Skala niebezpieczeństwa:  
  (44/100)

Usuń wirusa Google (Poradnik usuwania) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

Wirus Google – pojęcie używane do opisywania różnych cyberinfekcji i oszustw korzystających z nazwy giganta technologicznego

Wirus Google

„Wirus Google” to w rzeczywistości zestaw infekcji komputerowych i oszustw, które wykorzystują nazwę Google w celu wykradania danych osobistych, nakłaniania do instalacji złośliwego oprogramowania bądź wydawania pieniędzy na bezużyteczne aplikacje. Oczywiście, złośliwe dzieła nie mają nic wspólnego z Google – prawdopodobnie najbardziej znaną firmą na świecie Google, zatrudniającą ponad 100 tysięcy pracowników. Bez względu na to, korporacja ta czasem też zawodzi, nie dają rady zablokować linków phishingowych bądź wpuszczając złośliwe aplikacje do sklepu Chrome lub Google Play.

Nazwa Wirus Google
Typ Koń trojański/backdoor/malware/aplikacja potencjalnie niepożądana/fałszywa ankieta/fałszywe wsparcie techniczne
Sposoby infekcji Bundling oprogramowania, zewnętrzne strony, spam, fałszywe aktualizacje, zwodnicze wyskakujące okienka, itd. 
Objawy Do objawów wirusa Google różnią się w zależności od typu wirusa:

 • Niepożądane aplikacje skupiają się na reklamowaniu, przekierowując na podejrzane strony i wyświetlając reklamy na wszystkich stronach;
 • Wirusy ransomware blokują pliki osobiste i zapobiegają dostępowi do nich;
 • Backdoory i trojany zwykle nie pokazują żadnych objawów, choć użytkownicy mogą doświadczać spowolnień komputera, awarii oprogramowania/systemu, nieznanych procesów działających w tle, itd.
Główne zagrożenia Infelcje malware, instalacja potencjalnie niepożądanych aplikacji, ujawnienie prywatnych danych cyberprzestępcom
Przykłady
Eliminacja  Część z infekcji możesz usunąć ręcznie – większość poważnych zagrożeń powinna zostać usunięta programami anty-malware
Optymalizacja By naprawić szkody po wirusach, zalecamy przeskanowanie urządzenia programem ReimageIntego

Pojęcie „wirusa Google” nie jest powiązane z jedną przeglądarką bądź rodzajem systemu operacyjnego i może zaatakować użytkowników Windowsa, Maca, iOS, oraz Androida. Obejmuje ono też wiele różnych rodzajów zagrożeń, z których niektóre – np. porywacze przeglądarek i adware – są mniej szkodliwe, a trojany, backdoory, ransomware bądź rootkity mogą poskutkować poważnymi konsekwencjami, takimi jak strata pieniędzy, utrata plików osobistych lub kradzież tożsamości.

Poza tym, wielu oszustów polega na nazwie Google, by uczynić ich oszustwa wiarygodnymi twierdząc, że system jest zainfekowany wirusami bądź, że dane osobiste użytkownika są zagrożone. Dodatkowo, fałszywe ankiety mogą obiecywać drogie prezenty, lecz w rzeczywistości tylko oczekują danych użytkownika bądź zapisują go do bezużytecznych usług.

Podsumowując, wirusów podszywających się pod Google nie warto lekceważyć – jeśli zostałeś zaatakowany, powinieneś wykonać odpowiednie kroki, by ochronić komputer przed szkodami, a także siebie przed hakerami, którzy mogą wykorzystać twoje informacje w złych celach.

Techniki rozpowszechniania wirusów Google

Malware może być rozpowszechniana na wiele różnych sposobów – hakerzy stojący za nimi są zwykle doświadczeni i korzystają z wielu mniej zauważalnych sposobów. Dodatkowo, malware może korzystać z wielu dodatkowych sztuczek, które czynią usunięcie wirusa Google skomplikowanym w pewnych przypadkach. Bez względu na to, zawsze jest sposób na to, by pozbyć się zagrożenia na dobre.

Twórcy malware, którzy rozpowszechniają wirusa Google, są znani z korzystania z następujących technik:

 • Złośliwy spam i odnośniki
 • Bundle oprogramowania
 • Niechronione połączenia Pulpitu Zdalnego
 • Exploity
 • Fałszywe aktualizacje
 • Pirackie lub scrackowane oprogramowanie, itd.

Bez względu na to, większość wirusów Google to przypadki infekcji adware, które są dużo mniej groźne. By dowiedzieć się, czy twój komputer jest zainfekowany malware lub potencjalnie niepożądaną aplikację, najlepiej będzie przeskanować go z pomocą ochronnej aplikacji, by wykryć i wyłączyć większość wirusów.

Niektóre z wirusów tego typu mogą zmieniać sposób działania systemu Windows, zmieniając rejestr systemu bądź sekwencję uruchamiania. By cofnąć te zmiany, przeskanuj komputer z pomocą ReimageIntego.

Nie jest bezpiecznym korzystanie z urządzenia do momentu usunięcia wirusa Google – niektóe z infekcji, takie jak trojany, mogą być w stanie wykraść dane, które wprowadzisz w określone pola, np. szczegóły kart płatniczych) bądź zapisywać wszystkie naciśnięcia przycisków.

Alternatywnie, adware może zaprowadzić Cię na strony phishingowe oraz oszustwa, które będą nakłaniać Cię do instalacji zwodniczego oprogramowania, a następnie domagać się zapłaty za licencję bądź po cichu zasubskrybują Cię do usług, jakich nie chcesz lub nie potrzebujesz. Z drugiej strony, zagrożenia typu The HoeflerText font wasn’t found korzystają z prostej sztuczki, by zainstalować takie zagrożenia, jak ransomware Locky, ransomware Spora, lub trojan bankowy Zeus.

Infekcja wirusowa GoogleWirus Google jest typem infekcji komputerowej, która może dostać się do komputera użytkownika na różne sposoby, w tym załączniki spamu oraz bundle oprogramowania

Odmiany wirusa Google

Istnieje wiele rodzajów infekcji, które można określić nazwą „wirus Google”. W tej sekcji, opiszemy kilka z tych, na które możesz natrafić w sieci.

Google redirect 

Wirus przekierowań Google jest najpewniej jednym z najbardziej rozpowszechnionych wariantów wirusa Google i zazwyczaj wskazuje on na infekcję adware bądź innych niepożądanych aplikacji. Takie programy często podróżują w bundlach oprogramowania bądź są pobierane z trzecich stron bez wiedzy, że program jest potencjalnie niebezpieczny.

Jak tylko wirus przekierowań Google osiedli się, przejmuje przeglądarkę i zaczyna wyświetlać zmienione wyniki wyszukiwania, które pojawiają się w formie linków sponsorowanych ulokowanych na górze. W takich wypadkach, uczestnicy są często błędnie zwodzeni przez takie zachowanie i klikają na sponsorowane linki – nie na wyniki Google'a, lecz na linki promowane przez adware i inne oprogramowanie.

To może nie tylko utrudnić użytkownikom dostanie się do pożądanych informacji, lecz także zwiększyć ruch na nieznanych stronach, sztucznie pompując ich ranking. Dodatkowo, nie wszystkie z takich linków są bezpieczne – użytkownicy mogą skończyć na stronach zajętych przez malware, właśnie dzięki infiltracji wirusa Google. 

Przekierowania wirusa Google

Wirus przekierowań Google może być też bardzo irytujący – może dodawać dodatkowe warstwy reklam, wyskakujących okienek, ofert i innych banerów na wszystkich stronach odwiedzanych przez użytkownika. Kliknięcie na takie reklamy nie jest zalecane – miejsce reklamowe może zostać zakupione przez cyberprzestępców, którzy mogą dodać złośliwy kod do strony.

Google Membership Reward 

Google Membership Reward należy do kategorii oszustw ankietowych. Oszustwa te posiadają wiele podobieństw z fałszywym wsparciem technicznym, posiadają jednak innych sztuczek do ujawniania danych przez użytkowników, takich jak szczegóły kart płatnicznych, bądź tworzą niechciane subskrypcje. Bez względu na to, obydwie kategorie polegają na zwodzeniu oraz socjoinżynierii.

Najczęście, użytkownicy trafiają na stronę Google Membership Reward przypadkowo, podczas odwiedzania podejrzanych stron lub z powodu przekierowań i infekcji niepożądanych aplikacji. Tam, użytkownikom mówi się, że są wybranymi spośród wielu innych użytkowników Google (jest to kłamstwo – wiadomość ta pokazywana jest każdemu odwiedzającemu) i mogą za darmo uzyskać nagrodę – wszystko, co należy zrobić, to odpowiedzieć na proste pytanie w ankiecie. POferowane prezenty różnią się w zależności od wersji. Przykładowo, prezentem może być:

 • Bon prezentowy na $1000 do Walmartu,
 • iPhone X 256 G
 • Samsung Galaxy S8
 • PlayStation 4

Co więcej, użytkowników informuje się, że mają oni tylko kilka minut na wypełnienie ankiety, ponieważ inaczej nagroda trafi do kogoś innego. Sztuczka ta jest także wykorzystywana przez fałszywe wsparcie techniczne, wraz z timerem wywołującym sytuację „akcji natychmiastowej”, podczas której użytkownicy nie mają czasu, by myśleć o tym, czy stwierdzenie to jest prawdziwe.

Prezent jednak nie istnieje, a wszystkie obietnice są fałszywe. Nie ufaj Google Membership Reward – nikt nie chce dać Tobie tysiąca dolarów bądź podobnego prezentu całkowicie za darmo.

Wirus Google Memebership Rewards

Google Lead Services

Google Lead Services, znany też jako GoogleLeadService.com, to fałszywa strona promująca swoje usługi reklamowe, takie jak Zip Code Lookup. Strona ta nie ma nic wspólnego z oryginalną firmą – wykorzystuje tylko nazwę przedsiębiorstwa w celu zwiększenia wiarygodności swoich własnych usług.

Na szczęście, twórcy tej aplikacji są przynajmniej na tyle szczerzy, by opisać, czym są na prawdę. Drobny druczek na stronie ogłasza:

We are not affiliated with or related to Google Lead Services™ in any way. The term “Google” is used as a synonym for “Search”

Usługa ta oferuje wyświetlanie banerów i innych rodzajów reklam, różniących się rozmiarem (od banerów po pełnoekranówki). W większości przypadków, reklamy te są dostarczane z pomocą adware, które jest po cichu umieszczane podczas instalacji freeware.

Dlatego też, aby usunąć reklamy Google Lead Services z przeglądarek, musisz znaleźć i usunąć adware zainstalowane na urzadzeniu. Jak zwykle, sugerujemy skan urządzenia oprogramowaniem ochronnym bądź usunięcie aplikacji ręcznie z pomocą naszych instrukcji.

Wirus Google Chrome 1111 

Wirus Google Chrome 1111 jest najpewniej jedną z najdziwniejszych odmian wirusó Google. Po infekcji, przeglądarki zaczynają wyświetlać dziwne wiadomości o treści „111” lub „1111”. Te okienka dialogowe można zamknąć – często jednak wracają i spamują przeglądarkę.

Nie jest to jednak jedyna aktywność, jaką wykonuje wirus Google Chrome 1111. Może też tworzyć on wyskakujące okienka reklamujące wiele różnych usług bądź oferujących fałszywe oferty pracy, obiecując 20000$ przychodu. Nie daj się jednak zwieść tym reklamom – wszystkie z nich są fałszywe, a nawet niebezpieczne.

By powstrzymać irytujące zachowanie, które stale zaburza sesje przeglądarki, musisz znaleźć rodzaj malware zainstalowany na komputerze i usunąć je. Najlepszym sposobem na to jest zaufane oprogramowanie ochronne.

By trzymać się z dala do malware, zachowaj czujność

Dystrybucja wirusa Google

Gdy internet stał się bezpieczniejszy w ciągu ostatnich 20 lat, nie znaczy to, że jest on w pełni bezpieczny. Bez względu na to, niektórzy użytkownicy są tego nieświadomi bądź nie przejmują się konsekwencjami cyberinfekcji myśląc, że nie dotyczy ich ona w żadnym stopniu.

Niepożądane aplikacje nie narobią szkód, jeśli zostaną odpowiednio szybko usunięte. Inne wirusy – trojany, ramsomware bądź złodzieje danych mogą doprowadzić do permanentnych szkód w plikach/portfelu, a nawet do kradzieży tożsamości. Poza tym, nieuważne użycie komputera przy infekcji adware może poskutkować takimi samymi konsekwencjami.

Trzymanie się z dala od niepożądanych aplikacji jest proste – musisz tylko się upewnić, że uważnie zapoznajesz się z instrukcjami instalacji shareware i zawsze wybierasz instalację Zaawansowaną/Własną. Pozwoli Tobie to wyłączyć dodatki do przeglądarki, optymalizatory systemu, deinstalatory, sterowniki oraz podobne crapware.

Z drugiej strony, by chronić się przed bardziej zaawansowanymi zagrożeniami, musisz też wykonać następujące funkcje, zalecane przez ekspertów:

 • Zainstaluj program anty-malware i regularnie go aktualizuj;
 • Zaktualizuj system operacyjny tak szybko, jak tylko łatki będą dostępne (nie przekładaj aktualizacji);
 • Włącz Firewalla;
 • Korzystaj z protokołu Pulpitu Zdalnego tylko, gdy masz włączonego VPNa i korzystasz z bezpiecznego portu w tym celu;
 • Upewnij się, że korzystasz z silnych haseł do wszystkich kont i włącz dwu-stopniową autoryzację, jeśli jest ona możliwa;
 • Nie pobieraj pirackiego oprogramowania lub cracków;
 • Upewnij się, że wszystkie aplikacje aktualizują się automatycznie;
 • Korzystaj z ad-blockera;
 • Uważaj na spam – złośliwe załączniki i łącza mogą poskutkować infekcją malware.

Usuń wirusa Google z twojego komputera, by zapewnić jego bezpieczne działanie

Zależnie od rodzaju infekcji, sposób usunięcia wirusa Google może się różnić. W większości przypadków – proste porywacze przeglądarki, adware i inne niepożądane aplikacje mogą zostać odinstalowane ręcznie. Jeśli nie jesteś pewien, jak tego dokonać, sprawdź poniższe instrukcje. Bez względu na to, problemy mogą pojawić się nawet przy niepożądanych aplikacjach – nie zawsze jest wiadomo, jaki program jest sprawcą przekierowań i niechcianych reklam.

Jeśli pobrałeś jednak jakieś pliki wykonywalne bądź zainstalowałeś fałszywe aktualizacje, będziesz musiał skorzystać z zaufanego oprogramowania w celu usunięcia wirusa Google z urządzenia. Upewnij się, że wykonasz pełny skan systemu programem ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub podobnym.

Gdy już usuniesz wirusa Google, powinieneś też zresetować każdą z zainstalowanych przeglądarek – jego ślad dalej może w nich istnieć, a przekierowanie mogą nie zniknąć od razu..

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Google:

Usuń Google z rodziny systemu Windows

By ręcznie pozbyć się wirusa Google, wykonaj poniższe isntrukcje:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Google oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Google lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Google ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Google z systemu Mac OS X

Komputery Mac nie są odporne na cyberinfekcje – mit ten został już wiele razy obalony. Jeśli twoje przeglądarki pokazują dziwne działania, usuń potencjalnie niepożądaną aplikację z urządzenia:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGoogle czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Google z Google Chrome

By być pewnym, że wirus nie powróci, zresetuj przeglądarkę Google Chrome tak, jak pokazano poniżej:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Google oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Google. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Google z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Google oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Google. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Google z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Google powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Google z Mozilla Firefox (FF)

Firefox nie jest odporny an wirusa Google – oszustwa źle wykorzystujące nazwę firmy pojawiają się też na tej przeglądarce. Upewnij się, że zresetujesz ją, jeśli w jakiś sposób miałeś do czynienia z tym oszustwem.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Google oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Google. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Google z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Google i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Google to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Google. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-google-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Google virus