Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa DNSMystic (Poradnik usuwania wirusa) - Darmowy poradnik

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Dlaczego mój komputer działa powoli i dlaczego tak wiele reklam DNSMystic widzę na moim ekranie na codzień?

Wirus DNSMystic to niebezpieczna infekcja komputera, która powoduje denerwujące reklamy wyświetlane na ekranie komputera na co dzień. Znany również jako DNSMystic adware, program ten uważa się za należący do grupy DNSUnlocker albo potencjalnie niechcianych programów (PUP). Jak wiadomo, DNSUnlocker adware to program z reklamami, który złośliwie wrzuca reklamy innych firm na ekran użytkownika i tworzy wirtualną warstwę na ekranie. Program stara się dostarczać treści sponsorowane poprzez banery, linki w tekście, pop-up i pop-under, reklamy w tekście i inne formy reklamy. Wydaje się, że DNSMystic działa w taki sam sposób. Chociaż DNSUnlocker malware jest reklamowane jako narzędzie, które pomaga „Uzyskać dostęp do witryn internetowych ograniczonych geograficznie” poprzez zmianę ustawienia DNS , a sądząc po samym imieniu można przypuszczać, że DNSMystic prawdopodobnie będzie chwalił się ten sam sposób, lepiej unikać tych programów, tak długo jak to tylko możliwe. DNS Mystic może skonfigurować skróty przeglądarki, zainstalować pomocników i zmienić ustawienia przeglądarki, aby uzyskać pełną kontrolę nad przeglądarką internetową i użyć jej do własnych celów. Wydaje się, że teraz ten program adware może dotyczyć wszystkich głównych przeglądarek, w tym Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari i najprawdopodobniej innych. Jeśli zostałeś zainfekowany twoja przeglądarka zacznie wyświetlać reklamy DNSMystic losowo w ciągu dnia.

DNSMystic adware
Wirus DNSMystic

Irytacja użytkownika nie jest jedynym problemem, który “Reklamy od DNSMystic” powodują. Co ważniejsze, te reklamy nie są godne zaufania, a co za tym idzie nie jest bezpieczne, aby klikać na żadną z nich. Każda z nich niesie ze sobą odnośnik kierujący do zewnętrznej strony trzeciej, a nie wszystkie z nich są bezpieczne do odwiedzenia. Ponadto treść wyświetlana przez te reklamy może nie być prawdziwa. Nie zdziw się, jeśli kliknięcie na ciekawie wyglądającej reklamie wyrzuci cię na witrynie gier hazardowych lub innej podejrzanej stronie internetowej. Niestety, podobnie jak każdy inny program typu adware, DNSMystic może zbierać informacje o swoich działaniach i nawykach przeglądania, analizować je i użyć ich, aby dostarczyć Państwu wybór reklam specjalnie nakierowanych. Musimy podkreślić, że celem programów reklamowych jest przekonanie użytkowników do odwiedza strony internetowej zewnętrznych firm i generowanie przychodów pay-per-click w ten sposób. Jednak już wspomnieliśmy, że strony te mogą nie być bezpieczne, na przykład, mogą reklamować niejasne fragmenty oprogramowania, na przykład, adware lub porywaczy przeglądarki. W najgorszym przypadku, można natknąć się na stronę internetową, która fałszywie twierdzi, że pewien program zainstalowany na komputerze jest przestarzały i trzeba zainstalować aktualizacje. Pamiętaj – te aktualizacje mogą być powiązane ze spyware lub malware, a na pewno nie chcesz takiego oprogramowania na komputerze. Jeśli podejrzewasz, że Twój system jest zainfekowany tym zagrożeniem, lepiej usunąć natychmiast DNSMystic. Najbardziej skuteczną metodą usuwania DNSMystic jest z pomocą programu anty-malware i anty-spyware, a jeśli go nie masz, sugerujemy zainstalowanie oprogramowania Reimage Reimage Cleaner Intego.

Jak temu adware udało się prześlizgnąć przez zaporę i zainfekować mój komputer?

Najbardziej szokującym faktem dotyczącym programów adware jest to, że większość z nich jest uznawane za legalne programy. DNSMystic adware jest jednym z nich. Jednak techniki, które wykorzystuje do przedostania się do systemu docelowego nie są tak jasne, przynajmniej naszym zdaniem. Oprogramowanie rozprzestrzenia się za pomocą innych wolnych programów i może być łatwo zainstalowane wraz z wielu innymi darmowymi programami dostępnymi do pobrania w internecie. Dlatego należy ustawić odpowiednie ustawienia instalacji podczas instalowania programów ściągniętych z internetu. Wbrew powszechnemu przekonaniu, „Domyślne” i „Standardowe” ustawienia instalacji nie są najlepszym wyborem. Często ukrywają one wypowiedzi na temat dodatkowego oprogramowania firm trzecich dodanego do programu głównego. Twoim zadaniem jest, aby przełączyć ustawienia instalacji na „Niestandardową” lub „Zaawansowaną” opcję i odznaczyć zgody na zainstalowanie tych dodatkowych programów.

Jak mogę naprawić mój komputer po porwaniu go przez DNSMystic?

W celu ustalenia obrażeń DNSMystic adware, trzeba odinstalować to oprogramowanie reklamowe z systemu. Najlepszym sposobem, aby usunąć wirusa DNSMystic jest przeskanowanie całego systemu za pomocą programu typu anty-malware , aby wykryć wszystkie pliki, które należą do niego. W przypadku, gdy jesteś chętny do sprawdzenia swoich umiejętności w usuwaniue DNSMystic bez użycia oprogramowania anty-malware, możesz polegać na instrukcjach napisanych przez naszych ekspertów:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa DNSMystic:

Usuń DNSMystic z rodziny systemu Windows

W celu usunięcia wirusa DNSMystic, trzeba będzie wykonać szereg bardzo ważnych zadań. Musisz zrobić wszystko ostrożnie, jeśli nie chcesz wprowadzać żadnych błędów, które mogłyby prowadzić do problemów ze stabilnością systemu. Przede wszystkim, przejdź do Panelu sterowania i za pomocą poniższych wskazówek, znajdź i odinstaluj DNSMystic lub DNSUnlocker z systemu. Następnie proponujemy sprawdzić, czy foldery te są nadal w systemie:

 • C:\Windows\System32\Tasks\dnsmystic;
 • C:\Program Files (x86)\DNSMYSTIC.

Jeśli tak jest, upewnij się, że je usuniesz. Wreszcie, wyczyść przeglądarki z podejrzanych dodatków i rozszerzeń, jeśli nie chcesz oglądać reklam DNSMystic już nigdy więcej. Należy jednak pamiętać, że DNSMystic często podróżuje w wiązkach z innymi programami szpiegującymi, więc przeskanowanie systemu programem anty-spyware i anty-malware jest wysoce zalecanym, choć nieobowiązkowym zadaniem do wykonania. Gruntowne przeskanowanie systemu może ujawnić ukryte pliki spyware na komputerze.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj DNSMystic oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj DNSMystic lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń DNSMystic z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj DNSMystic oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania DNSMystic. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa DNSMystic z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to DNSMystic powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń DNSMystic z Mozilla Firefox (FF)

Mozilla Firefox jest jednym z głównych celów DNSMystic adware. Powinieneś usunąć podejrzane pliki rozszerzeń najszybciej jak to tylko możliwe. Mozesz napotkać na rozszerzenia takie jak Conduit, DNSUnlocker, DNSMystic, lub Iminent. Najlepiej usunąc je wszystkie z przeglądarki.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz DNSMystic oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie DNSMystic. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń DNSMystic z Google Chrome

Twoim zadaniem jest, aby dokonać przeglądu wszystkich zainstalowanych rozszerzeń w Chrome i usunąć je jeden po drugim. Proponujemy poszukać rozszerzeń takich jak Iminent Toolbar, Conduit, DNSUnlocker, DNSMystic, oraz innych podobnie nazwanych. Każde z nich może być powiązane z omawaianym oprogramowaniem.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz DNSMystic oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie DNSMystic. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń DNSMystic z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj DNSMystic i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania DNSMystic. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-dnsmystic-virus.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: DNSMystic virus