Usuń wirusa CryptoLockerEU (Poradnik usuwania) - Zawiera Kroki Odszyfrowywania

Instrukcja usuwania wirusa CryptoLockerEU

Czym jest Wirus CryptoLockerEU?

Kolejna złośliwa kopia wirusa CryptoLocker: oprogramowanie CryptoLockerEU

CryptoLockerEU jest kolejnym wirusem zlosliwego oprogramowania ransomware, ktore pojawilo sie na skutek zmodyfikowania starego wirusa . Jak tylko oprogramowanie przeniknie do systemu to rozpoczyna infekowanie wszystkich plikow zlokalizowanych na komputerze uzytkownika. Kazdy plik zyskuje sobie nowe rozszerzenie, które wyglada mniej wiecej tak: .send 0.3 BTC crypt. Oprócz tego wirus pozostawia notke dla uzytkownika gdzie informuje go o cyber ataku na jego komputer i wrecz rzada zaplaty grzywny. W nawiazaniu do notki, która to nosi nazwe ĐŔŃŘČÔĐÎ ŔŇÜ ÔŔÉËŰ.txt (błąd w nomenklaturze nazwy, prawdziwa nazwa powinna brzmiec mniej wiecej tak РАСШИФРОВАТЬ ФАЙЛЫ.txt co w jezyku polskim oznacza po prostu rozszyfrowanie plikow) pełna nazwa wirusa to CryptoLockerEU 2016 rusia. Notka towarzyszaca szyfrowaniu plikow dodatkowo informuje uzytkownika o tym ze jego pliki zostaly zaszyfrowane przez algorytm RSA-2048 , który to jest algorytmem wykorzystywanym do zabezpieczania sekretów armii. Wirus prosi o opłatę rzędu 0,3bitcoina (co w przybliżeniu wynosi około 320$) w przeciagu 7 dni, w przeciwnym razie klucz do deszyfrowania plikow zostanie usuniety. Co wiecej warto zainteresowac sie tym ze wirus ma nawet swoj numer identyfikacyjny i do tego az 4 rozne adresy email aby mozna bylo sie skontaktowac z cyber przestepcami po zaplaceniu grzywny. Obecnie znane adresy są następujące:

 • decryptme.files@mail.ru;
 • europol.eurofuck@yandex.com;
 • super.decryptme2016@yandex.com;
 • efwerez2015@yandex.com.

Jezeli twoj komputer zostal zaatakowany przez zlosliwe oprogramowanie malware prosze nawet nie mysl o zaplaceniu grzywny. Rozumiemy ze pliki sa dla ciebie wazne jednakze powinienes myslec o tym w szerszych kategoriach. Za kazdym kiedy ofiara placi grzywne cyber przestepcy zyskuja motywacje do kontynuowania swojej dzialalnosci . Pamietaj – nie ma absolutnie zadnej gwarancji na to ze cyber przestepcy pomoga ci odzyskac swoje pliki nawet jezeli wyslesz im pieniadze. Moga po prostu wziac pieniadze i zniknac. Celem odzyskania swoich plikow mozesz skorzystac z kopii zapasowej oprogramowania lub tez sprobowac odzyskac dane z pomoca instrukcji zaprezentowanej ponizej. Pamietaj – zanim postarasz sie odzyskac swoje dane powinienes usunac wirusa CryptoLockerEU ze swojego komputera korzystajac z silnego oprogramowania antyszpiegujacego takiego jak FortectIntego. Nie polecamy ci manualnego usuwania oprogramowania CryptoLockerEU poniewaz jest wyjatkowo trudne do usuniecia.

W jaki sposób mogłem zostać zainfekowany tego typu złośliwym oprogramowaniem?

Złośliwe oprogramowanie najczęściej jest rozpowszechniane poprzez wiadomosci email, zainfekowane strony w sieci i inne wirtualne zagrozenia . Waznym szczegolem, który to powinienes zapamiętać jest to ze tego typu zlosliwe oprogramowanie przemieszcza sie najczesciej w formie dosc dobrze i schludnie wygladajacego dokumentu, pliku czy tez arhiwum lub w formie aktualizacji. Dlatego tez powinienes sie 2 razy zastanowic zanim klikniesz na cokolwiek w sieci. Powinienes uwazac podczas otwierania wiadomosci email wyslanych przez nieznanych sobie ludzi – nawet jezeli mowia ze dostarczaja do ciebie wazne informacje nie powinienes im ufac. Wez pod uwage to ze jeden z najniebezpieczniejszych wirusow znany pod nazwa Locky jest najczesciej rozpowszechniany poprzez falszywe zalaczniki email podszywajace sie pod dokumenty, pliki, skany pochodzace z twojego biura. Otwieranie tego typu załącznikow moze prowadzic do wrecz tragicznych konsekwencji i straty twoich danych, tak wiec uwazaj. Jedna z bardziej efektywnych drog do zabezpieczenia twoich plikow jest stworzenie kopii zapasowych oprogramowania i instalacja sprawdzonego oprogramowania antyszpieguajcego. Dodatkowo nie zapomnij o czystym zdrowym rozsadku podczas przegladania sieci w poszukiwaniu nowych rzeczy.

W jaki sposób mogę usunąć oprogramowanie CryptoLockerEU z mojego komputera?

CryptoLockerEU jest dość niebezpiecznym wirusem, jednakze ciagle mozesz byc w stanie oczyścić swój komputer bez pomocy profesjonalistow. Po prostu skorzystaj ze sprawdzonego oprogramowania antymalware do usuwania zlosliwego oprogramowania celem usuniecia wszelkiego rodzaju zlosliwego oprogramowania z twojego systemu. Celem usuniecia wirusa CryptoLockerEU skorzystaj z antywirusa czy tez oprogramowania antymalware. Wysoko polecamy ci skorzystanie z oprogramowania FortectIntego które to wykazało się juz wysoką skutecznością przy usuwaniu zlosliwego oprogramowania, nie tylko jest w stanie usunac zlosliwe pliki ale takze dokonac optymalizacji twojego komputera. Caly proces usuwania zlosliwego oprogramowania mozesz znalezc ponizej.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa CryptoLockerEU

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Jezeli twoj komputer zostal zaatakowany to powinienes skorzystac z instrukcji ponizej i pozbyc sie tego typu wirusa tak szybko jak to tylko będzie mozliwe. Wysoko polecamy ci zresetowanie swojego komputera do trybu awaryjnego zanim usuniesz zlosliwe oprogramowanie z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego.

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń CryptoLockerEU korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem CryptoLockerEU. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie CryptoLockerEU

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania CryptoLockerEU z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez CryptoLockerEU mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Skorzystaj z Data Recovery Pro

Istnieje bardzo wiele narzedzi które obiecują ci odzyskanie twoich plików, jednakze nasz zespół zgodnie twierdzi ze Data Recovery Pro jest jednym z lepszych wyborów na rynku. Pamietaj – nawet jezeli ten program nie bedzie w stanie odzyskac twoich plikow ze wzgledu na wykorzystanie zbyt silnego kodu przez oprogramowanie CryptoLockerEU to ciagle bierz pod uwage to ze program daje ci szanse odzyskania tych wazniejszych plikow.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu CryptoLockerEU.
 • Przywróć je

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed CryptoLockerEU i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach