Usuń wirusa DNSMystic (Poradnik usuwania wirusa) - Darmowy poradnik

Instrukcja usuwania wirusa DNSMystic

Czym jest Wirus DNSMystic?

Dlaczego mój komputer działa powoli i dlaczego tak wiele reklam DNSMystic widzę na moim ekranie na codzień?

Wirus DNSMystic to niebezpieczna infekcja komputera, która powoduje denerwujące reklamy wyświetlane na ekranie komputera na co dzień. Znany również jako DNSMystic adware, program ten uważa się za należący do grupy DNSUnlocker albo potencjalnie niechcianych programów (PUP). Jak wiadomo, DNSUnlocker adware to program z reklamami, który złośliwie wrzuca reklamy innych firm na ekran użytkownika i tworzy wirtualną warstwę na ekranie. Program stara się dostarczać treści sponsorowane poprzez banery, linki w tekście, pop-up i pop-under, reklamy w tekście i inne formy reklamy. Wydaje się, że DNSMystic działa w taki sam sposób. Chociaż DNSUnlocker malware jest reklamowane jako narzędzie, które pomaga „Uzyskać dostęp do witryn internetowych ograniczonych geograficznie” poprzez zmianę ustawienia DNS , a sądząc po samym imieniu można przypuszczać, że DNSMystic prawdopodobnie będzie chwalił się ten sam sposób, lepiej unikać tych programów, tak długo jak to tylko możliwe. DNS Mystic może skonfigurować skróty przeglądarki, zainstalować pomocników i zmienić ustawienia przeglądarki, aby uzyskać pełną kontrolę nad przeglądarką internetową i użyć jej do własnych celów. Wydaje się, że teraz ten program adware może dotyczyć wszystkich głównych przeglądarek, w tym Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari i najprawdopodobniej innych. Jeśli zostałeś zainfekowany twoja przeglądarka zacznie wyświetlać reklamy DNSMystic losowo w ciągu dnia.

Irytacja użytkownika nie jest jedynym problemem, który “Reklamy od DNSMystic” powodują. Co ważniejsze, te reklamy nie są godne zaufania, a co za tym idzie nie jest bezpieczne, aby klikać na żadną z nich. Każda z nich niesie ze sobą odnośnik kierujący do zewnętrznej strony trzeciej, a nie wszystkie z nich są bezpieczne do odwiedzenia. Ponadto treść wyświetlana przez te reklamy może nie być prawdziwa. Nie zdziw się, jeśli kliknięcie na ciekawie wyglądającej reklamie wyrzuci cię na witrynie gier hazardowych lub innej podejrzanej stronie internetowej. Niestety, podobnie jak każdy inny program typu adware, DNSMystic może zbierać informacje o swoich działaniach i nawykach przeglądania, analizować je i użyć ich, aby dostarczyć Państwu wybór reklam specjalnie nakierowanych. Musimy podkreślić, że celem programów reklamowych jest przekonanie użytkowników do odwiedza strony internetowej zewnętrznych firm i generowanie przychodów pay-per-click w ten sposób. Jednak już wspomnieliśmy, że strony te mogą nie być bezpieczne, na przykład, mogą reklamować niejasne fragmenty oprogramowania, na przykład, adware lub porywaczy przeglądarki. W najgorszym przypadku, można natknąć się na stronę internetową, która fałszywie twierdzi, że pewien program zainstalowany na komputerze jest przestarzały i trzeba zainstalować aktualizacje. Pamiętaj – te aktualizacje mogą być powiązane ze spyware lub malware, a na pewno nie chcesz takiego oprogramowania na komputerze. Jeśli podejrzewasz, że Twój system jest zainfekowany tym zagrożeniem, lepiej usunąć natychmiast DNSMystic. Najbardziej skuteczną metodą usuwania DNSMystic jest z pomocą programu anty-malware i anty-spyware, a jeśli go nie masz, sugerujemy zainstalowanie oprogramowania FortectIntego.

Jak temu adware udało się prześlizgnąć przez zaporę i zainfekować mój komputer?

Najbardziej szokującym faktem dotyczącym programów adware jest to, że większość z nich jest uznawane za legalne programy. DNSMystic adware jest jednym z nich. Jednak techniki, które wykorzystuje do przedostania się do systemu docelowego nie są tak jasne, przynajmniej naszym zdaniem. Oprogramowanie rozprzestrzenia się za pomocą innych wolnych programów i może być łatwo zainstalowane wraz z wielu innymi darmowymi programami dostępnymi do pobrania w internecie. Dlatego należy ustawić odpowiednie ustawienia instalacji podczas instalowania programów ściągniętych z internetu. Wbrew powszechnemu przekonaniu, „Domyślne” i „Standardowe” ustawienia instalacji nie są najlepszym wyborem. Często ukrywają one wypowiedzi na temat dodatkowego oprogramowania firm trzecich dodanego do programu głównego. Twoim zadaniem jest, aby przełączyć ustawienia instalacji na „Niestandardową” lub „Zaawansowaną” opcję i odznaczyć zgody na zainstalowanie tych dodatkowych programów.

Jak mogę naprawić mój komputer po porwaniu go przez DNSMystic?

W celu ustalenia obrażeń DNSMystic adware, trzeba odinstalować to oprogramowanie reklamowe z systemu. Najlepszym sposobem, aby usunąć wirusa DNSMystic jest przeskanowanie całego systemu za pomocą programu typu anty-malware , aby wykryć wszystkie pliki, które należą do niego. W przypadku, gdy jesteś chętny do sprawdzenia swoich umiejętności w usuwaniue DNSMystic bez użycia oprogramowania anty-malware, możesz polegać na instrukcjach napisanych przez naszych ekspertów:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa DNSMystic

Odinstaluj z systemu Windows

W celu usunięcia wirusa DNSMystic, trzeba będzie wykonać szereg bardzo ważnych zadań. Musisz zrobić wszystko ostrożnie, jeśli nie chcesz wprowadzać żadnych błędów, które mogłyby prowadzić do problemów ze stabilnością systemu. Przede wszystkim, przejdź do Panelu sterowania i za pomocą poniższych wskazówek, znajdź i odinstaluj DNSMystic lub DNSUnlocker z systemu. Następnie proponujemy sprawdzić, czy foldery te są nadal w systemie:

 • C:\Windows\System32\Tasks\dnsmystic;
 • C:\Program Files (x86)\DNSMYSTIC.

Jeśli tak jest, upewnij się, że je usuniesz. Wreszcie, wyczyść przeglądarki z podejrzanych dodatków i rozszerzeń, jeśli nie chcesz oglądać reklam DNSMystic już nigdy więcej. Należy jednak pamiętać, że DNSMystic często podróżuje w wiązkach z innymi programami szpiegującymi, więc przeskanowanie systemu programem anty-spyware i anty-malware jest wysoce zalecanym, choć nieobowiązkowym zadaniem do wykonania. Gruntowne przeskanowanie systemu może ujawnić ukryte pliki spyware na komputerze.

Aby usunąć Wirus DNSMystic z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus DNSMystic (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Mozilla Firefox jest jednym z głównych celów DNSMystic adware. Powinieneś usunąć podejrzane pliki rozszerzeń najszybciej jak to tylko możliwe. Mozesz napotkać na rozszerzenia takie jak Conduit, DNSUnlocker, DNSMystic, lub Iminent. Najlepiej usunąc je wszystkie z przeglądarki.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus DNSMystic i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus DNSMystic po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus DNSMystic. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Twoim zadaniem jest, aby dokonać przeglądu wszystkich zainstalowanych rozszerzeń w Chrome i usunąć je jeden po drugim. Proponujemy poszukać rozszerzeń takich jak Iminent Toolbar, Conduit, DNSUnlocker, DNSMystic, oraz innych podobnie nazwanych. Każde z nich może być powiązane z omawaianym oprogramowaniem.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus DNSMystic i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się DNSMystic i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach