Usuń wirusa .Cerber2 (Poprawione instrukcje)

Instrukcja usuwania wirusa .Cerber2

Czym jest Wirus dodajacy rozszerzenie .Cerber2?

Dlaczego powinienem uważać na wirusa .Cerber2?

Wirus ransomware z dnia na dzien, z tygodnia na tydzien stajo sie coraz silniejsze, staja sie bardziej kompleksowe i niebezpieczne, wirus .Cerber2 jest kolejnym przykladem dzialania tego przemyslu. Dawno temu powstal pierwszy twór tej rodziny – wirus Cerber ransomware jego celem najczesciej byly konta bankowe. Jednakze ostatnimi czasy eksperci do spraw ochrony zaczeli otrzymywac znaczne ilosci raportow odnoszacych sie do nowego wirusa, który moze takze generowac szyfrowanie twoich plikow, rozni sie od podstawowego oprogramowania takze w kilku innych aspektach. Wazne jest to ze jest w stanie wprowadzic zmiany w kodzie oprogramowania. Zmiany sa dosc widoczne, przecietny uzytkownik takze je zauwazy, ci ktorzy zostali juz wczesniej zainfekowani przez wirusa Cerber moga nawet nie rozpoznac ze maja do czynienia z jego nowa wersja oznaczona Cerber2. Jak sie pewnie domyslasz ta wersja jest jeszcze bardziej niebezpieczna od oryginalnej, pierwszej wersji. Tak wiec jezeli jestes zainfekowany i chcialbys w jakis sposob to rozwiazac to masz szczescie poniewaz w tym artykule znajdziesz sugestie dotyczace usuniecia tego oprogramowania. Wirus Cerber2 moze przeniknac do twojego komputera bez generowania dodatkowych szkod. Pamietaj o tym ze pierwsza pomoca w zakresie walki z tym wirusem zawsze otrzymasz korzystajac ze sprawdzonego oprogramowania do walki z oprogramowaniem wirusowym takim jak SpyHunter 5

.Cerber2 korzysta z ikony w stylu mangi ze znanej gry Anka, jednakze tak dlugo jak cyber przestepcy rozwijaja ten produkt ikona moze sie zmieniac. Oczywiscie chcielibymsy takze podkreslisz ze rozszerzenie Cerber odchodzi po malu w niepamiec, teraz twoje pliki moga posiadac dopisek .cerber2 jak juz zostana zablokowane. Tego typu rozszerzenie moze byc widoczne przy kazdym pliku na twoim komputerze, tak wiec jezeli masz do czynienia z takim problemem pierwszy raz to moze to byc dla ciebie swego rodzaju szok. Jednakze na to wlasnei czekaja cyber przestepcy, chca zmienic tpete na twoim komputerze i wyswietlac komunikat w ktorym wyjasnia ci co sie stalo i dadza ci rade jak poradzisz sobie z tym calym zamieszaniem. Wszystko czego potrzebujesz to klucz deszyfrujacy. Problemem jest to ze mozesz go otrzymac tylko od autorow oprogramowania za okreslona sume pieniedzy. Nie staraj sie nawet wykupic swoich plikow, doprowadzi to tylko do straty finansowej podczas gdy nie masz gwarancji odzyskania swoich danych. Na koncu chcemy zauwazyc ze zamiast starac sie odzyskac swoje pliki dobrze bedzie po prostu przeprowadzic proces usuwania oprogramowania dodajacego rozszerzenie .Cerber2 ktore blokuje twoje pliki.

W jaki sposób mogę chronić dane przed tym oprogramowaniem ransomware?

Mozesz znalezc bardzo duza ilosc programow, aplikacji a takze innych narzedzi ktore beda oferowac ci ochrone przed niezliczona iloscia oprogramowania ransomware. Problemem jest to ze nie ma zadnego narzedzia ktore moze ochronic cie przed wirusami takimi jak .Cerber2 w 100%. Jest to powod dla ktorego powinienes wlozyc wiecej pracy w bezpieczenstwo twoich danych. Ten poziom dodatkowej ochrony moze zostac osiagniety poprzez generowanie kopii zapasowych twoich plikow. Mozesz trzymac dodatkowe kopie na dyskach zewnetrznych, pamieci USB i tym podobne. Wazne jest to aby dysk zewnetrzny pozostal odlaczony od twojego komputera kiedy go nie uzywasz. Pamietaj ze nie powinienes odzyskiwac swoich danych tak dlugo jak wirus Cerber2 jest obecny na twoim komputerze. Jezeli nie miales czasu na wykonanie kopii zapasowych twojego oprogramowania mozesz postarac sie przywrocic je na twoj komputer korzystajac z PhotoRec, R-Studio lub tez Kaspersky virus-fighting utilities.

W jaki sposób mogę bezpiecznie pozbyć się oprogramowania .Cerber2 z mojego komputera?

Odkad wszystko stalo sie jasne nie ma czasu na dalsze dywagacje – nie ma szans na odzyskanie twoich plikow bez zaplaty hakerom, prawdopodobnie jedynym sluszym rozwiazaniem jest usuniecie dodatku .Cerber2 z twojego komputera i czekanie na stworzenie klucza deszfrujacego. Nie powinienes spieszyc sie z tym procesem. Prawdpodobnie potrzebujesz profesjonalnych narzedzi do poradzenia sobie z tym oprogramowaniem. Powinienes czym predzej usunac wirusa .Cerber2 o ile nie chcesz spotkac wiekszych konsekwencji. Jednym z lepszych pomyslow moze okazac sie skorzystanie z programow opisywanych ponizej. Prosze zauwaz ze instrukcja usuwania oprogramowania .Cerber2 dodana na koncu tego artykulu jest stosowalna tylko w sytuacji kiedy twoj antywirus nie dziala i powinienes skorzystac z dodatkowej pomocy przy usuwaniu tego wirusa. Nie staraj sie stosowac tej instrukcji przy pelnym usuwaniu oprogramowania.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .Cerber2

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń .Cerber2 korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .Cerber2. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .Cerber2

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .Cerber2 i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach