Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa CTB-Faker (Darmowy poradnik)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Jakie zagrożenia kryją się za wirusem CTB-Faker?

Podczas gdy niektórzy hakerzy starają się stworzyć niewidoczne wręcz pliki to niektórzy, jak na przykład autorzy wirusa CTB-faker nieudalnie staraja sie przypominac wielkie programy ransomware. Wyglada na to ze autorzy tego oprogramowania to po prostu grupka hakerow ktora zada stosunkowo malych pieniedzy – tylko 50$ wzamian za odszyfrowanie plikow. Jezeli twoj komputer zostal celem takiego wirusa to dowiedz sie w jaki sposob przeprowadzic skuteczne usuwanie oprogramowania CTB-Faker. Jedna z bardziej skutecznych metod do walki z tym wirusem jest Reimage Reimage Cleaner Intego.

Zaraz po przeanalizowaniu wirusa, wyglada na to ze cyber przestepcy oddaja hołd wirusowi CTB Locker. Pewnie jest tak dlatego ze jest to dzieło doświadczonych hakerów, obecnie wirus na poczatku swojej kariery ma dosc dluga droge do przejscia. Jest to powodane tym ze oprogramowanie malware operuje na systemie plikow Winrar SFX. Zaraz po aktywacji wirus uwalnia rozne pliki VBS i wykonuje je do C:\ProgramData. Jedna z oznak tego ze ten program ransomware generuje bardzo wiele fałszywych bledow. Wirus dodatkowo zawiera folder oprogramowania WinRar z kilkoma dodatkowymi rozszerzeniami. CTB Faker szuka nastepujacych formatow: .doc, .png, .jpg a nastepnie przekierowuje je do folderu, który jest zablokowany na hasło.

The picture showing CTB Faker virus

Jak tylko zakonczy sie ta operacja program zacznie resetowac twoj system operacyjny. W konsekwencji ofiara zostanie zaskoczona po zobaczeniu notki dotyczącej konieczności zapłaty. W komunikacie widać wiadomość ze platnosc powinna zostac wykonana w przeciagu 7dni. Zaraz po tym jak uplynie ten czas, suma ulega podwojeniu. Co wiecej udostepnia adres bitcoin na ktory nalezy przelac pieniadze – 1NgrUc748vG5HerFoK3Tkkb1bHjS7T2w5J. Jak tylko pieniadze zostana przelane ofiara powinna skontaktowac sie z oszustami pod adresem email miley@openmailbox.org aby otrzymać klucz deszyfrujacy. Dodatkowo zainfekowani uzytkowni powinni wpisać hasło w oknie CTB-Faker. Jezeli haslo jest poprawne to zostanie rozpakowany plik zip na twoj dysk twardy. Mimo tego ze suma 50 dolarów nie jest oszałamiająca to nie powinieneś podejmować tej tranzakcji.

Kiedy wirus może przeniknąć do systemu?

Oprocz tego ze ciagle myslisz o przywroceniu swoich plikow lepiej podjac temat tego w jaki sposob moga rozpowszechniac sie na twoj komputer wbrew twoim interesom. Podczas gdy wiekszosc programow ransomware ma tendencje do rozpowszechniania poprzez wiadomosc email a takze moga infekowac oszustow, CTB-Faker moze rozpowszechniac sie takze poprzez strony z filmami porno, nie stanowi to dla nas wiekszej niespodzianki, wiekszosc zainfekowanych uzytkownikow to mezczyzni.

Wirus dosc czesto rozpowszechnia sie poprzez falszywe profile, które prowadza innych uzytkownikow do zahaslowanych plikow ze striptizem. W rezultacie w przyplywie sobie znanych uczuc uzytkownik klika w link, pobierajac tym samym plik .zip. Zaraz po tym pozostaje tylko kwestia czasu zanim CTB-Faker zakonczy swoja misje. W tym przypadku najlepsza rada moze byc unikniecie tego zagrozenia celem zaprzestania odwiedzania podobnych domen. Alternatywnie powinienes posiadac na swoim komputerze sprawdzony program antyszpiegujacy ktory bedzie w stanie wykrywac zlosliwe pliki jeszcze zanim zdolaja zainfekowac twoj system. Na koncu pozwol nam powiedziec ci w jaki sposob skutecznie dokonczyc proces usuwania CTB-Faker.

W jaki sposób mogę usunąć CTB-Faker?

Poprzednio opisywane przez nas narzedzia do usuwania tego typu oprogramowania nie tylko blokuja oprogramowanie malware, ale takze gwarantuja to ze oprogramowanie ransomware zostanie calkowicie usuniete. Celem usuniecia zagrozenia powinienes posiadac jego najnowsza wersje. Jezeli caly czas doswiadczasz problemow z usunieciem oprogramowania CTB-Faker ze wzgledu na ze twoj antywirus zostal wylaczony czy tez masz podobne problemy to skorzystaj z instrukcji dostarczonej na tej stronie. Zaraz po tym jak wirus zostanie usunięty to będziesz mógł się skoncentrować na przywracaniu zablokowanych danych. Na szczęscie nasi specjalisci do spraw IT zdolali zdobyc klucz deszyfrujacy. Nie zapomnij o rozwadze podczas przegladania internetu, z pewnoscia pomoze ci to ustrzec sie wielu zagrozen.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa CTB-Faker:

Usuń CTB-Faker korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń CTB-Faker

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie CTB-Faker.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń CTB-Faker korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem CTB-Faker. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie CTB-Faker

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed CTB-Faker i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ctb-faker-ransomware-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: CTB-Faker ransomware virus