Skala niebezpieczeństwa:  
  (12/100)

Usuń wirusa „Google Security Warning” (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Uważaj na fałszywy alarm „Google Security Warning”

Przykład oszustwa "Google Security Warning"

„Google Security Warning” jest fałszywym alarmem ostrzegającym o zablokowanym komputerze. Chcemy zwrócić uwagę na to, że nie jest to rzeczywiste ostrzeżenie od Google. Wiadomość ta jest wywoływana przez program typu adware należący do szerokiego grona aplikacji potencjalnie niepożądanych. Zadaniem tego oszustwa jest nakłonić użytkowników do połączenia się z podanym numerem telefonu.

Wirus „Google Security Warning” przekierowuje użytkowników na złośliwą stronę wyświetlającą wyskakujące okienko o następującej treści:

Firewall detecting ‘suspicious’ incoming network connections,we recommend that you click on “Back to Safety”

Treść strony jest przygotowana tak, by straszyć ludzi. Oszuści twierdzą, że komputer ofiary został zainfekowany wirusem Zeus, ponieważ wygasł Klucz Aktywacyjny systemu. Z tego powodu informacje takie, jak hasła czy dane z kart kredytowych, mogą zostać skradzione. By rozwiązać ten problem oraz ochronić dane, użytkownicy mają się skontaktować z wsparciem technicznym systemu pod numerem +1-844-843-5125.

Połączenie z tym numerem może być drogie. Co więcej, ludzie stojący za oszustwem „Google Security Warning” mogą nakłonić cię do zakupu fałszywego programu ochronnego oraz do ujawnienia informacji osobistych. Poza tym, mogą przekonać Cię do zgody na instalację programów umożliwiający dostęp zdalny w celu szybszej naprawy problemu. Po uzyskaniu dostępu do urządzenia, mogą jednak zainstalować malware lub wykraść informacje.

Oszuści zwykle korzystają z aplikacji wspierających reklamy, by przekierowywać użytkowników na takie fałszywe strony bądź wyświetlać zwodnicze okienka. Adware „Google Security Warning” może powodować także inne problemy związane z przeglądaniem sieci, takie jak zwiększona liczba reklam lub przekierowanie na komercyjne strony.

Bez względu na to, że problem przekierowań „Google Security Warning” może nie być groźny – nie powinieneś go tolerować. Aplikacja ta może zmuszać Cię do odwiedzania stron zainfekowanych lub phishingowych, gdzie cyberprzestępcy mogą przygotować kilka sztuczek na zdobycie informacji o Tobie.

Z tego powodu zalecamy usunąć wirusa „Google Security Warning” nie tylko poprzez zamknięcie karty przeglądarki. Powinieneś także skorzystać z programu anty-malware oraz wykonać pełny skan systemu, by odinstalować adware odpowiedzialne za tą podejrzaną aktywność w przeglądarce.

Do automatycznego usunięcia „Google Security Warning” zalecamy ReimageIntego. Możesz jednak wybrać każdy inny profesjonalny program anty-malware bądź też skorzystać z naszego poradnika, by usunąć problem samemu.

Obrazek przedstawiający wirusa "Google Security Warning"Wirus "Google Security Warning" udaje alarm od Google. Jest to tylko wytwór cyberprzestępców.

Problemy z przekierowaniami mogą zacząć się po instalacji freeware

Aplikacje potencjalnie niepożądane odpowiedzialne za fałszywe wsparcie techniczne „Google Security Warning”, lądują zwykle w systemie z pomocą aplikacji freeware i shareware. Mogą być one dodane jako opcjonalny komponent i wniknąć do systemu, gdy użytkownik polega na Standardowej/Szybkiej instalacji.

Pamiętaj, że te ustawienia nie tylko ukrywają obecność dodatkowego oprogramowania, ale także po cichu je instalują. By uniknąć niemiłej sytuacji musisz skorzystać z ustawień Zaawansowanych/Własnych oraz monitorować proces instalacyjny.

Pozbądź się wiadomości „Google Security Warning”

W momencie, gdy wylądujesz na fałszywej stronie z „Google Security Warning”, możesz po prostu zamknąć kartę przeglądarki. Jeśli strona jednak dalej sprawia problemy, będziesz potrzebował wykonać kilka dodatkowych kroków. Czasem strony z nielegalnym streamingiem wideo mogą przekierowywać Cię na stronę tego oszustwa. Z tego powodu takie przekierowanie może być tylko jednorazowym wypadkiem.

Jeśli jednak lądujesz na tej stronie regularnie, a do tego zauważyłeś zwiększoną liczbę reklam na stronie, mogłeś złapać cyberinfekcję. Wtedy, by usunąć „Google Security Warning” i inne problemy, musisz przebadać system i usunąć wszelkie złośliwe komponenty z komputera.

Na końcu artykułu znajdziesz poradnik ręcznego usuwania „Google Security Warning”. Eksperci z Węgier zwracają uwagę jednak na trudność w ręcznym znalezieniu wszystkich plików powiązanych z adware. Lepiej będzie więc zaoszczędzić czas i skorzystać z automatycznej eliminacji wirusa.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa „Google Security Warning”:

Usuń „Google Security Warning” z rodziny systemu Windows

Jak obiecaliśmy, poniżej możesz znaleźć instrukcje usuwania adware:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj „Google Security Warning” oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj „Google Security Warning” lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń „Google Security Warning” z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim„Google Security Warning” czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń „Google Security Warning” z Internet Explorer (IE)

Niektóre złośliwe komponenty mogły zintegrować się z Internet Explorerem. Odinstaluj je:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj „Google Security Warning” oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania „Google Security Warning”. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa „Google Security Warning” z Microsoft Edge

Zresetuj Microsoft Edge, by powstrzymać przekierowania na stronę oszustwa.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to „Google Security Warning” powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń „Google Security Warning” z Mozilla Firefox (FF)

Skorzystaj z tych kroków, by usunąć aplikacje odpowiedzialne za oszustwo „Google Security Warning”:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz „Google Security Warning” oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie „Google Security Warning”. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń „Google Security Warning” z Google Chrome

Instrukcje te pokażą Ci, jak pozbyć się ostrzeżenia „Google Security Warning” z Google Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz „Google Security Warning” oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie „Google Security Warning”. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń „Google Security Warning” z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj „Google Security Warning” i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania „Google Security Warning”. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się „Google Security Warning” i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach