Usuń wirusa CryptoLocker 5.1 (Poprawiony poradnik)

Instrukcja usuwania wirusa CryptoLocker 5.1

Czym jest Wirus CryptoLocker 5.1?

Wirus CryptoLocker 5.1 rozpoczyna cyber kampanie

CryptoLocker 5.1 jest wirusem, który ma pewne koneksje z rodzina wirusow CryptoLocker. Warto zauwazyc ze program blokuje pliki dodajac do nich rozszerzenie .locked tak jak to mialo miejsce w przypadku wirusa CryptoLocker. Jednakze specjalisci sa przekonani ze jest to tylko imitacja ktora kryje sie pod tym wirusem. Co wiecej udalo sie jej zyskac alternatywna nazwe – Il tuo computer e stato infettato da Cryptolocker! virus. Program prezentuje swoje wymagaia w notce w jezyku wloskim. Autorzy oprogramowania pragna przestraszyc swoje ofiary i wymagaja wplaty pieniedzy w ciagu 48godzin celem odzyskania plikow. Nie trzeb chyba dodawac ze w ten sposob sa w stanie skutecznie wystraszyc uzytkownikow. Nie powinienes nawet rozwazac wplaty pieniedzy. Zamiast tego twoim priorytetem powinno byc usuniecie oprogramowania CryptoLocker 5.1 W tym celu mozesz wykorzystac sprawdzona aplikacje antyszpiegujaca do przyspieszenia twojego komputera. W ostatniej sekcji artykulu nie tylko znajdziesz instrukcje odnosnie usuwania oprogramowania CryptoLocker 5.1 ale takze w jaki sposob dokonac przywrocenia twoich plikow.

Kiedy w swiecie internetu pojawilo sie nowe zagrozenie – Crypto Locker, a bylo to kilka lat temu to okazalo sie ze nie tylko generuje straty finansowe a takze straty w plikach z danymi uzytkownikow, ale takze stalo sie inspiracja dla domoroslych hakerow ktorzy na tej aplikacji czynili swoje pierwsze kroki. Niestety, mlodzi ludzie ktorzy w wiekszosci przypadkow chodzili do szkoly sredniej szybko nauczyli sie czym tak naprawde sa wirusy komputerowe i wykorzystali swoj talent do ich tworzenia. Z tego powodu, kwestia czasu pozostawalo stworzenie wiekszej ilosci zlosliwych aplikacji. Od czasu kiedy powstala oficjalna wersja oprogramowania udalo im sie pozyskac niewyobrazalne wrecz srodki. Podazajac za przykladem oprogramowania CryptoLocker 5.1 – zadal on platnosci w wysokosci 250€. Tranzakcja powinna zostac wykonana w ciagu 48 godzin. W przeciwnym razie cyber przestepcy usuwali na stale wszelkie pliki uzytkownika. Zaalarmowani tym faktem, ofiary czym predzej zaczely wplacac pieniadze w okreslonym czasie. Jednakze mimo wplacenia tak duzej kwoty nigdy nie mozna byc pewnym ze pliki powroca do prawowitych wlascicieli. Przestepcy nie musza przeciez dotrzymywac slowa. Odszyfrowanie plikow w duzej mierze zalezy od checi w danym dniu. Nalezy bezwzglednie pozbyc sie tego zagrozenia korzystajac z oprogramowania FortectIntego

Kiedy oprogramowanie moze przeniknac do mojego komputera?

Nie powinno cie dziwic to jesli Crypto Locker 5.1 bedzie wykorzystywal wiadomosci spam aby tylko dostac sie do twojego komputera. Zgodnie z poprzednia wersja oprogramowania CryptoLocker obecny wirus korzysta z plikow pdf do rozpowszechniania sie poprzez wiadomosci. Niestety mimo tego ze taka technika jest wysoce zyskowna ludzie ciagle nie zwracaja na to uwagi na pobieraja pliki od nieznanych nadawcow. Ze wzgledu na to ze wiadomosc zawiera plik pdf uzytkownicy najczesciej nie maja zadnych oporow przed otwarciem linku przez co aktywuja zagrozenie. Jezeli popelniles ten sam blad to pamietaj o tym ze jesli otrzymasz wiadomosc od FBI czy tez innych instytucji podatkowych to dobrze bedzie podwojnie sprawdzic nadawce zanim podejmiesz jakakolwiek akcje ktora bedzie cie kosztowac czas, pieniadze oraz nerwy.

Kroki usuwania oprogramowania CryptoLocker 5.1

Nawet jezeli masz do czynienia z nieoryginalnym wirusem to nie polecamy ci lekcewazenia tego typu zagrozenia. Dlatego tez usuniecie tego typu wirusow moze byc mozliwe przy pomocy oprogramowania FortectIntego czy tez Malwarebytes. Oprogramowanie jest na tyle skuteczne ze moze calkowicie usunac wszelkie zagrozenia nie pozostawiajac zadnych plikow. Jednakze zaden z tych plikow nie jest w stanie odszyfrowac twoich plikow. Dlatego tez dobrze bedzie jezeli odzyskac swoje pliki z kopii zapasowej czy tez skorzystasz z alternatywnej metody. Zobacz na nasze sugestie ktore moga ci byc przydatne.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa CryptoLocker 5.1

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń CryptoLocker 5.1 korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem CryptoLocker 5.1. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie CryptoLocker 5.1

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania CryptoLocker 5.1 z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez CryptoLocker 5.1 mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Czy Data Recovery Pro moze okazac sie przydatny?

Aplikacja stara sie znajdowac oraz przywracac brakujace a takze uszkodzone pliki. Moze stanowic sprawne narzedzie do deszyfrowania plikow po przeniknieciu oprogramowania CryptoLocker 5.1

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu CryptoLocker 5.1.
 • Przywróć je

Przywracanie plikow poprzez funkcjonalnosc przywracania systemu

Moze ci sie udac przywrocic twoje pliki korzystajac wlasnei z tej opcji. Pamietaj ze przywracanie systemu powinno zostac wlaczone jezeli chcesz potem z niego korzystac.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Czy Shadow Explorer znajdzie tutaj zastosowanie?

Aplikacja jest w stanie przywrocic pliki w zaleznosci od systemu plikow skladowanych na komputerze. Jesli tylko wirusowi nie udalo sie dostac do systemu i usunac kopii to mozesz miec szanse na odzyskanie swoich personalnych danych.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed CryptoLocker 5.1 i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach