Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Go.mail.ru (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Powody, dla których nie możesz tak łatwo pozbyć się Go.mail.ru

Prezentacja wirusa Go.mail.ru

Wirus Go.mail.ru to porywacz przeglądarki atakujący głównie rosyjsko-języcznych użytkowników komputerów. Po instalacji ustawia on adres hxxp://go.mail.ru/search jako domyślną wyszukiwarkę i stronę domową na każdej możliwej przeglądarce w komputerze ofiary. Wiele wskazuje na to, że wirus Mail.ru atakuje głównie użytkowników Chrome'a i Firefoksa – nie dziwią więc pytania ofiar w sieci brzmiąca „как удалить go.mail.ru из chrome/firefox”.

Opisana strona wyszukiwania pojawia się w przeglądarce ofiary od razu po instalacji podejrzanego programu, który promuje wirusa go.mail.ru. Szybko dostaje się ona do systemu i przechwytuje takie przeglądarki, jak Chrome bądź Firefox.

Twórcy spyware'a korzystają z przechwyconych przeglądarek do wyświetlania powiązanych reklam, dołączania linków sponsorowanych oraz przekierowywania użytkowników na strony wbrew ich woli. Do tego, porywacz może utrudniać przywrócenie wcześniejszych ustawień – dzieje się to poprzez instalację dodatkowych komponentów i rozszerzeń, które automatycznie przestawiają adresy za każdym razem, gdy użytkownik próbuje je zmienić. Wiadomo też, że ten porywacz tworzy w systemie foldery C:\Program Files (x86)\Mail.Ru\ oraz C:\Users\Home\AppData\Local\Mail.Ru.

Wszystko to dzieje się w jednym celu – by utrzymać porywacza jak najdłużej w systemie. Jest to powód, dla którego tak wiele ofiar nie może sobie poradzić z usunięciem Go.mail.ru. Ta potencjalnie niepożądana aplikacje jest wykorzystywana tylko i wyłącznie do wyświetlania reklam i generowania przychodu poprzez kierowanie ruchu na określone strony.

Niestety, gdy rzucasz okiem na rzeczone reklamy, możesz zauważyć, że wyglądają niezwykle podejrzanie. Mogą one promować gry online, różne artykuły typu clickbait bądź podejrzane witryny sugerujące np. handel opcjami binarnymi.

Powinieneś unikać takich stron – większość z nich jest uznawanych za niezaufane. Poza tym, jeśli bezmyślnie korzystasz z nieznanymi stronami internetowymi, możesz szybko zainstalować spyware czy malware, a nawet ujawnić informacje o sobie oszustom. Pomyśl o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą internet i nie ufaj każdej stronie, na jaką wchodzisz. Pamiętaj, że nawet jeśli strona mail.ru jest prawdziwa, dostarczane linki do zewnętrznych stron mogą nie być tak bezpieczne.

Innymi słowy, nie ma powodu, by ufać tej podejrzanej witrynie – dostarcza ona sporą liczbę sponsorowanych linków w formie wyników wyszukiwania, wyskakujących okienek bądź banerów powiązanych ze wcześniejszymi wyszukiwaniami ofiary, historią przeglądarki, adresami IP i innymi nie identyfikującymi jednoznacznie informacjami, które porywacz zbiera poprzez śledzące ciasteczkaoraz skrypty sieciowe.

Chociaż może to wyglądać na wrogie działanie, porywacze przeglądarki są ledwie programami potencjalnie niepożądanymi – pojęcie „wirusa” zostawia się dużo poważniejszym cyberinfekcjom. Bez względu na to, jest wiele problemów, jakie ofiary tej aplikacji mogą uznać za oznakę infekcji.

Jeśli jesteś jedną z nick, wiesz już najpewniej, o czym mówimy. W takim wypadku przejdź na koniec artykułu, gdzie znajdziesz instrukcję usuwania Go.mail.ru. Jeśli jednak tylko interesuje Cię działanie tego programu oraz jak go uniknąć, kontynuuj lekturę.

Ofiary, zaatakowane przez Go.mail.ru często podkreślają, że nie zauważyli żadnych podejrzanych oznak infiltracji wirusa do momentu aż tony banerów, linków oraz wyskakujących reklam zaczną zalewać przeglądarkę. Wirus ten może wniknąć do systemu po cichu – są jednak oznaki, które mogą poinformować o jego obecności.

Wirus Go.mail.ruGo.mail.ru to irytująca wyszukiwarka pełna linków do stron zewnętrznych. Jest ona promowana z pomocą niepożądanych programów takich, jak porywacze przeglądarki.

Czy zauważyłeś że twój komputer spowolnił, a niektóre z aplikacji nie działają tak płynnie jak kiedyś? Czy twoja przeglądarka zawiesza się bądź już doświadczyła przekierowań Go.mail.ru? Mogą to być ciche oznaki wskazujące na to, że komputer jest pod wpływem infekcji malware.

Nawet jeśli je zobaczysz, nie oznacza to że powinieneś próbować walczyć z programem samemu. Brak uwagi bądź nieświadomy błąd może prowadzić do dodatkowych szkód w systemie; dużo bezpieczniej usunąć Go.mail.ru z pomocą profesjonalnego programu ochronnego takiego, jak ReimageIntego.

Sposoby promocji podobnych porywaczy przeglądarek

Jak już wspomnieliśmy, Go.mail.ru jest rosyjską stroną – nie oznacza to jednak, że możesz złapać tego wirusa tylko jeśli żyjesz w określonym regionie, odwiedzasz rosyjskie portale bądź pobierasz oprogramowanie ze stron tego pochodzenia. Ten potencjalnie niepożądany program podróżuje głównie poprzez paczki oprogramowania – nie ma więc dla niego różnicy, do którego programu został on podpięty.

Najważniejszą rzeczą jest wiedzieć, jak wyłapać te programy i zablokować ich instalację w komputerze. Na szczęście, jest to w miarę proste – przy instalacji nowych programów na komputerze, wybierz instalację Zaawansowaną i uważnie przeprowadz wszystkie kroki instalacji. Jeśli jakieś podejrzane programy się pojawią w instalatorze, odznacz zgodę na ich instalację i bezpiecznie ukończ cały proces.

Szybkie sposoby na usunięcie Go.mail.ru

Jest kilka sposobów na usunięcie wirusa Go.mail.ru. Jednym z nick jest posiadanie programu anty-spyware lub anty-malware, inne zaś wymagają nieco cierpliwości. Obydwie opcje są wyjaśnione poniżej.

Nie trzeba mówić, że nikt nie chce mieć zakłócanego spokoju przy przeglądaniu sieci, a ponieważ wirus przekierowań w taki sposób utrudnia Ci przeglądanie sieci, warto poświęcić kilka minut, by go wyeliminować z systemu. Możesz zakończyć jego działanie ręcznie lub automatycznie.

Samouczki związane z ręcznym usunięciem porywacza przygotowane przez naszych ekspertów wyjaśnią, jak samemu możesz wyłączyć tą aplikację. Nie czuj się zawiedziony, jeśli nie będziesz w stanie usunąć tego porywacza ręcznie – porywacze zmieniają taktykę od czasu do czasu, by oszołomić ofiary i utrudnić proces usuwania. Poza tym, musisz pamiętać, że wirus może nie być jedynym złośliwym programem działającym na komputerze. Aby usunąć go wraz ze wszelką inną podejrzaną treścią, przeskanuj komputer programem antywirusowym.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Go.mail.ru:

Usuń Go.mail.ru z rodziny systemu Windows

Aby usunąć wirusa Go.mail.ru z systemu Windows, musisz odinstalować programy z nim powiązane. Trzymanie ich w komputerze jest sporym problemem, a nie wszystkie antywirusy są w stanie zidentyfikować je – część z nich należy do kategorii spyware, nie malware.

Dlatego przygotowaliśmy instrukcje, by pomóc Ci pozbyć się wirusa (który może ukrywać się pod różnymi tytułami) oraz uniemożliwić mu powrót do systemu.

Co ważniejsze, sprawdź skróty Chrome'a, Firefoksa i innych popularnych przeglądarek w sposób, który opisaliśmy poniżej. Niektóre porywacze przechwytują skróty, przez co użytkownik może mieć do czynienia z przekierowaniami za każdym razem, gdy uruchamia przeglądarkę..

WSKAZÓWKA. Ten porywacz często próbuje zmodyfikować Rejestr systemowy, skróty przeglądarek i inne ustawienia tyko po to, by pozostać w systemie. Ustawienia systemowe – w szczególności rejestr systemu – powinien być modyfikowany tylko i wyłącznie przez doświadczonego informatyka. Jeśli nie chcesz spędzić całego dnia na próbach ręcznego usuwania tego wirusa, zalecamy skorzystać z automatycznego narzędzia usuwającego spyware/malware. Upewnij się, że zaktualizujesz je też do najnowszej wersji oraz uruchomisz kilka skanów systemu, by całkowicie wyeliminować zagrożenie.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Go.mail.ru oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Go.mail.ru lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Go.mail.ru ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Go.mail.ru z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGo.mail.ru czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Go.mail.ru z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Go.mail.ru oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Go.mail.ru. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Go.mail.ru z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Go.mail.ru powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Go.mail.ru z Mozilla Firefox (FF)

Aby odinstalować wirusa go.mail.ru z firefoksa, musisz usunąć rozszerzenia z nim związane. Zalecamy rozejrzeć się za wszelkimi podejrzanymi dodatkami – w szczególności za tymi, które obiecują Ci „lepsze wrażenia z przeglądania sieci”. Po usunięciu podejrzanych dodatków, zresetuj przeglądarkę.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Go.mail.ru oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Go.mail.ru. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Go.mail.ru z Google Chrome

Aby usunąć go.mail.ru z Chrome'a, musisz:

1. Usunąć powiązane rozszerzenia przeglądarki.

2. Usunąć podejrzane adresy z ustawień „Podczas uruchomienia” oraz „Domyślnej Wyszukiwarki”.

3. Zresetować przeglądarkę Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Go.mail.ru oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Go.mail.ru. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Go.mail.ru z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Go.mail.ru i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Go.mail.ru to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Go.mail.ru. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-go-mail-ru-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Go.mail.ru virus