Skala niebezpieczeństwa:  
  (11/100)

Usuń wirusa Ecosia.org (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Nigdy nie powinieneś pozwolić wirusowi Ecosia na zmianę twojej strony domowej

Przykład wirusa Ecosia.org

Wirus Ecosia to podejrzana wyszukiwarka klasyfikująca się do kategorii porywaczy przeglądarek. Po instalacji zmienia on domyślną wyszukiwarkę na nazwę swojej domeny i zaczyna przekierowywać ofiarę na witrynę Ecosia.org.

Głównym sposobem na rozpowszechnianie stosowanym przez tego wirusa jest tzw. bundling oprogramowania. W taki sposób może by on rozpowszechniany z masą darmowych programów pobieranych z internetu. Możesz też pobrać Eisoę z jej głównej strony bezpośrednio na Chrome, Firefoksa, Internet Explorera i inne przeglądarki.

Deweloperzy prezentują to narzędzie jako darmowa wyszukiwarka generująca przychód z reklam na rzecz sadzenia drzew. Zgodnie z informacjami podawanymi przez stronę, dzięki Ecosii zostało już posadzone ponad 9 milionów drzew z pomocą 5,5 milionów użytkowników w Indonezji, Madagaskarze, Nikaragui, Peru, Burkinie Faso i Tanzanii. Mimo ambitnemu planowi, by zasadzić bilion drzew do 2020 roku, Ecosia.org jest wciąć uznawany za aplikację potencjalnie niepożądaną.

Po przejęciu przeglądarki, ten porywacz zaczyna wyświetlać sponsorowaną zawartość w wynikach wyszukiwania. Co więcej, może być też on wykorzystany do monitorowania działalności ofiar – wpisywanych haseł, odwiedzanych stron, adresów IP i podobnych informacji. Zebrane dane pomagają zaś w dopasowywaniu strategii marketingowej.

To rozszerzenie przeglądarki może też dostarczać reklamy w agresywny sposób a nawet – w niektórycch przyadkach – podsuwać użytkownikowi niezwykle groźne witryny. By chronić się przed takimi przekierowaniami, pomyśl o usunięciu Ecosia.org z Twojego komputera.

Dodatkowe problemy powodowane przez porywacza przeglądarki

Jak już wspomnieliśmy, przejęcie przeglądarki przez Ecosię może być przyczyną pojawiania się zwodniczych czy oszukanych reklam, które mogą przekierować na strony wysokiego ryzyka. Witryny te mogą być stworzone przez cyberprzestępców, rozglądających się za naiwnymi ofiarami. Poza przekierowywaniem na podejrzane strony i zakłócaniem sesji reklamami, to narzędzie ma kolejną negatywną cechę związaną z funkcjonalnością jej silnika.

Ecosia.org twierdzi, że korzysta z możliwości wyszukiwarki Bing. Mówi też jednak w swojej Polityce Prywatności o możliwości modyfikowania wyników wyszukiwania. Z tego powodu w wynikach możesz znaleźć masę zawartości komercyjnej. To sprawia, że znalezienie użytecznej unformacji robi się uciążliwe.

Idea projektu jest piękna i szczytna. Lepiej jednak usunąć Ecosia.org z komputera i przekazać pieniądze bezpośrednio organizacjom, które rozwiązują różne problemy związane ze środowiskiem. Różni badacze wykazali, że program ten generuje masę reklam prowadzących do cyberniebezpieczeństw. Z tego powodu przeskanuj swój komputer z pomocą ReimageIntego i upewnij się, że wszelkie inne podejrzane aplikacjie nie znajdą miejsa na twoim komputerze.

Pytania dotyczące Ecosia.org virus

Obraz wirusa Ecosia.orgEcosia.org może zaatakować Twoją przeglądarkę po nieuważnej instalaji programu freeware lub shareware.

Podejrzana metoda infiltracji wirusa Ecosia.org

Poza posiadaniem oficjalnej strony, twórcy wirusa stosują też kontrowersyjny sposób rozpowszechniania nazywany „bundlingiem oprogramowania”. Ta metoda pozwala na dodawanie potencjalnie niechcianych aplikacji jako dodatki do paczek programów.

Wiele programów pobieranych z pomocą sieci P2P, serwisów dzielących się plikami, torrentów i innych niekoniecznie bezpiecznych źródeł to paczki zawierające rozmaite programy niechciane. Ecosia jest jednym z takich programów. Jeśli zauważyłeś ją na komputerze, najpewniej instalowałeś coś z ustawieniami Szybkimi/Rekomendowanymi.

Te ustawienia rzadko informują o dodatkowych aplikacjach dodanych do paczki programów. Jednakże, użytkownicy instalując jednym z wcześniej wspomnianych typów instalacji, dają pośrednie przyzwolenie na instalację całej paczki. Instalacja Zaawansowana/Użytkownika zaś ujawnia wszystkie dodatkowe aplikacje, jakie mogą zostać dointalowane oraz pozwala anulować ich instalację.

By uniknąć takich programów, korzystaj z tych ustawień i ostrożnie trzymaj się każdego kroku instalacji.

Usuwanie wirusa Ecosia

Technicznie, Ecosia nie jest wirusem. Jest potencjalnie niechcianą aplikacją. Jednakże z powodu negatywnych funkcji i zdolności do pojawienia się niespodziewanie w komputerze, program zostaje coraz częściej określany jako wirus. Mimo tego, że ten porywacz przeglądarki nie może spowodować sporych zniszczeń na komputerze, nie powinieneś go na nim posiadać.

Usunąć wirusa Ecosia możesz ręczie bądź automatycznie. Powinieneś wybrać jeden ze sposobów tak szybko, jak tylko zauważysz problemy wywoływane przez tego wirusa. Poza tym, nasz zespół  przygotował ilustrowane poradniki. Zastosuj się do nich i upewnij się, że usunąłeś wszystkie wpisy związane z porywaczem.

Jeśli ręczne usuwanie Ecosia.org wydaje się zbyt skomplikowane, skorzystaj z drugiej opcji. Automatyczna eliminacja skasuje wirusa z pomocą programu anty-malware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus Ecosia.org snapshot
Wirus Ecosia.org snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Ecosia.org:

Usuń Ecosia.org z rodziny systemu Windows

By usunąć wirusa z Windowsa, sprawdź listę zainstalowanych programów i usuń podejrzane wpisy mogące być powiązane z aplikacją.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Ecosia.org oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Ecosia.org lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Ecosia.org ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Ecosia.org z systemu Mac OS X

By chrronić swojego Maca i usunąć wirusa Ecosia, usuń podejrzane aplikacje z systemu.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimEcosia.org czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Ecosia.org z Internet Explorer (IE)

Zresetuj IE, by móc pozbyć się problemów spowodowanych przez wirusa.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Ecosia.org oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Ecosia.org. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Ecosia.org z Microsoft Edge

By wyczyścić MIcrosoft Edge po ataku, zastosuj się do poniższych kroków:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Ecosia.org powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Ecosia.org z Mozilla Firefox (FF)

Usuń rozszerzenie przeglądarki Ecosia oraz inne dodatki, które zainstalowały się do Firefoksa bez wojej wiedzy. Na koniec zresetuj przeglądarkę – pomoże to w usunięciu ciasteczek zbierających dane.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Ecosia.org oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Ecosia.org. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Ecosia.org z Google Chrome

By naprawić Chrome'a, poszukaj podejrzanych dodatków i usuń je. Na wypadek ciasteczek zbierających dane na rzecz wirusa, zresetuj przeglądarkę.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Ecosia.org oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Ecosia.org. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Ecosia.org z Safari

Z pomocą tego poradnika rozwiążesz problem z porwaniem przeglądarki Safari.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Ecosia.org i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Ecosia.org to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Ecosia.org. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ecosia-org-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Ecosia.org virus