Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Wirus-fałszywe wsparcie techniczne "Windows Defender Alert: Zeus Virus". Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Malware

Oszustwo „Windows Defender Alert: Zeus Virus” – poznaj ja jeśli nie chcesz być przez nie zwodzony! 

Fałszywe wsparcie techniczne "Windows Defender Alert: Zeus Virus"

Wirus-oszustwo wsparcia technicznego „Windows Defender Alert: Zeus Virus” to złośliwy program komputerowy, który wywołuje przekierowania na strony phisingowe i próbuje przerazić ofiarę przez wyśietlanie fałszywych ostrzeżeń związanych z bezpieczeństwem komputera.

Strona, która wyświetla takie ostrzeżenie, ma zwykle niebieskie tło z białym tekstem, odtwarza dźwięk i zawiesza przeglądarkę. Dodatkowo na stronie znajduje się logo Windows, które ma przekonać ofiarę do wiarygodności strony. Strona po chwili wyświetla w okienku następującą informację: “Windows Defender Alert: Zeus Virus Został Znaleziony Na Twoim Komputerze!!! Nie Wyłączaj Go Ani Nie Uruchamiaj Ponownie.

”Wiadomość jest zwodnicza i użytkownicy nie powinni wierzyć jej treści – Na ich komputerach nie powinno być wirusa Zeus. Ponadto, Windows Defender nigdy nie wyświetliłby takiej informacj poprzez przeglądarkę użytkownika, a tym bardziej nie sugerowałby kontaktu telefonicznego.

Takie strony zwykle grożą ofiarom, że jeśli się nie zadzwonią na podan numer telefonu (w tym wypadku, +1-844-313-7003), udawani hakerzy wykradną wszelkie hasła, historię przeglądarki, informacje o kartach kredytowych oraz pliki z dysków twardych.

Takie informacje są wykorzystywane by podkreślić wagę „zagrożenia” – co nierzadko przekonuje ofiary do kontaktu ze scammerami. Jeśli zauważyłeś takie wiadomości na swoim ekranie, możesz usunąć Oszustwo wsparcia technicznego „Windows Defender Alert: Zeus Virus” z pomocą programu anty-malware – Reimage.

Scammerzy oczekujący na dzwoniące ofiary są gotowi na powiedzenie im kłamstw. Ekipa od „Windows Defender Alert: Zeus Virus” poluje na łatwe cele – jeśli ofiara została przekonana do wykonania połączenia, najpewniej będzie też słuchać się poleceń podanych przez telefon.

Nigdy nie ufaj takim wiadomościom! Ci oszuści będa chcieli wyciągnąć pieniądze od użytkowników na wszelki sposób i zwykle każą użytkownikowi wykonać kilka bezsensownych poleceń. Najpierw zapytają się o zawartość ekranu użytkownika.

W ten sposób upewniają się, który z ich wirusów zainfekował komputer. Następnie poproszą użytkownika o wejście w okręslone foldery, wciskanie różnych przycisków i wykonywanie innych czynności mających jeszcze bardziej oszołomić ofiarę.

Na końcu przedstawia problem i poinformują użytkownika o konieczności zakupu przepłaconego programu związanego z bezpieczeństwem systemu bądź, co gorsza, zasugerują zdalne „rozwiązanie” problemu. Jesli ofiara zapewni zdalny dostęp, oszuści mogą wpuścić ramsomware bądź inny niebezpieczny program w mgnieniu oka. By uniknąć kontaktu ze scammerami i mieć zabezpieczony komputer, użytkownicy powinni nie czekać z usunięciem „Windows Defender Alert: Zeus Virus”.

Rozpowszechnianie się wirusów tego typu

Wirusy podszywające się pod wsparcie techniczne potrafią pojawić się w paczkach programów, złośliwym spamie i innych technikach. Na szczęście, ofiary mogą zapobiec ich instalacji bez większych problemów. Zwykle wystarczy unikać otwierania niechcianych maili czy instalacji swieżo pobranych programów w trybie natychmiastowym.

Jak więc wygląda prawidłowy sposób instalacji? Dla wielu ludzi jest to po prostu kliknięcie kilkanaście razy przycisku „Dalej”, a następnie „Zakończ”. Niestety, możemy tak zezwolić na instalację także i niechcianych programów. Zalecamy przejrzenie dokumentacji związanej z programem instalacyjnym, a następnie dostosowanie ustawień.

W tym celu wybierz instalację Zaawansowaną bądź Własną zamiast opcji szybkiej/automatycznej. Na końcu odznaczamy wszelkie dodatki nieznane, ale sugerowane przez instalator.

Usuwanie złośliwego „Windows Defender Alert: Zeus Virus”

Jeśli opisane okienka wyskakują na twoim ekreanie regularnie, nie przekładaj usunięcia tego oszustwa z twojego komputera. W tym celu wykorzystaj dobry program anty-malware taki, jak Reimage. Spróbuj też zamknąć przeglądarkę wyświetlającą te okienka.

Jeśli okazuje się to niemożliwe, skorzystaj z naszego poradnika, by uruchomić ponownie komputer w Trybie Awaryjnym z obsłigą sieci. Po uruchomieniu przeskanuj komputer programem anty-malware, by pozbyć się wirusa „Windows Defender Alert: Zeus Virus” na dobre.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Wirus-fałszywe wsparcie techniczne "Windows Defender Alert: Zeus Virus" zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Wirus-fałszywe wsparcie techniczne "Windows Defender Alert: Zeus Virus". Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus-fałszywe wsparcie techniczne "Windows Defender Alert: Zeus Virus" (2017-09-15)
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus-fałszywe wsparcie techniczne "Windows Defender Alert: Zeus Virus" (2017-09-15)

Instrukcja ręcznego usuwania „Windows Defender Alert: Zeus Virus” Tech Support Scam:

Usuń „Windows Defender Alert: Zeus Virus” Tech Support Scam korzystająć z Safe Mode with Networking

Ten wirus potrafi zawiesić komputer, przez co ofiara może nie być w stanie zamknąć okna przeglądarki. Z tego powodu może być konieczne uruchomienie komputera w Trybie Awaryjnym z obsługą sieci by dezaktywować wirusa i pozwolić programom ant-spyware na jego usunięcie.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń „Windows Defender Alert: Zeus Virus” Tech Support Scam

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie „Windows Defender Alert: Zeus Virus” Tech Support Scam.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

O autorze

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-windows-defender-alert-zeus-virus-tech-support-scam.html

Poradniki w innych językach