Usuń wirusa Discord (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, wrz 2018

Instrukcja usuwania wirusa Discord

Czym jest Wirus Discord?

Wirus Discord to infekcja typu trojan mogąca prowadzić do utraty informacji osobistych

Discord virus

Wirus Discord to zestaw malware'ów rozpowszechniających się poprzez aplikację protokołu głosowego VoIP Discord. Program jest legalny i często wykorzystywany przez użytkowników gier, a także przez społeczność zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Niestety, złoczyńcy także tworzą serwery hostujące malware. Użytkownicy, którzy zostaną nakłonieni do zainfekowania komputera wirusem na Discorda ryzykują swoimi danymi, a także mają większą szansę na zainfekowanie komputera innym malware.

Podsumowanie
Nazwa Wirus na Discord
Typ Malware
Najczęściej rozpowszechniany rodzaj Trojan Dostępu Zdalnego (RAT, Remote Access Trojan)
Przykłady malware NanoCore, SpyRat, njRAT, OSX.Dummy
Dystrybucja Złośliwe załączniki, pobierania drive-by, kampanie socjoinżynieryjne

Główne zagrożenia

Zapisywanie haseł, danych karty kredytowej oraz innych cennych informacji, dalsze infekcje malware
Objawy Trojan rzadko pokazuje jakiekolwiek objawy – użytkownicy mogą doświadczać awarii komputera, spowolnionego działania, błędów itd.
Wykrycie i eliminacja Pobierz i zainstaluj FortectIntego lub Malwarebytes

Większość malware dostarczane poprzez Discorda to Trojany Dostępu Zdalnego (RAT). Te złośliwe aplikacje są instalowane za zgodą użytkownika, choć ofiary nie są tego świadome (zazwyczaj poprzez phishing wykorzystywany do klikania na złośliwe linki bądź załączniki) Jak tylko malware się ustawi, nadaje sobie uprawnienia administracyjne, a host jest wykorzystywany do dalszego rozpowszechniania trojana – w taki sposób tworzony jest botnet.

Trojany Dostępu Zdalnego wykorzystywane przy atakach z pomocą Discorda to:

 • NanoCore (Trojan.Nancrat)
 • SpyRat (Backdoor.Ratenjay)
 • njRAT (W32.Spyrat)
 • OSX.Dummy

Wszystkie z tych wirusów są zdolne do wielu złośliwych aktywności na zaatakowanym komputerze, w tym do monitorowania zachowania ofiary, zapisywania wciśniętych klawiszy, wykonywania zrzutów ekranu, korzystania z kamery internetowej, uruchamiania bądź wyłączania procesów systemowych, a także instalacji dodatkowych malware'ów w systemie. Zanim to nastąpi, użytkownikom zaleca się regularnie skanować ich komputery z pomocą oprogramowania ochronnego oraz zaopiekowania się procesem usuwania wirusa Discord, jeśli został on wykryty na komputerze.

Discord virus

Dodatkowo, pewne narzędzia są reklamowane jako wiarygodne. Twórcy malware'ów twierdzą, że narzędzia te mogą wykradać hasła użytkowników Discorda. Tak szybko jednak, jak ofiary zgodzą się na pobranie tej aplikacje, stają się ofiarami ataków phishingowych oraz oszustw. Nieuczciwi użytkownicy następnie są atakowani przez malware zdolne do wykradania informacji i dalszego rozpowszechniania Trojanów Zdalnego Dostępu.

Celem wirusa na Discorda są zazwyczaj gracze i streamerzy. Ta druga grupa często wykorzystuje program do sesji gamingowych w celach rozrywkowych. Hakerzy często mierzą w informacje związane z grą online, takimi jak:

 • Dane logowania;
 • Stan waluty w grze;
 • Kontakty;
 • Przedmioty, itd.

Dane te mogą być wykorzystane w celach zarobkowych w ten sam sposób, w jaki są używane przez hakerów, gdy próbują wykraść dane takie, jak imię i nazwisko, adres, hasła do kont społecznościowych itd (te dane także mogą być wykradzione przez cyberprzestępców).

Akcje te budzą poważne wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa i mogą zakończyć się kradzieżą tożsamości bądź utratą pieniędzy. By upewnić się, że nie staniesz się ofiarą takich działań, lepiej usuń wirusa z Discorda tak szybko, jak to możliwe. W tym celu zainstaluj zaufany program antywirusowy taki, jak FortectIntego lub Malwarebytes i wykonaj pełny skan systemu. Badacze ostrzegają, że Trojany Dostępu Zdalnego mogą wyłączać antywirusy w pewnych sytuacjach – opcją jest więc uruchomienie komputera w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci.. Discord virus

Discord – komunikator, który gwałtownie zyskuje popularność

Wielu użytkowników korzystało z programów typu mIRC oraz ICQ, później przechodząc na Skype'a oraz Facebook Messengera. Gracze korzystali z TeamSpeaka, Mumble, oraz Ventrilo do komunikacji – często wymagało to jednak dzielenia się różnymi adresami IP, nie było darmowe w użyciu oraz wymagało sporo zasobów. Jest to spora wada przy graniu.

Dlatego też, Discord został stworzony w 2015 roku, jako alternatywna aplikacja VoIP – lekka, innowacyjna oraz przyjazna dla użytkownika. Jest ona wspierana na wielu platformach, wliczając w to WIndows, Androis, MacOS, iOS, Linux oraz przeglądarki internetowe. Prostota Discorda przyczyniła się do jego popularności – każdy użytkownik może utworzyć serwer lub grupę w ciągu kilku sekund. Do maja 2018 roku aplikacja była wykorzystywana przez ponad 130 milionów użytkowników na całym świecie.

Niestety, złoczyńcy zareagowali na rosnącą sławę aplikacji i przygotowali malware pod Discorda, które wykonuje ich polecenie. Niektórzy przestępcy hostują wirusy na swoich własnych serwerach. Inni korzystają z platformy, jako z alternatywy do czarnego rynku na Darkwebie i sprzedają informacje bądź malware.

Malware DiscordWirus na Discordzie to malware zdolne do wykradania cennych informacji o atakowanych użytkownikach.

Sposób dystrybucji Discorda

Użytkownicy Discorda mogą uploadować zdjęcia, widea i inne pliko poprzez odpowiednią funkcję czatu aplikacji. Odkąd aplikacja ta pozwala każdemu na upload niemal wszystkich rodzajów danych, twórcy malware mogą korzystać z tej funkcji na swoją korzyść. Gdy zespół Discorda usprawnia z czasem bezpieczeństwo, malware na Discorda wciąż powinno być brane na poważnie.

Użytkowników kusi się na otwarcie złośliwego załącznika w rozbudowanym ataku phishingowym poprzez czat na utworzonym serwerze. Niektórzy nie muszą nawet tworzyć swoich serwerów, gdyż mogą ręcznie umieścić wirusa na serwerze, na który zostali zaproszeni.

Aby uniknąć niebezpiecznych konsekwencji zbierającego dane malware, użytkownicy powinni nigdy nie klikać na podejrzane link na czacie – nawet, jeśli pochodzą od znajomych. Użytkownicy mówią, że niektóre natychmiastowe zaproszenia okazały się złośliwymi linkami bez ich wiedzy.

Discord virus

Usuń wirusa z Discorda na Twoim komputerze

Aby usunąć wirusa z Discorda na Twoim komputerze, musisz wykorzystać w tym celu zaufane oprogramowanie. Trojany Zdalnego Dostępu często maskują się i nie pokazują żadnych znaków obecności. Dlatego, wykrycie malware bez korzystania z profesjonalnych narzędzi może być niemożliwe.

Pobierz FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes w celu efektywnego usunięcia wirusa z Discorda. Upewnij się, że posiadasz uaktualniony program zanim wykonasz skan. W wypadku, gdy złośliwe oprogramowanie uniemożliwi Tobie start antywirusa, wejdź w Tryb Awaryjny z Obsługą Sieci tak, jak pokazano poniżej.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Discord

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Jeśli malware z Discorda blokuje aplikacje ochronne przed działaniem, wejdź w Tryb Awaryjny w następujący sposób:

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Discord korzystająć z System Restore

Aby zatrzymać działanie wirusa, skorzystaj z Przywracania Systemu:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Discord. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Discord

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Discord i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach