Usuń wirusa Didisearch.com (Darmowy poradnik)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Czy silnik wyszukiwania Didisearch.com jest bezpieczny w użytkowaniu?

Didisearch.com to potencjalnie niepożądany program (PUP), a oprócz tego jest sklasyfikowany jako porywacz przeglądarki. Ten kontrowersyjny program może przejąć twój komputer bez twojego pozwolenia i rozpocząć swoje działania nawet bez pytania o zgodę. W rzeczywistości działa tak samo jak porywacz yoursites123.com hijacker. Twórcy oprogramowania Didisearch, twierdzą, że ​​”Didisearch jest pozycjonowany jako światowy lider w dziedzinie marketingu związanym z wyszukiwarkami i generowaniem ruchu w sieci„. Jak widać, funkcją tego programu nie jest dostarczanie odpowiednich wyników wyszukiwania, ale generowanie ruchu w sieci do poszczególnych źródeł internetowych. Wyjaśnimy ci, w jaki sposób ten podejrzany program to uzyskuje.

Jak już wspomniano, porywacz przeglądarki Didisearch.com może być zainstalowany na komputerze bez twojej bezpośredniej zgody. Po uruchomieniu w systemie, dodaje podejrzane rozszerzenia przeglądarki do każdej przeglądarki internetowej, którą masz zainstalowaną na komputerze. Następnie to podejrzane oprogramowanie zastępuje twoją stronę startową oraz stronę nowo otwartej karty stroną Didisearch.com a także określa ją jako domyślną wyszukiwarkę. Bądź ostrożny – wielu użytkowników nie potrafi rozpoznać, że jest to uszkodzona wyszukiwarka ponieważ wygląda bardzo podobnie do wyszukiwarki Google.

Didisearch.com virus

Pomimo tego, że wyszukiwarka wygląda na całkowicie bezpieczną i na pierwszy rzut oka nie ma w zasadzie żadnych oznak, że coś jest z nią nie tak, musimy cię ostrzec – nie używaj tej wyszukiwarki. Powinieneś użyć jakiejś bardziej niezawodnej wyszukiwarki; w przeciwnym razie Didisearch.com może przekierować cię do podejrzanych stron internetowych osób trzecich. Należy pamiętać, że twórcy tego podejrzanego oprogramowania dążą do promowania innych stron internetowych z jego pomocą. Dlatego omawiana wyszukiwarka pokazuje zmienione i mylące wyniki wyszukiwania, które po kliknięciu na nie, mogą spowodować to, że Didisearch.com przekieruje cię do stron internetowych, których nie planowałeś odwiedzić. Należy być bardzo ostrożnym – porywacz przeglądarki Didisearch.com może zmusić cię do odwiedzenia zarówno nieszkodliwych ale też i groźnych stron internetowych. Nie zalecamy przeglądanie takich stron, ponieważ mogą one być pełne wątpliwych treści. Nigdy nie powinieneś zgadzać się na instalację nieznanego oprogramowania, a zwłaszcza nieznanych aktualizacji oprogramowania z podejrzanych stron internetowych, do których odwiedzenia zostałeś niespodziewanie zmuszony. Aby zapewnić bezpieczeństwo komputera, zalecamy usunięcie PUP Didisearch.com z systemu na dobre. Możesz to też zrobić za pomocą programu anty-spyware, na przykład, ReimageIntego.

W jaki sposób Didisearch.com porwał mój komputer?

Większość użytkowników komputerów regularnie skarży się, że różne programy adware lub porywacze przeglądarki „pojawiły się na ich komputerach znikąd„. W rzeczywistości nie jest to prawda. Porywacz przeglądarki Didisearch.com może znaleźć się w twoim systemie tylko w przypadku, gdy zgadzasz się aby go zainstalować. W tej chwili, prawdopodobnie zastanawiasz się, kiedy i jak to się stało.

Porywacz przeglądarki Didisearch.com mógł zostać zainstalowany razem z programami freeware albo shareware. Jeżeli instalowałeś niedawno jakieś darmowe programy, spróbuj sobie przypomnieć, co wybrałeś w ustawieniach instalacji. Jeśli wybrałeś wstępnie zaznaczony „Podstawowy” lub „Standardowy” tryb instalacji, można powiedzieć, że zgodziłeś się (nawet nie wiedząc o tym), aby zainstalować opcjonalne aplikacje, które zostały dołączone do wybranego programu. Aby zrezygnować z instalacji sugerowanych aplikacji, musisz wybrać Zaawansowane lub Niestandardowe ustawienia instalacji, a następnie odznaczyć haczyki, które znajdują się obok propozycji zgody do zainstalowania opcjonalnego oprogramowania freeware.

Jeśli jesteś ciekaw jak usunąć porywacza przeglądarki Didisearch.com ręcznie, czytaj dalej na następnej stronie.

W jaki sposób pozbyć się Didisearch.com?

Wirus Didisearch.com może być wyeliminowany automatycznie. Można użyć dowolnego oprogramowania anty-spyware. Jednak nie wszystkie programy anty-spyware są wystarczająco zaawansowane, aby wykryć najnowsze zagrożenia komputera i je usunąć. Dlatego zalecamy program SpyHunter – jest to nowoczesne oprogramowanie, które może wykryć wiele zagrożeń komputerowych. Takie oprogramowanie wyszukuje i usuwa wszystkie niebezpieczne programy, które zostały zainstalowane przez użytkownika/użytkowniczkę na jego/jej komputerze.
Niemniej jednak, jeśli nie chcesz odinstalować wskazanego oprogramowania automatycznie, możesz skorzystać z instrukcji usuwania aby usunąć wirusa Didisearch.com. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Didisearch.com:

Usuń Didisearch.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Didisearch.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Didisearch.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Didisearch.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimDidisearch.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Didisearch.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Didisearch.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Didisearch.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Didisearch.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Didisearch.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Didisearch.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Didisearch.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Didisearch.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Didisearch.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Didisearch.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Didisearch.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Didisearch.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach