Usuń wirusa goMovix Start (Poradnik usuwania)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

W jaki sposób goMovix Start porywa systemy komputerowe?

goMovix Start został przydzielony do kategorii „potencjalnie niechcianych programów” (PUP) i nie stało się to bez powodu. Ten podejrzany program jest rozprowadzany wokoło z innymi darmowymi programami i udało się mu już wpłynąć na ponad 350 tysięcy użytkowników komputerów. Program ten jest nazywany włamywaczem przeglądarki, ze względu na jego zdolność do przejęcia systemów komputerowych bezproblemowo. Choć jego plik instalacyjny jest dostępny do pobrania na oficjalnej stronie goMovix Start i w Chrome Web Store, ludzie, którzy napotykają program goMovix Start, twierdzą, że nie mogą sobie przypomnieć momentu jego instalacji. Jest tak dlatego, że porywacz goMovix Start Browser, podobnie jak każdy inny PUP rozprzestrzenia się wraz z różnymi darmowymi programami poprzez metody łączenia.

Jeśli nie chcesz przypadkowo zainstalować podejrzanych programów na komputerze, zalecamy wykonanie kilku testów bezpieczeństaw przed zainstalowaniem jakiegokolwiek freeware albo shareware na komputerze. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać opcję zaawansowanego lub niestandardowego trybu instalacji wybranego oprogramowania i sprawdzić, czy sugeruje, aby zainstalować jakiekolwiek aplikacje bonusowe obok tej preferowanej. Jeśli tak jest, usuń zaznaczenia tego rodzaju sugestii.

goMovix Start virus

Opis goMovix Start

goMovix Start jest to rozszerzenie przeglądarki kompatybilne z przeglądarką Google Chrome. Twórcy tej wątpliwej aplikacji przedstawiają ją takimi słowami: “goMovix lets you watch trailers view movie, tv series and follow your favorites actors all in one convenient place.” Jednak taki opis jest dość przesadzony, ponieważ ten program nie może zapewnić obiecanych usług w sposób, w który obiecuje to zrobić. Jak to tak naprawdę działa – jeśli to rozszerzenie znajdzie sposób, aby wślizgać się do systemu komputerowego i dołączyć się do przeglądarki Chrome, zastępuje twoją stronę startową i domyślną wyszukiwarkę ze stroną internetową, która wygląda jak zwykła wyszukiwarka. Dostarcza ona linki do niektórych popularnych stron internetowych takich jak Facebook, Yahoo czy Pinterest. Zapewnia również skrót do strony internetowej goMovix. Zbadaliśmy wyszukiwarkę, którą to oprogramowanie zapewnia i okazało się, że nie dostarcza ona dokładnych wyników. Jest wręcz odwrotnie, wyświetla podejrzane reklamy i dostarcza odmiennych rezultatów wyszukiwania, które mogą powodować przekierowania goMovix Start do bardzo podejrzanych źródeł internetowych.

Co więcej, strona goMovix Start tylko dostarcza zwiastunów filmowych. Jeśli klikniesz w przycisk „Watch online”, zostaniesz przekierowany do strony internetowej, która pokazuje reklamy. Po kliknięciu „pomiń tę reklamę” zostaniesz przekierowany do strony wyszukiwania Google, która wyświetla wyniki dla [nazwa jakiejkolwiek filmu]. Innymi słowy, taka usługa „Watch Online” jest bezwartościows, ponieważ tylko prowadzi do strony wyszukiwania Google i proponujemy spojrzeć na ten film w internecie na własną rękę.

Poza tym, porywacz goMovix Start zbiera informacje nieosobowe na twój temat. “We receive and store certain types of information whenever you interact with our site,” – to właśnie twórcy tego PUP mówią. Należy pamiętać, że może on zainstalować śledzące pliki cookie, aby poznać twój adres IP, typ przeglądarki, wersję i ustawienia strefy czasowej. Może również śledzić wyszukane zapytania, kliknięcia, historię przeglądania i inne informacje, które mogą zawierać dane osobowe. Oprócz tego, aplikacja goMovix start może powodować spowolnienie systemu, co może sprawić, że przeglądanie stanie się doświadczeniem nie do zniesienia.

Wierzymy, że nie trzeba już szukać więcej argumentów mówiących za tym dlaczego ten program nie jest wiarygodny. Więc dlaczego przechowywać go w swoim systemie? Nie trzeba mówić, że trzeba usunąć ten podejrzany program z komputera. W tym celu można użyć oprogramowania typu anty-spyware, na przykład, ReimageIntego. Alternatywnie, można go usunąć ręcznie. Instrukcja z przewodnikiem usuwania goMovix Start jest podana na stronie 2.

Techniki usuwania goMovix Start

Procedura usuwania wirusa goMovix Start jest raczej łatwa. Jak już to wcześniej stwierdziliśmy, można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich, który jest zalecany przez specjalistów od zabezpieczeń komputerowych to opcja automatycznego usuwania. Mamy listę kilku programów anty-spyware, które zalecamy używać w kontaktach z programami szpiegującymi i złośliwym oprogramowaniem – poszukaj tych zaleceń w następnym akapicie. Alternatywnie, można spróbować usunąć wirusa goMovix Start ręcznie – w tym celu należy wykonać ręczny przewodnik usuwania, który jest podany poniżej tego artykułu:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa goMovix Start:

Usuń goMovix Start z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj goMovix Start oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj goMovix Start lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń goMovix Start z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimgoMovix Start czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa goMovix Start z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to goMovix Start powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń goMovix Start z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz goMovix Start oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie goMovix Start. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń goMovix Start z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz goMovix Start oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie goMovix Start. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń goMovix Start z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj goMovix Start i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania goMovix Start. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się goMovix Start i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach