Skala niebezpieczeństwa:  
  (62/100)

Usuń wirusa „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam (Wirus Przekręcu Wsparcia) - Poradnik usuwania

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Malware

Wirus fałszywego wsparcia technicznego „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED”

Czy otrzymałeś podejrzane powiadomienie pop-up “YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED”? Zastanawiasz się, czy ktoś zdecydował się zablokować iPhone Safari z powodów bezpieczeństwa? Jeśli tak jest, nie powinieneś spieszyć się z wybieraniem numeru podanego na ekranie twojego komputera Mac, iPada lub iPhona, ponieważ masz po prostu do czynienia z oszustami od fałszywego wsparcia technicznego , którzy próbują skorzystać z braku wiedzy nieprofesjonalnych użytkowników komputerów, którzy próbują utrzymać malware z dala od swoch urządzeń. Zablokowanie Safari jest po prostu oszustwem i nie powinno się do niego zwracać. Te zwodnicze wiadomości mogą zagrozić twojemu iPhone’owi, a także komputerowi typu iPad lub Mac – żaden z tych urządzeń nie jest odporne na tego typu złośliwe oprogramowanie jeszcze . Przekręt oparty jest na kilkudziesięciu witrynach wyłudzających informacje osobiste, które wywołują oficjalne alarmy informujące, że „komputer Apple został zablokowany”. Zazwyczaj oszuści korzystają z Google Chrome lub Safari, aby wyświetlać te wiadomości, ale także z innych przeglądarek internetowych. Oszuści próbują manipulować uczuciami ofiary i przestraszyć ją wystarczająco, aby zmusić do tego, aby bez zastanowienia zadzwoniła na wybrane numery „Apple Care” lub „Apple Support”. Jednak zadzwonienie na podany numer po prostu łączy ofiarę z podziemnym biurem przestępców, którzy stają się udawać pracowników Apple, chociaż nimi nie są.
Wirus “YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED”Nasi eksperci pokazują jak wirus “YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” próbuje nakłaniać ofiary do dzwonienia do oszustów do pomocy technicznej. Niestety, te fałszywe komunikaty mogą wyglądać bardzo realistycznie.

Co więcej, zauważono, że większość takich urzędów jest umiejscowiona w Indiach, więc jeśli masz co najmniej najmniejsze podejrzenie, że masz do czynienia z oszustwem wsparcia technicznego i tak zwanym „certyfikowanym technikiem Apple”, który mówi z silnym indyjskim akcentem i prosi cię o ujawnienie informacji osobistych lub pobieranie i instalowanie niektórych programów zdalnego dostępu, lepiej w takiej sytuacji rozłączyć się. Przede wszystkim prawdziwi technicy firmy Apple lub Microsoft nigdy nie poprosiliby o podanie poufnych informacji przez telefon. Oszuści mogą próbować używać danych karty kredytowej lub danych osobowych do złych celów, więc należy znać sztuczki, których używają. Na przykład mogą próbować sprzedawać podejrzane oprogramowanie „bezpieczeństwa” za ogromne kwoty (100-700 USD), zalogować się na podejrzane portale, które wyglądają jak prawdziwe witryny firmy Apple (strony phishingowe) by podać identyfikator Apple i tak dalej. Pamiętaj, że logując się do takich portali, po prostu wyślij swoje dane logowania bezpośrednio do serwerów przestępców. Jeśli podejrzewasz, że komputer Mac został naruszony przez wirusa „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED”, uruchom skanowanie systemu przy użyciu Malwarebytes i usuń infekcję. Jeśli nie możesz usunąć go za pomocą tego programu, sugerujemy następujące instrukcje przedstawione poniżej artykułu.

W jaki sposób zostałem zainfekowany takim malware?

Porwanie „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” odbywa się, gdy użytkownik odwiedza zagrożone strony internetowe, pobiera lub instaluje wątpliwe pliki i w wielu innych przypadkach. Jeśli zauważyłeś, że urządzenie Mac lub inne urządzenie iOS zaczęło działać podejrzanie, nie należy tego ignorować i natychmiast podjąć działania, aby rozwiązać problem. Główną radą od nas jest sprawdzenie, jakiego rodzaju treści przegląda się online. Pamiętaj, że często podejrzane są witryny zorientowane na dorosłych, hazard internetowy, a zwłaszcza strony internetowe, które gromadzą kolekcje tapet. Witryny te sprawiają, że są na liście najwyższych niebezpiecznych miejsc w Internecie, a odwiedzanie ich może narazić system operacyjny na ryzyko. Zalecamy zachować ostrożność podczas przeglądania jakiejkolwiek z nich i unikać klikania na umieszczone w nich bannery i nigdy nie przeglądać ofert, które pojawiają się w reklamach pop-up i pop-under.

Jak mogę naprawić mój  komputer po ataku „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED”?

Jeżeli chciałbyś pozbyć się wirusa „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” jak najszybciej, Uruchom skanowanie systemu za pomocą programu Malwarebytes. Jest on zgodny z systemem operacyjnym Mac OS i pomaga oczyścić system z podejrzanych składników. Można jednak również spróbować usunąć infekcję ręcznie. Użyj instrukcji usuwania „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” dostarczonej przez nasz zespół wsparcia – znajdziesz ją poniżej.

Jak pozbyć się wirusa fałszywego wsparcia technicznego „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” ze swojego urządzenia iPhone/iPad:

1. Naciśnij przycisk Uśpienia/Wybudzenia w urządzeniu, a także przycisk Home (oba jednocześnie)! Przytrzymaj te przyciski, aż urządzenie zgaśnie.

2. Poczekaj chwilę, a następnie ponownie włącz urządzenie.

3. Usuń informacje związane z przeglądaniem z urządzenia: wystarczy przejść do sekcji Ustawienia > Safari > Wyczyść historię > Wyczyść ciasteczka i dane/usuń historię i dane witryny.

Aby dowiedzieć się, jak odinstalować wirusa z systemu Mac OS, zapoznaj się z instrukcjami podanymi poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam:

Usuń „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam z systemu Mac OS X

Odinstaluj wszystkie podejrzane aplikacje z komputera Mac. Być może trzeba spojrzeć na te instrukcje, aby zrobić wszystko we właściwej kolejności. Przede wszystkim zamknij Safari i otwórz go ponownie przytrzymując klawisz Shift.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim„YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-your-apple-computer-has-been-locked-tech-support-scam-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: „YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED” Tech Support Scam virus