezpoecznych plików. Co ciekawe, plik ten także ma na celu użytkowników Androida. Powinni wiedzieć oni o tym zagrożeniu. Na koniec, omówmy sposoby na usunięcie hbpix. Obrazek prezentujący informacje pliku HBPix
Plik HBPix nie jest złośliwy - ma jednak dalekie powiązania z destrukcyjnym itrojanami i stronami phishingowymi

Usuń plik HBpix z Twojego komputera

Jeśli zostałeś przekierowany na jedną z tych stron i pobrałeś ten plik, znajdziesz go w folderze Pobranych. Usuń go i Opróżnij Kosz. Następnie, możesz przeskanować system, by ukończyć eliminację pliku HBpix.

Jeśli plik przyszedł wraz z trojanem lub backdoorem, musisz dokonać innych kroków. Najpewniej będziesz musiał uruchomićkomputer ponownie w Trybie Awaryjnym. Następnie, zaktualizuj programy wykrzystywane przez Ciebie do ochrony i wykonaj skan. Te programy pomogą Ci też usunąć elementy wirusa HBPix. Po powrocie do normalnego trybu, powtórz skan.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Hbpix:

Usuń Hbpix korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Hbpix

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Hbpix.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Hbpix korzystająć z System Restore

Uruchom komputer w Trybie Awaryjnym, a następnie przeskanuj system, by ukończyć usuwanie HBPix.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Hbpix. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Hbpix

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Hbpix i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-hbpix-virus.html

Poradniki w innych językach