Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Wirus FairWare ransomware. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Ransomware

Ostrzeżenie dla użytkowników Linux OS: zbliża się wirus FairWare

Podczas gdy większość zagrożeń ransomware celowała w użytkowników systemu operacyjnego Windows, wirus FairWare teraz ustawia swój cel na użytkowników Linux OS. Wydaje się różnić od swoich odpowiedników malware o kilka funkcji. Choć zagrożenie to próbuje blokować serwery i niektóre strony internetowe, nadal można usunąć FairWare. Niektórzy spekulują, że zajmuje on sympatię prywatnych użytkowników, ponieważ powoduje bardziej znaczące szkody. Ponadto, są większe szanse na otrzymanie płatności. W każdym razie, nie polecamy wykonania transakcji z BTC, dlatego że nie ma danej żadnej gwarancji. Zamiast tego, przejdź do usuwania FairWare. Możesz do tego użyć Reimage.

Zagrożenie to jest sklasyfikowane jako ransomware, lecz jego najbardziej intrygującą cechą jest to, że nie może ono szyfrować plików. W rzeczywistości, zakorzenia się w plikach i przenosi je do zdalnego serwera. Były przypadki z wcześniejszymi ransomware, które po prostu usuwały dane personalne, lecz jest to mało prawdopodobne w tym przypadku. Niemniej jednak, FairWare malware domaga się 2 BTC, które równa się 1,151.33 USD.

Spoglądając w plik READ_ME.txt można zauważyć, że hakerzy są zadowoleni, ponieważ ton wypowiedzi jasno zastrasza ich ofiary. Co więcej, średni termin dany na odzyskanie danych jest ustalony na dwa tygodnie. Cyberprzestępcy zachęcają do skontaktowania się z fairware@sigaint.org tylko wtedy, gdy użytkownicy przesłali pieniądze i mieli swój serwer oraz kody identyfikacyjne płatności. Wiadomość ostrzega użytkowników, aby nie zadawać nieotrzebnych pytań związanych z odzyskiwaniem danych. Co więcej, wiadomość ta nie oferuje uzyskania jakiegokolwiek oprogramowania, które mogłoby zweryfikować pliki będące w posiadaniu hakerów.

FairWare attacks Linux OS users

Analizując tego wirusa, istnieje prawdopodobieństwo, że obecna wersja to tylko eksperyment. Użytkownicy Linuxa OS wykryli wirusa po zdaniu sobie sprawy, że niektóre z ich stron internetowych nie działały. Plik z instrukcjamy jest umieszczony zazwyczaj w folderze /root/. To może być dopiero początek większej cyber kampanii, ponieważ malware ten blokuje strony i serwery.

W jaki sposób wirus infekuje komputery?

Oprócz usuwania, takie pytanie może rzeczywiście powodować ciekawość. Prawdopodobnie, ransmoware FairWare rozprzestrzenia się głównie poprzez spamowe e-maile ze szkodliwymi załącznikami. Niestety, hakerzy osiągnęli pewien stopień mistrzostwa, bo nie lada wyzwaniem jest wykryć oszusta od oficjalnego e-maila. Użytkownicy zostali niedawno zaatakowani fałszywymi e-mailami od telekomunikacji, przewoźników, agencji celnych lub instytucji podatkowych. Takie e-maile są podrobione w dość przekonujący sposób. Po obejrzeniu logo i zaświadczenia rzekomego specjalisty, niewielu użytkowników przewidziało niebezpieczeństwo otwarcia złośliwego załącznika. Ponadto, ważne jest aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego systemu operacyjnego przez instalację odpowiedniej aplikacji ochronnej. Potem ransomware może dołączyć trojany lub exploity jako narzędzia transmisji. Stąd, tylko uaktualniony anty-spyware ma możliwość wykrycia zagrożenia na czas, zanim przedostanie się ono do systemu. Na zakończenie, bądź zawsze czujny kiedy odwiedzasz strony z udostępnianiem pików.

 

Skuteczna eliminacja ransomware

Obecnie, jedyna możliwa droga aby usunąć FairWare to automatyczne usunięcie. Możesz użyć jednej z aplikacji anty-spyware, chociaż my polecamy Reimage lub Malwarebytes Malwarebytes. Użeranie się ręcznie z tym zagrożeniem może nie przynieść żadnych korzyści. To oprogramowanie zabezpieczające jest stworzone specjalnie do zwalczania takich wirusów. Program zainicjuje usunięcie FairWare w przeciągu kilu minut. Następnie, musisz się zastanowić gdzie i jak będziesz przetrzymywał pliki, żeby uniknąć takiej nieprzyjemnej sytuacji w przyszłości. Wirus FairWare może usuwać kopie zapasowe, lecz unikniesz przykrych konswekwencji jeśli będziesz trzymał prywatne dane na kilku nośnikach pamięci.

 

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa FairWare:

Usuń FairWare korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń FairWare

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie FairWare.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń FairWare korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem FairWare. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie FairWare

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed FairWare i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunterCombo Cleaner lub Malwarebytes Malwarebytes

O autorze

Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-fairware-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach