Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Deloton.com (Darmowe instrukcje) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Adware Deloton przekierowuje na różne strony i generuje niekończące się wyskakujące okienka

Przesadna liczba reklam Deloton.com

Deloton.com to wątpliwa strona stworzona do generowania zwodniczych reklam i wywoływania przekierowań na inne podejrzane strony, takie jak bigpicturepop.com, thepopularlinks.com, codeonclick.com, itd. Według badaczy, użytkownicy są przekierowywani na stronę deloton.com/afu.php?zoneid= przez inne programy potencjalnie niepożądane bez ich zgody.

Podejrzana domena opisana w tym artykule wywołuje przekierowania głównie na:

 • Strony dla dorosłych;
 • Podejrzane witryny promujące artykuły typu clickbait;
 • Strony hazardowe;
 • Serwisy promujące podejrzane oprogramowanie optymalizacyjne i inne niepożądane aplikacje.

Adres przekierowań i reklamy powstałe z istnienia Delotona w systemie mogą być związane z ważniejszymi problemami, takimi jak spowolnienia systemu – tak mówi zespół Zondervirus.nl.

Pamiętaj, że programy polegające na reklamach, takie jak Deloton, często wprowadzają reklamowe rozszerzenia do przeglądarek, a najniebezpieczniejsze z nich mogą też po cichu kopać kryptowalutę z pomocą zasobów twojego komputera. W konsekwencji, komputer może spowolnić, a Ty zetkniesz się z takimi problemami, jak stałe awarie aplikacji.

Jeśli to nie wystarczy, aplikacje tego typu cały czas zbierają dane związane z przeglądaniem sieci, które mogą być identyfikowane i powodować problemy z prywatnością. Cała wspomniana działalność jest wykonywana bez zgody użytkownika.

By nakłonić ludzi do wchodzenia na tą stronę, deweloperzy oferują masę „użytecznych funkcji”, takich jak prognozy itd. W rzeczywistości obniży to tylko jakość wrażeń normalnego użytkownika. Głównym celem takich aplikacji jest generacja przychodu dla ich twórców.

Przekierowania z Deloton.com na inne podejrzane strony może poskutkować skomplikowanymi infekcjami komputera, odkąd takie reklamy mogą uruchamiać skrypty instalujące malware. Z tego powodu nawet przypadkowe kliknięcia mogą prowadzić do poważnych infekcji komputerowych.

Jeśli zauważysz przekierowanie przechodzące przez opisaną domenę, zalecamy usunąć wszelkie niepożądane aplikacje lub wtyczki oraz unikać tej strony w przyszłości.

Powinieneś też przeskanować komputer z pomocą programów ochronnych, by usunąć wszelkie rodzaje adware, malware i innych złośliwych programów, jakie mogły zainfekować Twój komputer. Zalecamy korzystanie z aplikacji ReimageIntego.

Reklamy Deloton.comReklamy Deloton.com są bardzo irytujące. Pojawiają się z powodu przekierowań przez domenę Deloton, wywoływane przez potencjalnie niepożądane aplikacje (adware)

Deloton może zostać zainstalowany wraz z innymi darmowymi aplikacjami

Według analityków, adware może zainfekować Twój komputer podczas pobierania innych, normalnych programów. Istnieje popularna metoda marketingowa zwana „bundlingiem”. Z jej pomocą twórcy korzystają z pośpiechu użytkowników i ukrywają informacje o wirusie wśród „dodatkowych komponentów” aplikacji.

Zwykle, użytkownicy wybierają instalację Szybką/Zalecaną i nie są w stanie zauważyć adware'a. Z tego powodu powinieneś unikać tych ustawień. Zamiast nich, skorzystaj z instalacji Zaawansowanej/Użytkownika – będziesz wtedy w stanie unikną infekcji Deletona lub podobnych wirusów.

Inne cenne wskazówki pomagające uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych programów:

1. Nie daj się zwieść przyciągającemu wyglądowi natrętnych reklam. Ich twórcy mają na celu stworzenie odpowiedniego wyglądu, dzięki któremu znalezienie pochodzenia reklam może przynieść problemy. Unikaj klikania w reklamy, by nie zostać oszukanym oraz by chronić pliki.
2. Hakerzy często wykorzystują luki w systemie przy tworzeniu malware, adware i innych rodzajów złośliwych aplikacji; Posiadaj więc zaktualizowane oprogramowanie.
3. Kiedy tylko możesz, korzystaj z oficjalnych stron i bezpośrednich linków przy pobieraniu aplikacji; Innym rozwiązaniem jest skan plików przed ich uruchomieniem.
4. Nigdy nie unikaj kroków podczas procesu instalacji/pobierania, ponieważ informacja o możliwym adware znajduje się tylko w ustawieniach Własnych/Zaawansowanych.

Proces usuwania Deloton

Możesz usunąć Delotona na dwa sposoby – ręczny i automatyczny. Nasi eksperci zalecają skorzystanie ze sposobu automatycznego, ponieważ możesz nie być w stanie znaleźć innych rodzajów malware, które mogą się znajdować w komputerze.

Do tego celu zalecamy skorzystanie z ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Njbezpieczniejszym sposobem na usunięcie adwae'a jest restart komputera w Trybie Awaryjnym, a następnie uruchomienie pełnego skanu systemu. Program usunie wszystkie zainfekowane pliki i pomoże Ci utrzymać ochronę w przyszłości.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Deloton.com:

Usuń Deloton.com z rodziny systemu Windows

By wybić wszystkie komponenty wirusa przekierowań Deloton.com, sprawdź ostatnio zainstalowane programy na komputerze. Usuń te podejrzane z pomocą podanych wskazówek.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Deloton.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Deloton.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Deloton.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimDeloton.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Deloton.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Deloton.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Deloton.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Deloton.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Deloton.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Deloton.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Deloton.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Deloton.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Deloton.com z Google Chrome

Wyczyść Chrome'a poprzez usunięcie niechcianych lub wyglądających na podejrzane rozszerzeń z pomocą poradnika przygotowanego przez zespół UsuńWirusa. Niebezpieczne rozszerzenia mogą wywoływać regularne przekierowania związane z Delotonem.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Deloton.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Deloton.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Deloton.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Deloton.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Deloton.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Deloton.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach