Usuń wirusa Gotosearch.ru (Poradnik usuwania wirusów)

Instrukcja usuwania wirusa Gotosearch.ru

Czym jest Wirus Gotosearch.ru?

Czy powinienem pozwolić Gotosearch.ru być moją domyślną przeglądarką?

Wirus Gotosearch.ru jest to irytującym porywaczem przeglądarki, która pozwala użytkownikom odkrywać wątpliwe i niebezpieczne treści w internecie. Porywacz przeglądarki rozprowadzany jest w pakiecie z różnymi darmowymi programami i pojawia się w komputerach bez wiedzy i zgody użytkowników. Użytkownicy po prostu zaczynająwidzieć wyniki porwania – zmienia się strona startowa i wyszukiwarka. Niestety, nie da się dokonać jakichkolwiek modyfikacji i zresetować ustawień przeglądarki. Wirus ten został zaprojektowany, aby uniemożliwić użytkownikom dokonywania jakichkolwiek zmian. Rzeczywiście, twórcy nie wątpią w to, że po kilku próbach wyszukiwania czegoś w internecie nigdy byś nie odwiedził ich strony internetowej. Nawet jeśli twierdzi, że dostarcza wyników wyszukiwania Google Custom, ciężko znaleźć tam cokolwiek pożytecznego. Porywacz modyfikuje wyniki wyszukiwania i wrzuca treści sponsorowane w ich miejsce, ponieważ programiści potrzebują twoich kliknięć i wizyt na stronach promocyjnych. To działa jak podejrzana firma reklamowa. Twórcy tego rodzaju programów generują przychody z pay-per-click i strategii marketingu afiliacyjnego, a z tego powodu zwykle ich klienci są podejrzani i nie warci twojego zaufania. Możesz znaleźć się na podejrzanej stronie internetowej lub złapać złośliwego wirusa za pomocą porywacza Gotosearch.ru. Dlatego też, jeśli ta strona pojawiła się na twoim ekranie, przeskanuj komputer za pomocą jednego z renomowanych programów anty-malware (np. FortectIntego) i usuń tę infekcję komputera. Nie ma potrzeby, aby tego procesu zbędnie opóźniać, bo porywacz może zainstalować różne rozszerzenia i wtyczki do przeglądarek, które mogą zalać ekran monitora reklamami lub rozpocząć monitorowanie aktywności przeglądania. Usuń Gotosearch.ru natychmiast!

Porywacz przeglądarka może wyglądać jak zwykła wyszukiwarka z minimalistycznym designem. Jednak nie zawiera on żadnych informacji o programistach, nie dzieli się dokumentem polityki prywatności lub innymi dokumentami i pojawia się zwykle na komputerze z zaskoczenia. Jeśli Twoja przeglądarka została porwana, powinieneś wiedzieć, że wirus Gotosearch.ru nie jest niebezpieczny sam w sobie. Programy przejmujące kontrolę nad przeglądarką nie mogą uszkodzić komputera lub przeprowadzić kradzieży plików osobistych; Jednak mogą one zainfekować komputery pośrednio. Na przykład, można kliknąć na dostarczone przez nich łącza lub reklamy i znaleźć się na złośliwej stronie, która została stworzona dla rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania i wirusów. Ze względu na przekierowania Gotosearch.ru i spowodowane przez nich problemy, możesz być zmuszony do odwiedzenia potencjalnie niebezpiecznych miejsc. Należy pamiętać, że deweloperzy nie są odpowiedzialni za zawartość stron trzecich, ich bezpieczeństwo i wiarygodność. Szczerze mówiąc, trudno powiedzieć, czy biorą odpowiedzialność za cokolwiek w ogóle, ponieważ nie dają oni żadnych informacji o sobie. Znając te fakty, należy zainicjować usuwanie Gotosearch.ru już teraz.

Jak unikać porywacza przeglądarek Gotosearch.ru?

Porwanie Gotosearch.ru może wystąpić, gdy użytkownicy instalują oprogramowanie nieuważnie. Twórcy PUP są świadomi złego nawyku użytkowników komputerów, związanego z instalowaniem programów z zastosowaniem zalecanej konfiguracji. „Szybkie”, „Standardowe” itp. tryby instalacji ukrywają różne dodatkowe opcje i nie informują o dodatkowej instalacji programów. Jeśli chcesz uniknąć programów przejmujących kontrolę nad przeglądarką, adware i innych PUP, nie należy opierać się na tych ustawieniach i wybrać „Zaawansowane” lub „Niestandardowe” konfiguracje. Zapewnia to wgląd do listy opcjonalnych programów i pozwala dezaktywować ich instalację. Poza tym, podczas instalacji, może pojawić się pole z potwierdzeniem, że zgadzasz się ustawić Gotosearch.ru jako stronę główną lub domyślną wyszukiwarkę. Upewnij się, że odznaczysz to pole. Dodatkowo, jeśli chcesz, aby chronić komputer przed różnymi infekcjami komputerowymi, zainstaluj silny program antywirusowy i przemyśl każde Twoje kliknięcie w Internecie.

Pozbywanie się porywacza przeglądarki

By pozbyć się Gotosearch.ru można skorzystać z dwóch opcji, więc musisz podjąć decyzję w oparciu o to, ile cenisz swój czas i jak umiejętny jesteś w zakresie wiedzy o komputerach. Eliminacja porywacza przeglądarki może odbyć się ręcznie lub automatycznie. Jak pewnie możesz sobie wyobrazić, ręczne usuwanie wymaga więcej czasu i wysiłku, więc przed podjęciem tego wyzwania, przeczytaj instrukcje ręcznych wytycznych usuwania Gotosearch.ru poniżej. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i zrobić to bardziej przyjemne, zdecyduje się na opcję automatycznej eliminacji. Należy pamiętać, że obie metody eliminacji są bezpieczne i skuteczne!

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Gotosearch.ru

Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli twój komputer został zainfekowany wirusem Gotosearch.ru, trzeba wykryć i usunąć go z systemu, a także wszystkie jego składniki. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji i nie zapomnieć sprawdzić wszystkich przeglądarek internetowych, które są zainstalowane na komputerze.

Aby usunąć Wirus Gotosearch.ru z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Gotosearch.ru (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Gotosearch.ru z systemu Mac OS X

To wyjątkowe dla użytkowników Mac by stawić czoła porywaczowi przeglądarki; jeśli jednak tak się stało, należy postępować starannie zgodnie z instrukcjami i wyeliminować wirusa. Następnie wymazać złośliwe rozszerzenia i wtyczki z przeglądarek internetowych.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGotosearch.ru czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Aby usunąć wirusa całkowicie, trzeba również wyeliminować podejrzane składniki z Microsoft Edge.

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Porywacz przeglądarki może zainstalować różne wtyczki i rozszerzenia do Firefoxa. Teraz trzeba sprawdzić listę rozszerzeń i usunąć wszystkie wątpliwe wpisy.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Gotosearch.ru i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Gotosearch.ru po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Gotosearch.ru. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Wirus może mieć wpływ Gotosearch.ru Google Chrome i zainstalować różne dodatki i rozszerzenia. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami i usuń wszystkie podejrzane wpisy.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Aby usunąć porywacza przeglądarki, trzeba przejrzeć listy ostatnio zainstalowanych rozszerzeń. Odinstaluj wszystkie podejrzane pozycje z Safari.

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Gotosearch.ru i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Gotosearch.ru i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach