Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa Cryp1 (Instrukcj usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

W jaki sposób działą wirus Cryp1?

Wirus Cryp1 działa dokładnie tak jak inne wirusy szyfrujące. Czerpie korzyści z blokowania ważnych danych użytkownika na jego komuterze i żąda okupu w zamian za pliki. Niestety, nie ma znanego rozwiązania w przypadku takiej infekcji, jednakże zdarzały się przypadki kiedy to badacze wirusów zdołali znaleźć klucze dostępu do zakodowanych plików. Istnieje także szansa, że powstanie narzędzie odkodowujące pliki zaszyfrowane wirusem Cryp1, więc jeśli doszło do infekcji twojego komputera, pozostaje ci tylko liczyć, że nastąpi to niebawem. W przeciwnym razie, zaleca się usunięcie wirusa Cryp1 tak szybko jak to tylko możliwe, gdyż ten program jest nieprzewidywalny i utrzymywanie go na komputerze jest bardzo ryzykowne. Możesz wykorzystać wyrafinowane i powszechnie stosowane oprogramowanie antywirusowe takie jak Reimage do przeprowadzenia czyszczenia systemu.

An image of the Cryp1 ransomware virus

Nazwa wirusa Cryp1 nawiązuje do rozszerzenia Cryp1, które wirus dodaje do każdego zainfekowanego pliku po jego zakodowaniu. Pliki noszące to rozszerzenia są niedostępne, a zmiana ich rozszerzenia na ich oryginalne nie pomoże w ich odszyfrowaniu. Ten program różni się od innych bardziej wyrafinowanych wirusów szyfrujących, gdyż zajmuje mu dużo czasu i zasobów komputera do zaszyfrowania danych. W pewnym sensie działa korzystnie dla użytkownika, gdyż po zawuważeniu zwolnienia systemu oraz występujących błędów nadal jest czas na zakończenie wirusa. Jeśli zauważysz podejrzane i nietypowe działanie twojego komputera, powinieneś odłączyć go od internetu i przeskanować system za pomocą zaufanego skanera wirusów. Jeśli jesteś wystarczająco szybki i spostrzegawczy masz szanse zatrzymać i usunąć wirus Cryp1 zanim zaszyfruje wszystkie dane na twoim komputerze.

Inną interesującą cechą tego programu jest to, że tuż po wyświetleniu wiadomości o okupie w zainfekowanych folderach, pojawia się kolejna wiadomość zachęcająca uzytkownika do pozyskania oprogramowania antywirusowego. Jego pobranie i naprawa uszkodzonych plików za jego pomocą może wydawać sie dobrym pomysłem jednak powinieneś mieć na uwadze, że to narzędzie proponują ci cyber przestępcy więc są nikłe szanse, że będzie ono przydatne. Istnieje większa szansa, że tylko pogorszysz sprawy przez wystawienie swojego komputera na kolejne ryzyko.

Czy można zatrzymać oprogramowanie szyfrujące?

Oprogramowanie szyfrujące ransomware jest bardzo szkodliwe lecz raczej łatwe do stworzenia, jest zatem niewielka szansa, że te programy przestaną kiedkolwiek być pisane, chyba że, rzecz jasna, cyber przestępcy znajdą inny, bardziej dochodowy sposób na wyzyskiwanie pieniędzy od zwykłych użytkowników. Jednakże przez odmowę zapłaty i usunięcie wirusa możesz przyczynić się do obniżenia motywacji hakerów do tworzenia podobnych programów w przyszłości. Niemniej jednak najlepszą drogą do powstrzymania takich programów przed infekowaniem twojego komputera jest zaopatrzenie komputera w kilka skutecznych narzędzi do zwalczania wirusów, takich jak zapora ogniowa i system antywirusowy. Pondato, bądz ostrożny w sieci i unikaj otwierania nieznanych wiadomości email, pobierania podejrzanych aktualizacji oprogramowania lub bezmyślnego klikania w błyszczące reklamy lub powiadomienia o wygranej w loterii.

Niestety, jak już wcześniej wspominaliśmy, zaszyfrowane pliki nie mogą być odzyskane bez specjalnego klucza. Możesz, jednakże, spróbować odzyskać je przy użyciu narzędzi takich jak Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities czy R-Studio. Nawet jeśli nie pomogą w odzyskaniu wszystkich twoich plików istnieje szansa, że chociaż kika zostanie odszyfrowanych. Ale przed próbą odzysku danych, musisz upewnić się, że twój komputer nie jest zainfekowany innym szkodliwym oprogramowaniem. Usunięcie wirusa Cryp1 powinno odbyć się przy pomocy przetestowanych i potwierdzonych narzędzi antywirusowych. W przypadku gdy nie możesz pozbyć się tej infekcji, postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi poniżej w tym artykule.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Cryp1:

Usuń Cryp1 korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Cryp1

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Cryp1.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Cryp1 korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Cryp1. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Cryp1

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Cryp1 i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunterCombo Cleaner lub Malwarebytes Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-cryp1-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach