Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Wirus CryptoFortress virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Ransomware

Czym jest CryptoFortress?

CryptoFortress jest oprogramowaniem ransomware, które ukazało się na początku marca 2015. Bliższa analiza oprogramowania wykazała że Microsoft wykrywa oprogramowanie jako ransomware pod nazwą Teerac.A (Torrent Locker). Oprócz tego okazało się że jego kod źródłowy odwołuje się do stron powiązanych z Torrent Locker. Dlatego też CryptoFortress jest traktowany jako nowa wersja oprogramowania TorrentLocker ransomware. Podobnie jak inne zagrozenia, CryptoFortress infekuje komputer zaraz po otwarciu załącznika spamowego czy tez wiadomosci email która zawiera w sobie roznego rodzaju podejrzane linki. Jak tylko raz zaisntalujesz te aplikacje to wyglada ona jak zwykly plik z powszechnie uzywanym rozszerzeniem (.unity3d, .blob, .wma, .avi, .rar, .DayZProfile, .doc, .odb, .asset, ,forge, .cas, .map, .mcgame, .rgss3a, .big, .wotreplay, .xxx, .m3u, .png, .jpeg, .txt, .crt, .x3f, .ai, .eps, .pdf, .lvl, .sis, .gdb) jednakze jego działanie jest nie standardowe. Program szyfruje wiekszosc aplikacji poprzez dodanie rozszerzenia .frtrss lub też .ecc. Jak udało się nam ustalić program wykorzystuje metodę szyfrowania zwaną AED. Niestety wirus CryptoFortress jest zdolny do odszyfrowania wszystkich personalnych informacji, w tym zdjec, dokumentow wideo i waznych plikow biznesowych. Jezeli nie posiadasz kopii zapasowych swojego oprogramowania to mozesz napotkac trudnosci w odzyskiwaniu swoich plikow. Jezeli to zagrozenie zdola zaszyfrowac twoje dane to przejmuje ekran komputera mowiac ze powinienes zaplacic grzywne aby odzyskac zaszyfrowane dane. W tym momencie program pozwala odszyfrowac 2 pliki o łacznym rozmiarze 500Kb bez dodatkowych kosztow aby przekonac ludzi do zaplacenia grzywny (1 bitcoin lub też 300$) celem odkodowania ich plików. Jednakze wysoce polecamy NIEPŁACENIE GRZYWNY na rzecz cyber przestępców poniewaz robiac tak udostepniac swoje dane oszustom online. Zastanów się, czy chcesz rozdawac swoje ciezko zarobione pieniadze na prawo i lewo? Oczywiście ze nie. Powinienes lepiej zatrudnic sprawdzony program antyszpiegujacy taki jak Reimage i usunąć wirusa CryptoFortress tak szybko jak to tylko możliwe.

The picture of CryptoFortress ransomware

W jaki sposób CryptoFortress może przeniknąć do mojego komputera?

Istnieje bardzo duzo roznego rodzaju programow ransomware, o których juz wczesniej mowilismy na naszym blogu jak na przyklad TeslaCrypt, CryptoDefense, SynoLocker, i wiele innych. Mimo tego ze nie wiemy o tym w jaki sposób CryptoFortress rozpowszechnia sie to pamietajac sposob rozpowszechniania jego poprzednikow nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa przypominaja ze program moze czaic sie w zainfekowanych linkach i tym podobnych programach. Przy okazji warto dodac ze siec P2P takze moze byc powiazana w dystrybucje tego wirusa. Aby skutecznie chronic swoj komputer od zainfekowania wysoce polecamy zainstalowanie sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego i pamietanie o jego biezacej aktualizacji. Jak tylko wirus CryptoFortress przeniknie do systemu moze infekowac pliki na nim zawarte zarzucajac uzytkownika takim oto komunikatem:

All your important files (such as files on the network disks, USB devices, etc.): photos, videos, documents were encrypted with CryptoFortress virus. The only way to get your files back is to buy our decryption software. Otherwise, your files will be lost.
Caution: Removing of CryptoFortress will not restore access to your encrypted files.

Jezeli przejdziesz na strony chowajace sie pod linkami to zostaniez przekierowany na oficjalna strone oprogramowania i zostanie ci podany twoj osobisty adres www gdzie otrzymasz numer ID celem dokonania platnosci. Oczywiscie mozesz spanikowac i zaplacic grzywne. Jednakze nie zdziw sie jezeli stracisz nie tylko dane ze swojego komputera ale takze pieniadze ze swojego konta bankowego. Aby uchronic sie przed takim stanem rzeczy upewnij sie ze usuniesz z systemu CryptoFortress tak szybko jak to tylko mozliwe i postarasz sie przywrocic swoje stare pliki.

W jaki sposób usunąć wirusa CryptoFortress?

Jeżeli posiadasz kopie zapasowe swoich personalnych plikow to mamy dla ciebie dobre wiadomosci. W tym momencie CryptoFortress nie jest na tyle silny aby usunac kopie zapasowe plikow z systemu Windows. W przyszlosci powinienes takze pomyslec o dodatkowym zabezpieczeniu swoich danych, wysoce polecamy skorzystanie z pamieci zewnetrznych, plyt CD, DVD a takze dokonanie kopii zapasowej online takiej jak chociazby Google Drive, Dropbox, Flickr i inne sprawdzone rozwiazania.

Jezeli twoj komputer zostal juz zarazony oprogramowaniem CryptoFortress to polecamy zapoznanie sie z tym poradnikiem:

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Wirus CryptoFortress virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Wirus CryptoFortress virus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus CryptoFortress virus (2015-08-13)
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus CryptoFortress virus (2015-08-13)

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa CryptoFortress:

Usuń CryptoFortress korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń CryptoFortress

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie CryptoFortress.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń CryptoFortress korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem CryptoFortress. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie CryptoFortress

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-cryptofortress-virus.html

Poradniki w innych językach