Usuń „Windows Defender Alert: Zeus Virus” Tech Support Scam (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Lut 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Malware

Oszustwo „Windows Defender Alert: Zeus Virus” – poznaj ja jeśli nie chcesz być przez nie zwodzony!

Fałszywe wsparcie techniczne "Windows Defender Alert: Zeus Virus"

Wirus-oszustwo wsparcia technicznego „Windows Defender Alert: Zeus Virus” to złośliwy program komputerowy, który wywołuje przekierowania na strony phisingowe i próbuje przerazić ofiarę przez wyśietlanie fałszywych ostrzeżeń związanych z bezpieczeństwem komputera.

Strona, która wyświetla takie ostrzeżenie, ma zwykle niebieskie tło z białym tekstem, odtwarza dźwięk i zawiesza przeglądarkę. Dodatkowo na stronie znajduje się logo Windows, które ma przekonać ofiarę do wiarygodności strony. Strona po chwili wyświetla w okienku następującą informację: “Windows Defender Alert: Zeus Virus Został Znaleziony Na Twoim Komputerze!!! Nie Wyłączaj Go Ani Nie Uruchamiaj Ponownie.

”Wiadomość jest zwodnicza i użytkownicy nie powinni wierzyć jej treści – Na ich komputerach nie powinno być wirusa Zeus. Ponadto, Windows Defender nigdy nie wyświetliłby takiej informacj poprzez przeglądarkę użytkownika, a tym bardziej nie sugerowałby kontaktu telefonicznego.

Takie strony zwykle grożą ofiarom, że jeśli się nie zadzwonią na podan numer telefonu (w tym wypadku, +1-844-313-7003), udawani hakerzy wykradną wszelkie hasła, historię przeglądarki, informacje o kartach kredytowych oraz pliki z dysków twardych.

Takie informacje są wykorzystywane by podkreślić wagę „zagrożenia” – co nierzadko przekonuje ofiary do kontaktu ze scammerami. Jeśli zauważyłeś takie wiadomości na swoim ekranie, możesz usunąć Oszustwo wsparcia technicznego „Windows Defender Alert: Zeus Virus” z pomocą programu anty-malware – ReimageIntego.

„Windows Defender Alert: Zeus Virus” Tech Support Scam

Scammerzy oczekujący na dzwoniące ofiary są gotowi na powiedzenie im kłamstw. Ekipa od „Windows Defender Alert: Zeus Virus” poluje na łatwe cele – jeśli ofiara została przekonana do wykonania połączenia, najpewniej będzie też słuchać się poleceń podanych przez telefon.

Nigdy nie ufaj takim wiadomościom! Ci oszuści będa chcieli wyciągnąć pieniądze od użytkowników na wszelki sposób i zwykle każą użytkownikowi wykonać kilka bezsensownych poleceń. Najpierw zapytają się o zawartość ekranu użytkownika.

W ten sposób upewniają się, który z ich wirusów zainfekował komputer. Następnie poproszą użytkownika o wejście w okręslone foldery, wciskanie różnych przycisków i wykonywanie innych czynności mających jeszcze bardziej oszołomić ofiarę.

Na końcu przedstawia problem i poinformują użytkownika o konieczności zakupu przepłaconego programu związanego z bezpieczeństwem systemu bądź, co gorsza, zasugerują zdalne „rozwiązanie” problemu. Jesli ofiara zapewni zdalny dostęp, oszuści mogą wpuścić ramsomware bądź inny niebezpieczny program w mgnieniu oka. By uniknąć kontaktu ze scammerami i mieć zabezpieczony komputer, użytkownicy powinni nie czekać z usunięciem „Windows Defender Alert: Zeus Virus”.

Rozpowszechnianie się wirusów tego typu

Wirusy podszywające się pod wsparcie techniczne potrafią pojawić się w paczkach programów, złośliwym spamie i innych technikach. Na szczęście, ofiary mogą zapobiec ich instalacji bez większych problemów. Zwykle wystarczy unikać otwierania niechcianych maili czy instalacji swieżo pobranych programów w trybie natychmiastowym.

Jak więc wygląda prawidłowy sposób instalacji? Dla wielu ludzi jest to po prostu kliknięcie kilkanaście razy przycisku „Dalej”, a następnie „Zakończ”. Niestety, możemy tak zezwolić na instalację także i niechcianych programów. Zalecamy przejrzenie dokumentacji związanej z programem instalacyjnym, a następnie dostosowanie ustawień.

W tym celu wybierz instalację Zaawansowaną bądź Własną zamiast opcji szybkiej/automatycznej. Na końcu odznaczamy wszelkie dodatki nieznane, ale sugerowane przez instalator.

Usuwanie złośliwego „Windows Defender Alert: Zeus Virus”

Jeśli opisane okienka wyskakują na twoim ekreanie regularnie, nie przekładaj usunięcia tego oszustwa z twojego komputera. W tym celu wykorzystaj dobry program anty-malware taki, jak ReimageIntego. Spróbuj też zamknąć przeglądarkę wyświetlającą te okienka.

Jeśli okazuje się to niemożliwe, skorzystaj z naszego poradnika, by uruchomić ponownie komputer w Trybie Awaryjnym z obsłigą sieci. Po uruchomieniu przeskanuj komputer programem anty-malware, by pozbyć się wirusa „Windows Defender Alert: Zeus Virus” na dobre.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Usuń „Windows Defender Alert: Zeus Virus” Tech Support Scam korzystająć z Safe Mode with Networking

Ten wirus potrafi zawiesić komputer, przez co ofiara może nie być w stanie zamknąć okna przeglądarki. Z tego powodu może być konieczne uruchomienie komputera w Trybie Awaryjnym z obsługą sieci by dezaktywować wirusa i pozwolić programom ant-spyware na jego usunięcie.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings
 • Krok 2: Usuń „Windows Defender Alert: Zeus Virus” Tech Support Scam

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie „Windows Defender Alert: Zeus Virus” Tech Support Scam.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się „Windows Defender Alert: Zeus Virus” Tech Support Scam i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach