Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Gangnam Game (Poradnik usuwania wirusów)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Adware

Cześć, 2-spyware. Właściwie jestem fanem gier online. Jednak na razie jestem trochę rozdrażniony reklamami Gangnam Game, które stale oferują mi odwiedzanie wątpliwych stron i granie w gry. Niemniej jednak, nie wszystkie reklamy przekierowują do stron z grami. Zamiast gier, często proponowano mi, aby zainstalować darmowe oprogramowanie lub zaktualizować Java. Co muszę zrobić, aby pozbyć się pop-upów oznaczonych jako „Reklamy Gangnam Game?”

Dlaczego tak dużo użytkowników doświadcza reklam Gangnam Game podczas przeglądania internetu?

“Ads by Gangnam Game,” “Brought by Gangnam Game,” i podobnie oznaczone reklamy pop-up mogą pokazać się na każdym komputerze, na którym jest uruchomiony system operacyjny Windows i który zawiera instalator przeglądarki internetowej Google Chrome, Internet Explorer lub Mozilla Firefox. To dlatego, że pop-upy Gangnam Game są spowodowane przez adware, które jest również znane jako potencjalnie niechciany program (PUP). Jest on kompatybilny tylko z systemem operacyjnym Windows i wszystkimi typami przeglądarek internetowych. Tak więc, z tego powodu tak wielu ludzi jest zmuszone oglądać niechciane reklamy generowane przez złośliwe oprogramowanie adware Gangnam Game.

W jaki sposób Gangnam Game porywa moje przeglądarki internetowe?

Deweloperzy Gangnam Game korzystają z metody dystrybucji nazywanej ‚dystrybucją pakietową’. Jest to niewidoczna technika marketingowa, które pozwala aplikacjom firm trzecich dostać się do systemu bez bycia zauważonym. Jednak nie oznacza to, że „dystrybucja pakietowa” pozwala wprowadzić aplikacje na komputery bez konieczności zgody, podobnie jak wirus czy złośliwe oprogramowanie. Nie. W rzeczywistości, „dystrybucja pakietowa” oznacza, że wirus Gangnam Game rozprzestrzenia się zazwyczaj wraz z innymi programami freeware. Sztuczką jest, że instalator tej aplikacji jest zazwyczaj ukryty w opcjach szybkiej lub podstawowej instalacji. Dlatego też, mając to na uwadze, że ludzie nie są chętni na sprawdzenie ustawień zaawansowanych czy niestandardowych, staje się jasne, dlaczego może się wydawać, że adware Gangnam Game wśliznął się do systemu bez wymaganego pozwolenia, co nie jest prawdą. Dlatego, aby chronić komputer przed niechcianymi instalatorami, wykonaj następujące czynności za każdym razem podczas instalacji programów freeware:

 • Wybierz darmowe źródło pobierania ostrożnie (należy unikać witryn CNET, Softonic, soft32 i podobnych źródeł zewnętrznych);
 • Przeczytaj EULA/Politykę prywatności programu freeware;
 • Wybierz zaawansowaną lub niestandardową opcję instalacji (jeśli jest to możliwe);
 • Przeczytaj wszystkie informacje przy opcjach wyboru;
 • Odznacz opcje zawiadamiające o twojej zgodzie na zainstalowanie pasków narzędzi przeglądarki, rozszerzeń, pluginów itd.

Ads by Gangnam Game virus

Co ten adware robi po instalacji na docelowym systemie?

Gangnam Game jest uważane za platformę reklamową, która jest używana nie tylko do promowania popularnych i niepopularnych gier, ale mogą być również wykorzystywane do rozprzestrzeniania innych potencjalnie niepożądanych programów lub zwiększania ruchu na niepowiązanych stronach internetowych osób trzecich. Dlatego też, gdy tylko jest on zainstalowany w systemie docelowym umożliwia ukierunkowane reklamy. W związku z tym, każda przeglądarka, którą ​​używasz może wyświetlać reklamy komercyjne i niekomercyjne (wyskakujące reklamy, banery reklamowe, reklamy w tekście, reklamy zasłaniające całą stronę, reklamy w zakładkach, itp) oznaczone hasłem takim jak “Ads by Gangnam Game” lub “Gangnam Game Ads.” Nieważne, jakie efektowne reklamy mogą się pojawiać, należy pamiętać, że mogą one być związane z niebezpiecznymi stronami internetowymi i spowodować infiltrację wirusa lub malware. Oprócz przekierowań Gangnam Game ten adware może również spowodować spowolnienie przeglądarki internetowej. To dlatego, że może wykonywać kilka procesów w Menedżerze zadań i niewłaściwie używać pamięć procesora. Ostatni, ale nie najmniej istotny fakt, którego nie należy lekceważyć jest to, że złośliwe oprogramowanie Gangnam Game wykorzystuje pliki cookies i przekazuje informacje związane z przeglądaniem (zapytania, przeglądane strony, kliknięcia, adresy IP, lokalizację, itp) do stron wątpliwych. Utrata tych danych może nieść za sobą więcej reklam podczas przeglądania stron internetowych, a nawet spamu e-mailowego, więc należy być ostrożnym. Czy doświadczasz niechcianych reklam od tego adware? Więc nie trać więcej czasu! Przejdź do Strony2 i wykonaj proces usunięcia Gangnam Game z użyciem ReimageIntego lub proces ręcznego usuwania podany w poradniku.

Jak pozbyć się tego zagrożenia cybernetycznego?

Programy adware nie są złośliwe w stosunku do wirusów, złośliwego oprogramowania i podobnych szkodników. W związku z tym, można wykonać ich usunięcie samemu. Aby usunąć wirusa Gangnam Game, możesz skorzystać z instrukcji, która znajduje się poniżej. Jednak w ten sposób nie możesz usunąć dodatkowych elementów wspomagających go i obciążających system, pozostawiając je aktywne. Na dodatek, możesz pominąć inne PUP. Dlatego zalecamy skorzystanie z profesjonalnego programu anty-malware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Gangnam Game:

Usuń Gangnam Game z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Gangnam Game oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Gangnam Game lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Gangnam Game z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGangnam Game czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Gangnam Game z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Gangnam Game powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Gangnam Game z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Gangnam Game oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Gangnam Game. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Gangnam Game z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Gangnam Game oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Gangnam Game. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Gangnam Game z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Gangnam Game i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Gangnam Game. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Gangnam Game i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach