Skala niebezpieczeństwa:  
  (20/100)

Usuń wirusa Four (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Wirus Four jest oszustwem wykorzystywanym do przekonywania ludzi, że ich systemy są w ciężkim stanie

Oszustwo wirusa Four

Wirus Four to zwodnicza wiadomość informująca o tym, że komputer użytkownika jest w ciężkim stanie. Ten fałszywy alarm może pojawiać się na komputerach, smartfonach i tabletach. Wiadomości takie mogą być także pochodnymi wirusów na Androida czy wirusów na iPhone'a. Mimo tego, jak dobrze może ta wiadomość wyglądać, eksperci ostrzegają, że jest to tylko próba wciągnięcia Ciebie w pobranie potencjalnie niebezpiecznego programu na system.

Zazwyczaj osoba jest przekierowywana na stronę, na której wyskakuje takie ostrzeżenie informujące o uszkodzeniu systemu przez wirusa Four. Niestety, wiadomość ta jest fałszywa i tylko wskazuje na obecność programu adware w systemie. Takie potencjalnie niepożądane programy są tworzone, by dostarczać agresywne i często niebezpieczne reklamy.

Treść ostrzeżenia o wirusie Four może wyglądać tak, jak na następującym przykładzie:

Your system is heavily damaged by (4) virus!

We have detected that your Windows 7 is 28.1% DAMAGED because of (4) harmful viruses from recent
adult sites,
If you do not remove the virus now, it will cause permanent damage to your system, corrupt your photos,
data, applications, etc.
Here’s what you NEED to do (step by step):
Step 1: Tap the button and install PC SmartCIeanup for free now!
Step 2: Open the app to fix your system now!

REMOVE VIRUSES>>

Zapamiętaj, że nigdy nie powinieneś ufać ostrzeżeniu o wirusie (4) ponieważ może ono doprowadzić do pobrania większej liczby niepożądanych aplikacji, a nawet malware. Ofiary informują, że oferuje im się „zaufany” program ochronny, który pomoże pozbyć się wirusa (4). Jest to jednak sposób, którym przestępcy promują mniej godne zaufania programy bądź rozpowszechniają malware.

Dodatkowo możesz zostać przekierowany na stronę z ostrzeżeniem „Twój system został uszkodzony przez wirusa Four” przez inną podejrzaną witrynę. Dlatego sugerujemy Ci unikać podejrzanych stron – jest to jeden ze sposobów, dzięki któremu możesz dać się wrobić w własnoręczne zainfekowanie systemu. 

Wirus Four ma kilka wariantówWirus Four działa jako zwodnicza wiadomość oferująca instalację niezaufanego antywirusa, który chroni przed nieistniejącym malware.

Jeśli natknąłeś się na wiadomość o wirusie Four na iPhonie lub komputerze, natychmiast zamknij okno. Zauważ jednak, że to tylko tymczasowe rozwiązanie, by pozbyć się alarmu, choć zapobiegnie instalacji innych niepożądanych programów, a nawet groźnych cyberinfekcji w systemie.

Wirusa Four będziesz mógł usunąć, usuwając program adware, który jest przyczyną, że otrzymujesz takie ostrzeżenia. Niestety, oprogramowanie bazujące na reklamach posiada wiele dodatkowych komponentów, które są ukryte głęboko w systemie. Ich identyfikacja i usunięcie może być wyzwaniem.

Dlatego sugerujemy skorzystanie z profesjonalnego antywirusa, który usunie wirusa Four. Zaopatrz się w ReimageIntego bądź też w inny zaufany program, który pozbędzie się problemu na dobre. Dodatkowo, znajdziesz tu poradniki pokazująca, jak zresetować ustawienia przeglądarki i zakończyć procedurę usuwania.

Four virus

Możesz pozwolić na wniknięcie niepożądanych aplikacji w system podczas instalacji freeware

Jak już wspomnieliśmy, reklamy „Your system is heavily damaged by (4) virus!” są dostarczane przez program adware. Program ten jest jednym z wielu sklasyfikowanych jako potencjalnie niepożądane aplikacje i rozpowszechniane przez popularną technikę marketingową zwaną bundlingiem. Innymi słowy, programy te instalują się po cichu na komputerze podczas instalacji darmowych programów.

Zauważ, że jest to metoda legalna, lecz nieuczciwe. Jeśli wybierzesz ustawienia Szybkie lub Zalecane podczas procesu instalacji, informacje o adware'ach zostaną ukryte, a dodatkowo zainstalujesz je w systemie. z tego powodu zalecamy chronić system i ZAWSZE wybierać instalację Zaawansowaną bądź Własną.

Wtedy, z kolejnymi krokami instalacji, uważnie prześledź każdy kok i poszukaj wszelkich podejrzanych ofert instalacji nieznanych programów. Jeśli jakieś znajdziesz – odznacz pola pozwalające na ich instalację oraz przeszukaj system w poszukiwaniu adware'ów z pomocą profesjonalnego programu ochronnego.

Four virus

Szybki sposób na deinstalację wirusa Four

Eksperci z NoVirus.uk zauważają że nie powinieneś próbować usunąć wirusa poprzez instrukcje znalezione w fałszywej wiadomości. Gwarantujemy Ci, że albo zostaniesz nakłoniony do pobrania przepłaconego, nieefektywnego antywirusa albo, co gorsza, malware'a.

W zamian, powinieneś usunąć wirusa Four profesjonalnym oraz przetestowanym przez ekspertów oprogramowaniem. Najlepsze oprogramowanie tego typu znajdziesz poniżej. Automatyczna eliminacje wymaga tylko pobrania antywirusa oraz dokładnego skanu komputera. Chwilę później nie będziesz w stanie otrzymywać fałszywych alarmów podczas przeglądania sieci.

Dodatkowo, jest sposób na pozbycie się wirusa Four z pomocą poniższych poradników. Metody te jednak wymagają doświadczenia, dzięki któremu przeprowadzisz poprawnie procedury i unikniesz uszkodzenia systemu. 

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus Four snapshot
Wirus Four snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Four:

Usuń Four z rodziny systemu Windows

JeśIi program adware istnieje w systemie, musisz usunąć go razem z dodatkowymi komponentami.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Four oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Four lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Four z systemu Mac OS X

W wypadku, gdy trafiłeś na wirusa Four na Macu, znajdź i odinstaluj adware.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimFour czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Four z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Four oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Four. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Four z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Four powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Four z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Four oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Four. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Four z Google Chrome

Możesz naprawić Chrome'a usuwając podejrzane pluginy i rozszerzenia, które zaburzają aktywność przeglądarki.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Four oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Four. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Four z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Four i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Four. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-four-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Four virus