Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa .ecc File Extension (Poradnik usuwania wirusa)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

.ecc File Extension jest znaną wersją oprogramowania Teslacrypt ransomware, która jest bardzo niebezpieczną kategorią wirusów. Należy do kategorii „malware”, i jest to bardzo specyficzny wirus, który pracuje w podstępny i katastrofalny sposób. To zagrożenie komputerowe musi zostać natychmiast usunięte!

W jaki sposób wirus .ecc File Extension pracuje?

Wirus .ecc File Extension może przedostać się do komputera tak jak inne wirusy czy trojany zwykle to robią. Kiedy już doprowadzi do infekcji, to w zasadzie porywa twoje pliki osobiste (w tym audio, video, obrazy, pliki tekstowe) jako zakładników i prosi, aby zapłacić, aby je odzyskać. Co ten program naprawdę robi to to, że uruchamia złośliwy proces wyszukiwania plików osobistych, które mają takie rozszerzenia:

7z, .rar, .m4a, .wma, .avi, .wmv, .jpe, .jpg, .cdr, .indd, .pdf, .pdd, .psd, .flv, .js, .css, .rb, .png, .jpeg, .txt, .odc, .odm, .odp, .ods, .docm, .docx, .doc, .mddata, .itl, .itdb, .icxs, .hvpl, and many many more others.

Kiedy znajdzie te konkretne typy plików, szyfruje je. Usuwa oryginalną kopię pliku i pozostawia zmodyfikowaną wersję na swoim miejscu. Wirus Teslacrypt ma tendencję, aby dodać takie rozszerzenia do plików: .ecc, .exx, .ezz, .aaa, .abc, .ccc, .xyz. Należy pamiętać, że nie można otworzyć pliku bez klucza deszyfrowania.

.ecc File Extension malware

W jaki sposób odzyskać te utracone pliki?

Gdy ten szkodliwy wirus zaszyfruje pliki, żeby nie można było już z nich korzystać, to wrzuca notatkę z wiadomością w każdym folderze, który przechowuje zainfekowane pliki. Zazwyczaj taka uwaga jest nazwana jako HELP_RESTORE_FILES albo HELP_TO_DECRYPT_YOUR_FILES. Uwagi te mogą być zapisywane jako pliki .txt lub .bmp. Notatka zawiera informacje, co stało się z komputerem i co trzeba zrobić, aby naprawić ten bałagan. Zasadniczo, cyberprzestępcy poprosża o zapłacenie okupu, aby uzyskać pliki z powrotem. Będą prosić o pobranie i użycie przeglądarki Tor i zapłacenie okupu za pośrednictwem waluty Bitcoin.

Nie powinno się płacić tego okupu, bo szanse, że cyberprzestępcy pomogą ci odzyskać pliki osobiste są bardzo nikłe. Plus, nie powinno się wspierać cyberprzestępców wpłacając im pieniądze. Aby odzyskać pliki, masz kilka opcji. Metodą działającą w stu procentach jest zaimportowanie plików z dysku zewnętrznego. Jeśli posiadasz zapasowe kopie plików, nie powinieneś się martwić. Wystarczy najpierw usunąć wirusa (zalecamy zrobienie tego przy użyciu profesjonalnego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania, na przykład ReimageIntego), a następnie podłączyć dysk i odzyskać pliki, importując je do komputera. Jeśli nie masz takiej kopii zapasowej, można spróbować jednego z następujących narzędzi do odszyfrowania plików: Kaspersky virus-fighting utilities, R-Studio, Photorec.

W jaki sposób ransomware .ecc File Extension zainfekowało mój PC?

Istnieje kilka różnych metod, dzięki którym ten ransomware się rozprzestrzenia:

 • Wirusy ransomware rozprzestrzeniają się jako załączniki e-mail. Upewnij się, że nigdy nie otwierasz e-maili od nieznanych nadawców, nie ważne jak kusząco wyglądają.
 • Nie klikaj w linki na losowych stronach internetowych wysokiego ryzyka. Nie klikaj na banerach hazardowych lub stronach internetowych x-treści. Czasami mogą one przekierować do zainfekowanych stron internetowych, a nawet automatycznie rozpocząć pobieranie potencjalnego zagrożenia dla komputera.
 • Może być dołączony do innych programów wątpliwych. Gdy szukasz oprogramowania do pobrania, spójrz na odnośnik pobierania z bezpiecznych stron internetowych. Zainstaluj oprogramowanie za pomocą opcji zaawansowanej lub niestandardowej – to pozwala skonfigurować instalację oprogramowania i zrezygnować z poszczególnych składników domyślnych.

Poznaj sposoby usuwania tego wirusa czytając instrukcje zamieszczone na stronie 2.

Jak pozbyć się tego niebezpiecznego wirusa?

Eksperci od bezpieczeństwa komputerowego polecają skorzystanie z pomocy automatycznego narzędzia do usuwania, aby pozbyć się tej szkodliwej infekcji komputera. Zainstaluj program anty-malware i uruchom skanowanie systemu, aby znaleźć wszystkie szkodliwe elementy ransomware Teslacrypt i usunąć je. Jeśli jesteś niedoświadczonym użytkownikiem komputera, nie powinieneś zajmować się tym wirusem na własną rękę. Jeśli mimo wszystko chcesz usunąć go ręcznie, podążaj za instrukcją usuwania .ecc File Extension podaną poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .ecc File Extension:

Usuń .ecc File Extension korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń .ecc File Extension

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie .ecc File Extension.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń .ecc File Extension korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .ecc File Extension. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .ecc File Extension

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .ecc File Extension i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ecc-file-extension-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: .ecc File Extension virus