Usuń wirusa Gotosearch.ru (Poradnik usuwania wirusów)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Instrukcja usuwania wirusa Gotosearch.ru

Czym jest Wirus Gotosearch.ru?

Czy powinienem pozwolić Gotosearch.ru być moją domyślną przeglądarką?

Wirus Gotosearch.ru jest to irytującym porywaczem przeglądarki, która pozwala użytkownikom odkrywać wątpliwe i niebezpieczne treści w internecie. Porywacz przeglądarki rozprowadzany jest w pakiecie z różnymi darmowymi programami i pojawia się w komputerach bez wiedzy i zgody użytkowników. Użytkownicy po prostu zaczynająwidzieć wyniki porwania – zmienia się strona startowa i wyszukiwarka. Niestety, nie da się dokonać jakichkolwiek modyfikacji i zresetować ustawień przeglądarki. Wirus ten został zaprojektowany, aby uniemożliwić użytkownikom dokonywania jakichkolwiek zmian. Rzeczywiście, twórcy nie wątpią w to, że po kilku próbach wyszukiwania czegoś w internecie nigdy byś nie odwiedził ich strony internetowej. Nawet jeśli twierdzi, że dostarcza wyników wyszukiwania Google Custom, ciężko znaleźć tam cokolwiek pożytecznego. Porywacz modyfikuje wyniki wyszukiwania i wrzuca treści sponsorowane w ich miejsce, ponieważ programiści potrzebują twoich kliknięć i wizyt na stronach promocyjnych. To działa jak podejrzana firma reklamowa. Twórcy tego rodzaju programów generują przychody z pay-per-click i strategii marketingu afiliacyjnego, a z tego powodu zwykle ich klienci są podejrzani i nie warci twojego zaufania. Możesz znaleźć się na podejrzanej stronie internetowej lub złapać złośliwego wirusa za pomocą porywacza Gotosearch.ru. Dlatego też, jeśli ta strona pojawiła się na twoim ekranie, przeskanuj komputer za pomocą jednego z renomowanych programów anty-malware (np. ReimageIntego) i usuń tę infekcję komputera. Nie ma potrzeby, aby tego procesu zbędnie opóźniać, bo porywacz może zainstalować różne rozszerzenia i wtyczki do przeglądarek, które mogą zalać ekran monitora reklamami lub rozpocząć monitorowanie aktywności przeglądania. Usuń Gotosearch.ru natychmiast!

The example of Gotosearch.ru virus

Porywacz przeglądarka może wyglądać jak zwykła wyszukiwarka z minimalistycznym designem. Jednak nie zawiera on żadnych informacji o programistach, nie dzieli się dokumentem polityki prywatności lub innymi dokumentami i pojawia się zwykle na komputerze z zaskoczenia. Jeśli Twoja przeglądarka została porwana, powinieneś wiedzieć, że wirus Gotosearch.ru nie jest niebezpieczny sam w sobie. Programy przejmujące kontrolę nad przeglądarką nie mogą uszkodzić komputera lub przeprowadzić kradzieży plików osobistych; Jednak mogą one zainfekować komputery pośrednio. Na przykład, można kliknąć na dostarczone przez nich łącza lub reklamy i znaleźć się na złośliwej stronie, która została stworzona dla rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania i wirusów. Ze względu na przekierowania Gotosearch.ru i spowodowane przez nich problemy, możesz być zmuszony do odwiedzenia potencjalnie niebezpiecznych miejsc. Należy pamiętać, że deweloperzy nie są odpowiedzialni za zawartość stron trzecich, ich bezpieczeństwo i wiarygodność. Szczerze mówiąc, trudno powiedzieć, czy biorą odpowiedzialność za cokolwiek w ogóle, ponieważ nie dają oni żadnych informacji o sobie. Znając te fakty, należy zainicjować usuwanie Gotosearch.ru już teraz.

Jak unikać porywacza przeglądarek Gotosearch.ru?

Porwanie Gotosearch.ru może wystąpić, gdy użytkownicy instalują oprogramowanie nieuważnie. Twórcy PUP są świadomi złego nawyku użytkowników komputerów, związanego z instalowaniem programów z zastosowaniem zalecanej konfiguracji. „Szybkie”, „Standardowe” itp. tryby instalacji ukrywają różne dodatkowe opcje i nie informują o dodatkowej instalacji programów. Jeśli chcesz uniknąć programów przejmujących kontrolę nad przeglądarką, adware i innych PUP, nie należy opierać się na tych ustawieniach i wybrać „Zaawansowane” lub „Niestandardowe” konfiguracje. Zapewnia to wgląd do listy opcjonalnych programów i pozwala dezaktywować ich instalację. Poza tym, podczas instalacji, może pojawić się pole z potwierdzeniem, że zgadzasz się ustawić Gotosearch.ru jako stronę główną lub domyślną wyszukiwarkę. Upewnij się, że odznaczysz to pole. Dodatkowo, jeśli chcesz, aby chronić komputer przed różnymi infekcjami komputerowymi, zainstaluj silny program antywirusowy i przemyśl każde Twoje kliknięcie w Internecie.

Pozbywanie się porywacza przeglądarki

By pozbyć się Gotosearch.ru można skorzystać z dwóch opcji, więc musisz podjąć decyzję w oparciu o to, ile cenisz swój czas i jak umiejętny jesteś w zakresie wiedzy o komputerach. Eliminacja porywacza przeglądarki może odbyć się ręcznie lub automatycznie. Jak pewnie możesz sobie wyobrazić, ręczne usuwanie wymaga więcej czasu i wysiłku, więc przed podjęciem tego wyzwania, przeczytaj instrukcje ręcznych wytycznych usuwania Gotosearch.ru poniżej. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i zrobić to bardziej przyjemne, zdecyduje się na opcję automatycznej eliminacji. Należy pamiętać, że obie metody eliminacji są bezpieczne i skuteczne!

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Gotosearch.ru

Usuń Gotosearch.ru z rodziny systemu Windows

Jeśli twój komputer został zainfekowany wirusem Gotosearch.ru, trzeba wykryć i usunąć go z systemu, a także wszystkie jego składniki. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji i nie zapomnieć sprawdzić wszystkich przeglądarek internetowych, które są zainstalowane na komputerze.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Gotosearch.ru oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Gotosearch.ru lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Gotosearch.ru z systemu Mac OS X

To wyjątkowe dla użytkowników Mac by stawić czoła porywaczowi przeglądarki; jeśli jednak tak się stało, należy postępować starannie zgodnie z instrukcjami i wyeliminować wirusa. Następnie wymazać złośliwe rozszerzenia i wtyczki z przeglądarek internetowych.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGotosearch.ru czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Gotosearch.ru z Microsoft Edge

Aby usunąć wirusa całkowicie, trzeba również wyeliminować podejrzane składniki z Microsoft Edge.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Gotosearch.ru powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Gotosearch.ru z Mozilla Firefox (FF)

Porywacz przeglądarki może zainstalować różne wtyczki i rozszerzenia do Firefoxa. Teraz trzeba sprawdzić listę rozszerzeń i usunąć wszystkie wątpliwe wpisy.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Gotosearch.ru oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Gotosearch.ru. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Gotosearch.ru z Google Chrome

Wirus może mieć wpływ Gotosearch.ru Google Chrome i zainstalować różne dodatki i rozszerzenia. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami i usuń wszystkie podejrzane wpisy.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Gotosearch.ru oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Gotosearch.ru. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Gotosearch.ru z Safari

Aby usunąć porywacza przeglądarki, trzeba przejrzeć listy ostatnio zainstalowanych rozszerzeń. Odinstaluj wszystkie podejrzane pozycje z Safari.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Gotosearch.ru i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Gotosearch.ru. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Gotosearch.ru i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach