Skala niebezpieczeństwa:  
  (80/100)

Usuń wirusa Discord (Poradnik usuwania wirusów) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

Wirus Discord to infekcja typu trojan mogąca prowadzić do utraty informacji osobistych

Wirus Discord

Wirus Discord to zestaw malware'ów rozpowszechniających się poprzez aplikację protokołu głosowego VoIP Discord. Program jest legalny i często wykorzystywany przez użytkowników gier, a także przez społeczność zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Niestety, złoczyńcy także tworzą serwery hostujące malware. Użytkownicy, którzy zostaną nakłonieni do zainfekowania komputera wirusem na Discorda ryzykują swoimi danymi, a także mają większą szansę na zainfekowanie komputera innym malware.

Podsumowanie
Nazwa Wirus na Discord
Typ Malware
Najczęściej rozpowszechniany rodzaj Trojan Dostępu Zdalnego (RAT, Remote Access Trojan)
Przykłady malware NanoCore, SpyRat, njRAT, OSX.Dummy
Dystrybucja Złośliwe załączniki, pobierania drive-by, kampanie socjoinżynieryjne

Główne zagrożenia

Zapisywanie haseł, danych karty kredytowej oraz innych cennych informacji, dalsze infekcje malware
Objawy Trojan rzadko pokazuje jakiekolwiek objawy – użytkownicy mogą doświadczać awarii komputera, spowolnionego działania, błędów itd.
Wykrycie i eliminacja Pobierz i zainstaluj Reimage lub Malwarebytes

Większość malware dostarczane poprzez Discorda to Trojany Dostępu Zdalnego (RAT). Te złośliwe aplikacje są instalowane za zgodą użytkownika, choć ofiary nie są tego świadome (zazwyczaj poprzez phishing wykorzystywany do klikania na złośliwe linki bądź załączniki) Jak tylko malware się ustawi, nadaje sobie uprawnienia administracyjne, a host jest wykorzystywany do dalszego rozpowszechniania trojana – w taki sposób tworzony jest botnet.

Trojany Dostępu Zdalnego wykorzystywane przy atakach z pomocą Discorda to:

 • NanoCore (Trojan.Nancrat)
 • SpyRat (Backdoor.Ratenjay)
 • njRAT (W32.Spyrat)
 • OSX.Dummy

Wszystkie z tych wirusów są zdolne do wielu złośliwych aktywności na zaatakowanym komputerze, w tym do monitorowania zachowania ofiary, zapisywania wciśniętych klawiszy, wykonywania zrzutów ekranu, korzystania z kamery internetowej, uruchamiania bądź wyłączania procesów systemowych, a także instalacji dodatkowych malware'ów w systemie. Zanim to nastąpi, użytkownikom zaleca się regularnie skanować ich komputery z pomocą oprogramowania ochronnego oraz zaopiekowania się procesem usuwania wirusa Discord, jeśli został on wykryty na komputerze.

Dodatkowo, pewne narzędzia są reklamowane jako wiarygodne. Twórcy malware'ów twierdzą, że narzędzia te mogą wykradać hasła użytkowników Discorda. Tak szybko jednak, jak ofiary zgodzą się na pobranie tej aplikacje, stają się ofiarami ataków phishingowych oraz oszustw. Nieuczciwi użytkownicy następnie są atakowani przez malware zdolne do wykradania informacji i dalszego rozpowszechniania Trojanów Zdalnego Dostępu.

Celem wirusa na Discorda są zazwyczaj gracze i streamerzy. Ta druga grupa często wykorzystuje program do sesji gamingowych w celach rozrywkowych. Hakerzy często mierzą w informacje związane z grą online, takimi jak:

 • Dane logowania;
 • Stan waluty w grze;
 • Kontakty;
 • Przedmioty, itd.

Dane te mogą być wykorzystane w celach zarobkowych w ten sam sposób, w jaki są używane przez hakerów, gdy próbują wykraść dane takie, jak imię i nazwisko, adres, hasła do kont społecznościowych itd (te dane także mogą być wykradzione przez cyberprzestępców).

Akcje te budzą poważne wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa i mogą zakończyć się kradzieżą tożsamości bądź utratą pieniędzy. By upewnić się, że nie staniesz się ofiarą takich działań, lepiej usuń wirusa z Discorda tak szybko, jak to możliwe. W tym celu zainstaluj zaufany program antywirusowy taki, jak Reimage lub Malwarebytes i wykonaj pełny skan systemu. Badacze ostrzegają, że Trojany Dostępu Zdalnego mogą wyłączać antywirusy w pewnych sytuacjach – opcją jest więc uruchomienie komputera w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci..

Discord – komunikator, który gwałtownie zyskuje popularność

Wielu użytkowników korzystało z programów typu mIRC oraz ICQ, później przechodząc na Skype'a oraz Facebook Messengera. Gracze korzystali z TeamSpeaka, Mumble, oraz Ventrilo do komunikacji – często wymagało to jednak dzielenia się różnymi adresami IP, nie było darmowe w użyciu oraz wymagało sporo zasobów. Jest to spora wada przy graniu. 

Dlatego też, Discord został stworzony w 2015 roku, jako alternatywna aplikacja VoIP – lekka, innowacyjna oraz przyjazna dla użytkownika. Jest ona wspierana na wielu platformach, wliczając w to WIndows, Androis, MacOS, iOS, Linux oraz przeglądarki internetowe. Prostota Discorda przyczyniła się do jego popularności – każdy użytkownik może utworzyć serwer lub grupę w ciągu kilku sekund. Do maja 2018 roku aplikacja była wykorzystywana przez ponad 130 milionów użytkowników na całym świecie.

Niestety, złoczyńcy zareagowali na rosnącą sławę aplikacji i przygotowali malware pod Discorda, które wykonuje ich polecenie. Niektórzy przestępcy hostują wirusy na swoich własnych serwerach. Inni korzystają z platformy, jako z alternatywy do czarnego rynku na Darkwebie i sprzedają informacje bądź malware.

Malware Discord
Wirus na Discordzie to malware zdolne do wykradania cennych informacji o atakowanych użytkownikach.

Sposób dystrybucji Discorda

Użytkownicy Discorda mogą uploadować zdjęcia, widea i inne pliko poprzez odpowiednią funkcję czatu aplikacji. Odkąd aplikacja ta pozwala każdemu na upload niemal wszystkich rodzajów danych, twórcy malware mogą korzystać z tej funkcji na swoją korzyść. Gdy zespół Discorda usprawnia z czasem bezpieczeństwo, malware na Discorda wciąż powinno być brane na poważnie.

Użytkowników kusi się na otwarcie złośliwego załącznika w rozbudowanym ataku phishingowym poprzez czat na utworzonym serwerze. Niektórzy nie muszą nawet tworzyć swoich serwerów, gdyż mogą ręcznie umieścić wirusa na serwerze, na który zostali zaproszeni.

Aby uniknąć niebezpiecznych konsekwencji zbierającego dane malware, użytkownicy powinni nigdy nie klikać na podejrzane link na czacie – nawet, jeśli pochodzą od znajomych. Użytkownicy mówią, że niektóre natychmiastowe zaproszenia okazały się złośliwymi linkami bez ich wiedzy.

Usuń wirusa z Discorda na Twoim komputerze

Aby usunąć wirusa z Discorda na Twoim komputerze, musisz wykorzystać w tym celu zaufane oprogramowanie. Trojany Zdalnego Dostępu często maskują się i nie pokazują żadnych znaków obecności. Dlatego, wykrycie malware bez korzystania z profesjonalnych narzędzi może być niemożliwe. 

Pobierz Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes w celu efektywnego usunięcia wirusa z Discorda. Upewnij się, że posiadasz uaktualniony program zanim wykonasz skan. W wypadku, gdy złośliwe oprogramowanie uniemożliwi Tobie start antywirusa, wejdź w Tryb Awaryjny z Obsługą Sieci tak, jak pokazano poniżej.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Discord:

Usuń Discord korzystająć z Safe Mode with Networking

Jeśli malware z Discorda blokuje aplikacje ochronne przed działaniem, wejdź w Tryb Awaryjny w następujący sposób:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Discord

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Discord.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Discord korzystająć z System Restore

Aby zatrzymać działanie wirusa, skorzystaj z Przywracania Systemu:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Discord. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Discord

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Discord i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-discord-virus.html

Poradniki w innych językach